Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezské nemocnici hořelo, ale jen v rámci hasičského cvičení

  • Opava,

Hasiči cvičili ve Slezské nemocnici. Zasahovali u simulovaného požáru v jednom z pavilonů. Cvičení bylo sice dopředu plánované, nicméně personál o něm nevěděl, takže první reakce na situaci byly autentické. Hasiči vysvětlovali zdravotníkům, jak se během požáru zachovat, co udělat nejdříve.

Prohlídku nově zrekonstruovaného pavilonu rehabilitačního oddělení připravila Slezská nemocnice pro své zaměstnance. Náhle se ale rozezní požární hlásič, který detekuje kouř v jedné z místností. Během okamžiku je ho plná hlavní chodba. Cvičení začíná.

Petr Serafin, velitel stanice, HZS Moravskoslezského kraje ÚO Opava: „Toto je divadelní dým, který nesnižuje procento kyslíku v prostředí, které zakouříme. Lidé se v tom mohou běžně pohybovat a nemá to vliv na jejich zdraví."

Lidé spěšně opouštějí budovu. Rekonstruované oddělení prozatím nebylo uvedeno do provozu, takže tady žádní pacienti nejsou. Teprve až všichni bezpečně z objektu odejdou dozví se, že jde o cvičení.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: „Je tady  několik vrchních sester asi 25 zdravotníků, zástupců ze všech oborů napříč celou nemocnicí.“

Přijíždí dvě hasičské cisterny. Důležité je rychle zmapovat situaci. Nejdříve je nutné zjistit, zda jsou v hořícím objektu ještě lidé. Většina jej stihla opustit. Uvnitř ale zůstalo několik figurantů. Ty musí hasiči v zakouřeném prostoru najít a z budovy evakuovat.

Jitka Navratová, fyzioterapeutka, Slezská nemocnice v Opavě: „Ještěže mne hasiči vedli, jinak bych netrefila vůbec ven.“

Protože šlo o instruktážní cvičení, popisovali hasiči přímo na místě zdravotníkům veškeré úkony, které prováděli. Nahlásit chybu


K tématu