Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní tábory SVČ Opava už jsou téměř zaplněné

  • Opava,

Do začátku prázdnin zbývá ještě měsíc a půl, nicméně tábory, které připravilo opasvké středisko volného času, jsou téměř obsazené. Šanci získat místo už mají jen jednotky dětí. Zapsat se mohou ovšem také jako náhradníci. Organizátoři letos připravili 3 desítky táborů pro celkem 750 dětí.

Prázdninovou nabídku pobytových i příměstských táborů zveřejnilo Středisko volného času v Opavě se začátkem kalendářního roku. Rodiče reagovali ihned. Tábory, které vyžadují nižší počet účastníků, jako například pobyt u koní nebo výuka ploutvového plavání v bazéně, se zaplnily během několika dní.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Tábory jsme vyhlašovali v lednu, jak je naším zvykem. Byli jsme překvapeni velkým zájmem. V podstatě během ledna a února jsme měli všechny tábory obsazené. Proto jsme zareagovali tím, že jsme naši nabídku rozšířili o další turnusy táborů, o které byl velký zájem.“

Například sportovní tábor má hned tři turnusy. Velký zájem byl také o florbalový, výtvarný či turistický tábor. Nabídka aktivit je široká: děti se mohou naučit sjíždět řeku, starat se o zvířata nebo pracovat v dílně. Milovníci hudby a tance budou nacvičovat muzikál. Táborový čas mohou strávit v ubytovacím zařízení i pod stanem.  Akce jsou určené dětem od šesti do osmnácti let.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Snažili jsme se udržet ceny z loňského roku. Malinko jsme někde museli zdražit, ale je to minimální zdražení.“

Cena je často jedním z výrazných atributů, který zájem o tábory určuje. Každoročně se více dětí hlásí na tábory příměstské. Trvají zpravidla týden. Děti se jich účastní jen během dne a jejich rodiče za ně zaplatí kolem 2 000 korun. Také proto tento typ akcí v nabídce převažuje.

Pobytové tábory jsou nákladnější, protože se do ceny započítává také ubytování. Jejich délka je pět až deset dní. Cena se pohybuje od 4 500 korun až do necelých 5 000 tisíc.

O prázdninách se mohou opavské děti vypravit na 21 příměstských a 9 pobytových táborů, které dohromady čítají 750 míst. Většina je už ale zaplněná.

Soňa Wenzelová, ředitelka, SVČ Opava: „Pár míst ještě máme. Je to spíš u pobytových táborů. Přijímáme náhradníky. V případě, že by se někdo odhlásil, tak tu možnost náhradníci dostávají.“

Prozatím jsou ještě volná místa na divadelním, fotografickém či stanovém táboře v Tošovicích. Náhradníci se mohou hlásit např. na taneční a technický tábor. Přihlášky středisko volného času stále ještě přijímá, a to až do června.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy