Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den mláďat na opavské zemědělské škole

Opava |

Oblíbená akce, Den mláďat, kterou v Opavě pořádá Masarykova Střední škola zemědělská, navštívily tisíce lidí. Na zdejším Školním statku si mohli zájemci prohlédnout domácí zvířata a také si je pohladit.

Atrakce pro děti, soutěže, ukázky výcviku zvířat a především čerstvě narozená mláďata – to všechno bylo k vidění na oblíbené akci s názvem Den mláďat. Pořádá ji Masarykova zemědělská škola, a to už víc jak dvě desetiletí. O návštěvníky tady nemají nouzi. Letos se jich během dvou dnů vystřídaly tisíce. Přišly především děti.

Jan Tesarčík, organizátor akce, Masarykova Střední škola zemědělská a VOŠ Opava: „Návštěvnost nás překvapila. Dopoledne jsme tady měli 2500 návštěvníků.“

Nejvíce lidí mířilo k areálu školního statku, kde se studenti učí starat o domácí zvířata v rámci školní praxe.

Jana Stoklasová, zootechnik, Školní statek Opava: „Tady, na statku, chováme všechna možná zvířata od drůbeže až po koně.“

Nejživěji bylo u výběhů s právě narozenými mláďaty. Návštěvníci si je mohli nejen prohlédnout, ale také si je mohli pohladit. Jednotlivé výběhy k tomu byly uzpůsobené.

Viktorie Peršínová, studentka, Masarykova Střední škola zemědělská a VOŠ Opava: „Já držím house, má kolem 15 dnů. Děti si je mohou pohladit.“

Mnohé děti se leckdy vůbec poprvé setkaly s kuřátky, kachňátky, selaty, kůzlaty či jehňaty.

Členové opavského klubu agility předvedli na improvizované dráze, jak jejich pejsci dokáží rychle a přesně zvládnout náročnou překážkovou trať.

Opodál si mohli návštěvníci prohlédnout káně, sovu nebo poštolku a leccos zajímavého se o těchto dravcích dozvědět.

Vít Jelínek, sokolník, Kub sokolů, středisko Opava: „Je to výr velký , je to sameček. Nejčastěji loví ježky.“

Součástí akce byly také prezentace policistů, hasičů nebo vojáků. Mnohé si mohly děti nebo i jejich rodiče vyzkoušet.

Pavla Welnová, oddělení prevence, Policie ČR Opava: „Děti se u nás mohou podívat na výstroj policistů. Vyzkoušet si přilbu nebo vestu. Mohou si udělat otisk prstů, projít si mezi kužely a vyzkoušet si simulační brýle.“

Ty ukázaly, jak člověk vnímá realitu, když je unavený, nebo po požití drog či alkoholu.

V areálu si mohli zájemci třeba také opéci špekáčky, nebo si domů odnést hrnkové květiny, byliny či sadbu, kterou ve zdejších sklenících sami studenti vypěstovali.


Nahlásit chybu


K tématu

Škola života uspořádala pro klienty stacionářů ve Frýdku-Místku Smažení vaječiny, padlo na 300 vajec

1. června 2023 14:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hudba, tanec, zábava a dobrá vaječina. Jedinečnou akci připravilo Handicap centrum Škola života ve Frýdku-Místku nejen pro své klienty. Společenské dopoledne u řeky Ostravice zpestřila akce nazvaná Smažení vyječiny. Na tu letos poprvé padlo 300 vajec.

Slezská Ostrava upálila čarodějnici o víkendu v Koblově

2. května 2023 12:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Rej všemožných masek, bohatý program pro děti s různými soutěžemi a samozřejmě tradiční upálení Moreny. Slezská Ostrava letos pořádala Pálení čarodějnic v Koblově a akce sklidila mezi návštěvníky velký úspěch.

Senioři ze Slezské Ostravy se bavili na Zahradní slavnosti

13. června 2023 12:18 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava opět uspořádala tradiční zábavu pro seniory. Zahradní slavnost hostila zástupce klubů i jednotlivce. Na území obvodu aktuálně působí 6 klubů seniorů, kteří se pravidelně scházejí na různých akcích.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Originální dresy opavských basketbalistů se vydražily za více než 108 tisíc. Peníze pomůžou charitě

22. dubna 2024 11:32 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Charitativní dražba originálních červených dresů opavských basketbalistů s logem Opava 800 vynesla více než 108 tisíc korun. Dražilo se na Aukru a peníze pomohou mobilnímu hospici Pokojný přístav Charity Opava.

Obyvatelé i firmy se zapojují do výzvy 800 stromů pro Opavu

20. dubna 2024 14:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava loni vyhlásila výzvu 800 stromů pro Opavu. Jejím cílem je vysadit 800 stromů k letošnímu 800. výročí založení města. Strom může na svém pozemku vysadit kdokoliv. Už příští týden vysadí památný javor červený firma Komas.

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě oživí zeleň. Asfaltová plocha se tak nebude tolik přehřívat

20. dubna 2024 14:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě prochází kompletní rekonstrukcí. Na jejím konci už to nebude jen jedna velká asfaltová plocha, ale prostor se spoustou zeleně.

Urologie opavské nemocnice má novou endoskopickou věž za 2,6 milionu

19. dubna 2024 16:45 | Opava | Jiří Cileček

Na urologickém endoskopickém operačním sále Slezské nemocnice využívají operatéři novou endoskopickou věž. Představuje nejnovější typ zobrazovací techniky a techniky elektrokoagulace, zajišťuje efektivněji stavění krvácení při operacích prostaty a močového měchýře, kterých se ve Slezské nemocnici provádí na čtyři stovky ročně.

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

18. dubna 2024 12:11 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

Den mláďat na opavské zemědělské škole
Vydáno 29. dubna 2022 21:32, Opava, Katka Geryková
Oblíbená akce, Den mláďat, kterou v Opavě pořádá Masarykova Střední škola zemědělská, navštívily tisíce lidí. Na zdejším Školním statku si mohli zájemci prohlédnout domácí zvířata a také si je pohladit.

Atrakce pro děti, soutěže, ukázky výcviku zvířat a především čerstvě narozená mláďata – to všechno bylo k vidění na oblíbené akci s názvem Den mláďat. Pořádá ji Masarykova zemědělská škola, a to už víc jak dvě desetiletí. O návštěvníky tady nemají nouzi. Letos se jich během dvou dnů vystřídaly tisíce. Přišly především děti.

Jan Tesarčík, organizátor akce, Masarykova Střední škola zemědělská a VOŠ Opava: „Návštěvnost nás překvapila. Dopoledne jsme tady měli 2500 návštěvníků.“

Nejvíce lidí mířilo k areálu školního statku, kde se studenti učí starat o domácí zvířata v rámci školní praxe.

Jana Stoklasová, zootechnik, Školní statek Opava: „Tady, na statku, chováme všechna možná zvířata od drůbeže až po koně.“

Nejživěji bylo u výběhů s právě narozenými mláďaty. Návštěvníci si je mohli nejen prohlédnout, ale také si je mohli pohladit. Jednotlivé výběhy k tomu byly uzpůsobené.

Viktorie Peršínová, studentka, Masarykova Střední škola zemědělská a VOŠ Opava: „Já držím house, má kolem 15 dnů. Děti si je mohou pohladit.“

Mnohé děti se leckdy vůbec poprvé setkaly s kuřátky, kachňátky, selaty, kůzlaty či jehňaty.

Členové opavského klubu agility předvedli na improvizované dráze, jak jejich pejsci dokáží rychle a přesně zvládnout náročnou překážkovou trať.

Opodál si mohli návštěvníci prohlédnout káně, sovu nebo poštolku a leccos zajímavého se o těchto dravcích dozvědět.

Vít Jelínek, sokolník, Kub sokolů, středisko Opava: „Je to výr velký , je to sameček. Nejčastěji loví ježky.“

Součástí akce byly také prezentace policistů, hasičů nebo vojáků. Mnohé si mohly děti nebo i jejich rodiče vyzkoušet.

Pavla Welnová, oddělení prevence, Policie ČR Opava: „Děti se u nás mohou podívat na výstroj policistů. Vyzkoušet si přilbu nebo vestu. Mohou si udělat otisk prstů, projít si mezi kužely a vyzkoušet si simulační brýle.“

Ty ukázaly, jak člověk vnímá realitu, když je unavený, nebo po požití drog či alkoholu.

V areálu si mohli zájemci třeba také opéci špekáčky, nebo si domů odnést hrnkové květiny, byliny či sadbu, kterou ve zdejších sklenících sami studenti vypěstovali.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000031134/den-mladat-na-opavske-zemedelske-skole