Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milovníci Jeseníků vydali obrazovou encyklopedii

  • Opava,

Autoři knihy Čti Jeseníky představili v galerii KUPÉ unikátní obrazovou encyklopedii publiku. Jejím základem se staly historické pohlednice a fotografie upravené do koláží s komiksovým vzhledem. Najdete zde také řadu zajímavostí i postřehů, které dosud nebyly publikovány.

Publikace je neobvyklá svým formátem a také pojetím. Kniha „Čti Jeseníky“ přibližuje tyto moravskoslezské hory skrz historii, staré snímky a pohlednice. Jejich grafika je však zcela novodobá. Obsahuje koláže a komiksové bubliny.

V obsahu najdete kromě kapitol o geografii a historii jednotlivých míst Jeseníků také zajímavosti např. o činnosti horských spolků, o sportech či turismu. Informace doplňuje bohatý obrazový materiál.

Lukáš Abt, spoluautor knihy: „Naprostá většina byla zachována na pohlednicích a fotografiích. Ale v některých případech se dochovaly na skleněných deskách. A z nich i dnes se dají dělat plakáty z vysokým rozlišením.“

Do knihy přispěl také opavský sběratel Rudolf Dybowicz. Např. pohlednicí Praděd v budoucnosti, která opravdu trefně zachytila vývoj tohoto nejvyššího jesenického vrcholu. 

Rudolf Dybowicz, sběratel: „Je fakt, že snímky byly posbírány v rámci celého světa. Některé jsou z Ameriky, některé z Itálie, některé z Ruska.“

Na publikaci pracoval nezvykle rozsáhlý kolektiv 14 autorů, 12 sběratelů a 4 grafiků, které dohromady spojuje vášeň pro Jeseníky. A že je skutečná, o tom svědčí také rozhodnutí věnovat 1/3 výtěžku z prodeje knihy na obnovu těchto hor.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail