Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce na čas omezí kapacitu dětského oddělení Slezské nemocnice

  • Opava,

Slezská nemocnice v Opavě rekonstruuje dětské oddělení. Až do začátku září zde bude omezený provoz. Kvůli snížení počtu lůžek na polovinu musí být někteří malí pacienti hospitalizováni v okolních nemocnicích. V Krnově či v Ostravě.

Naposledy pavilon dětského oddělení prošel stavebními úpravami před 20 lety. Hlavním důvodem nynější rekonstrukce byly dnes už nevyhovující hygienické podmínky. Chyběl zde dostatek toalet a sprch. Třípodlažní budova v areálu Slezské nemocnice se teď postupně modernizuje.

Karel Siebert, ředitel, Slezská nemocnice v Opavě: „My budeme rekonstrukci provádět na dvě etapy, a to podle poschodí a podle jednotek, které jsou na dětském oddělení. Takže bude k dispozici pouze omezená kapacita.“

Během dvou červencových týdnů bylo oddělení kvůli stavebnímu ruchu úplně uzavřeno. Dělníci se nejprve pustili do přestavby 1. patra, kde jsou pokoje pro starší děti a JIP. Tato část budovy už je v provozu a přijímá pacienty. Dělníci se nyní přesunuli do dalšího podlaží, a tak hospitalizovaní musí počítat se sníženým komfortem během pobytu v nemocnici.

Lucie Bartkovská, matka dětského pacienta: „Slyšíme tady ruch ráno, ale nějak nás to neobtěžuje. Není to něco, co by se nedalo vydržet.“

Zatímco v běžném provozu dětské oddělení disponuje třemi desítkami lůžek, během rekonstrukce se jejich počet výrazně snížil.

Dalibor Hudec, primář, dětské odd., Slezská nemocnice v Opavě: „Máme zhruba poloviční kapacitu, než za běžných podmínek. Máme otevřená  dvě ze tří oddělení. S tím, že přijímáme všechny věkové kategorie na jedno zprovozněné oddělní.

Děti jsou zde nyní hospitalizovány nejčastěji s komplikovanými angínami či letními virózami.

Kamila Krčmová, dětská sestra, Slezská nemocnice v Opavě: „Ta práce je teď náročnější. Více musíme konzultovat s lékaři, jak si představují uložení na pokoje kvůli diagnózám a věku dětí.“

V létě už tradičně přibývá malých pacientů s infekčními onemocněními. Nejčastěji jsou to průjmy a nyní také koronavirus. Tyto diagnózy vyžadují izolovaný pobyt na lůžku Pro ten nejsou v době rekonstrukce oddělení podmínky, atak musí být tyto děti hospitalizovány krnovské, případně v ostravské Městské nemocnici.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail