Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Malých Hošticích proběhl tradiční Visegrad Cup. Utkali se v něm malí fotbalisté ze čtyř zemí

Opava |

Na hřišti v Malých Hošticích se uskutečnil už 11. ročník mezinárodního fotbalového turnaje Visegrad Cup. Tentokrát se v něm utkali fotbalisté ročníku 2015 a mladší.

Malí a nadějní fotbalisté poměřili své síly v tradičním Visegrad Cupu, který už podruhé proběhl v Malých Hošticích. Celkem se utkalo 20 týmů z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. Děti čekal maraton 140 utkání.

Andreas Drastík, organizátor turnaje: “První den jsou dvě skupiny, první den hraje 10 mančaftů v každé skupině, hraje každý s každým jednou 15 minut, druhý den prvních 5 postupuje a hraje o první až 10. místo s těmi pěti z druhé skupiny, už se hraje 20 minut a a to stejné i naopak. Ti, co hrají o 11. až 20. místo zase hrají mezi sebou.”
anketa: účastníci turnaje: “My jsme přijeli se Sigmou Olomouc, hodně jsem se těšil na tento turnaj. Nás je tady 9 a ještě přijede jeden kamarád, akorát on je ještě na jednom turnaj a pak přijede večer. Chceme vyhrát.”
“Bylo to dobrý, protože jsme se hodně těšili jak budeme hrát proti těm cizím zemím. Je to vlastně můj první obří turnaj a fakt mě to baví. Určitě Ronaldo je pro mě nejlepší.”
“Já jsem se těšila na ten fotbal, protože mě to baví. To je zatím nejlepší turnaj co jsme měli s Komořany. Já jsem jediná holka v týmu a jsem kapitán.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Dnes máme Visegrad Cup, tady v Malých Hošticích se jedná o 2. ročník, celkově 11. ročník. Já z toho mám obrovskou radost, protože jsou tady zástupci našich 4 partnerských měst, celkově tady máme 20 týmů, jsou tady desítky dětí, počasí vyšlo, jak můžeme vidět, je nádherně, až moc teplo, takže budeme muset děti trochu chladit a strašně se na to těším, protože děti jsou připravené, namotivované. Tady v Hošticích je to kouzelné, mají tady plné zázemí.”
Miroslava Konečná (OMČO), starostka Malých Hoštic: “Pro Malé Hoštice je to jakási prestiž. Kluci, kteří tady dneska hrají, tak jim přeji, aby hráli čestně. aby hráli odvážně. aby hráli hlavně hru fair play a aby se jim hlavně nic nestalo a aby si odnesli za tu svoji fotbalovou dřinu jen ty nejkrásnější zážitky.”

Na mezinárodním turnaji nechyběly ani slavné osobnosti ze světa sportu.

Andreas Drastík, organizátor turnaje: “Na zahájení bude Antonín Panenka a legendární hráč Baníku Lubor Knapp, v průběhu turnaje přijede Alois Hadamczik a na konec přijede Jarda Sakala, který bude mít zlatou olympijskou medaili a lyže, se kterými skákal Jiří Raška v Grenoblu v 68.”
Antonín Panenka, bývalý fotbalový reprezentant: “Trošku mi vždycky ukápne slza, protože vzpomínám na sebe když jsem byl v jejich věku a hráli jsme nějaký turnaj, tak na to vzpomínám celý život. Takže já bych jim všem těm klukům a rodičům a funkcionářům, kteří to tady dělají popřál, aby to byl krásný den, aby si krásně zahráli, aby podali ten nejlepší výkon a aby měli ty samé krásné vzpomínky jako jsem měl já.”

V průběhu turnaje probíhala aukce sportovních dresů, která vynesla bezmála 40 tisíc korun. Peníze poputují na dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě a do Domova pro seniory v Kravařích.

Nahlásit chybu


K tématu

Malé Hoštice patřily fotbalovému turnaji VISEGRAD CUP. Nejlépe si vedla Opava

27. srpna 2025 13:00 | Opava | Yvona Fajtová

V Malých Hošticích se uskutečnil dvoudenní fotbalový turnaj VISEGRAD CUP pro děti narozené v roce 2016 a mladší. Zúčastnilo se ho 20 družstev ze čtyř zemí – Česká republika, Polsko, Slovensko a Maďarsko a vůbec poprvé také celý dívčí tým z Hlučína.

Malé Hoštice a Chlebičov propojí nová cyklostezka. Stavět se začne na jaře

3. ledna 2025 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Malé Hoštice a Chlebičov propojí nová cyklostezka. Cílem její výstavby je zvýšit bezpečnost pěších a cyklistů mezi těmito obcemi, které spojuje rušná silnice.

Na Opavsku vznikne nová cyklostezka. Spojí Malé Hoštice s Chlebičovem

23. prosince 2024 21:22 | Opava | Yvona Fajtová

Malé Hoštice a Chlebičov propojí nová cyklostezka. Cílem její výstavby je zvýšit bezpečnost pěších a cyklistů mezi těmito obcemi, které spojuje rušná silnice.


Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

Včera 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Včera 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

Včera 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

13. prosince 2025 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

13. prosince 2025 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

13. prosince 2025 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Charita Opava hledá koledníky do Tříkrálové sbírky. Chybí na tři desítky skupinek

11. prosince 2025 10:58 | Opava | Yvona Fajtová

S příchodem nového roku odstartuje tradiční Tříkrálová sbírka. Na Opavsku ji každoročně organizuje Charita Opava. Přestože je tato sbírka dlouhodobě jednou z nejúspěšnějších akcí zaměřených na pomoc lidem v nouzi, potýká se s nedostatkem koledníků, a to zejména přímo v Opavě.

Opavou projel mikulášský trolejbus plný světýlek, čertů i dětské radosti

6. prosince 2025 15:03 | Opava | Yvona Fajtová

Opavský Městský dopravní podnik opět vypravil oblíbený mikulášský vůz. Vánočně vyzdobený trolejbus jezdil po celém městě mimo jízdní řád a všichni mikuláši, čerti a andělé si užili jízdu zdarma.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

6. prosince 2025 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Radost v Opavě rozdává vánoční atmosféru. Ručně vyrobené dárky a dekorace jdou na dračku

6. prosince 2025 14:15 | Opava | Yvona Fajtová

Už jen do 11. prosince máte možnost navštívit Vánoční obchůdek sociálně terapeutické dílny Radost. Klienti a zaměstnanci tohoto charitního střediska zde nabízejí mnoho rozmanitých a velmi žádaných vánočních dárků a dekorací.

Opavská věznice rozdává radost, poprvé se připojila k Andělskému stromu

3. prosince 2025 18:21 | Opava | Yvona Fajtová

Opavská věznice se zapojila do darovací kampaně s názvem Andělský strom. Tou už 15. rokem nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá propojovat děti a jejich odsouzené rodiče prostřednictvím vánočního dárku.

Historická budova bývalé opavské pošty po letech znovu ožila. Ožila Koncept Marketem

3. prosince 2025 18:07 | Opava | Yvona Fajtová

Koncept Market se letos odehrál na opravdu výjimečném místě, a to v prostorách dlouho nepřístupné staré opavské pošty. Tato historická budova na Masarykově třídě, která po letech čekání míří k nové budoucnosti jako domov pro seniory, tak ožila sváteční atmosférou, designem a lokální tvorbou.

V Malých Hošticích proběhl tradiční Visegrad Cup. Utkali se v něm malí fotbalisté ze čtyř zemí
Vydáno 4. září 2024 14:14, Opava, Yvona Fajtová
Na hřišti v Malých Hošticích se uskutečnil už 11. ročník mezinárodního fotbalového turnaje Visegrad Cup. Tentokrát se v něm utkali fotbalisté ročníku 2015 a mladší.

Malí a nadějní fotbalisté poměřili své síly v tradičním Visegrad Cupu, který už podruhé proběhl v Malých Hošticích. Celkem se utkalo 20 týmů z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska. Děti čekal maraton 140 utkání.

Andreas Drastík, organizátor turnaje: “První den jsou dvě skupiny, první den hraje 10 mančaftů v každé skupině, hraje každý s každým jednou 15 minut, druhý den prvních 5 postupuje a hraje o první až 10. místo s těmi pěti z druhé skupiny, už se hraje 20 minut a a to stejné i naopak. Ti, co hrají o 11. až 20. místo zase hrají mezi sebou.”
anketa: účastníci turnaje: “My jsme přijeli se Sigmou Olomouc, hodně jsem se těšil na tento turnaj. Nás je tady 9 a ještě přijede jeden kamarád, akorát on je ještě na jednom turnaj a pak přijede večer. Chceme vyhrát.”
“Bylo to dobrý, protože jsme se hodně těšili jak budeme hrát proti těm cizím zemím. Je to vlastně můj první obří turnaj a fakt mě to baví. Určitě Ronaldo je pro mě nejlepší.”
“Já jsem se těšila na ten fotbal, protože mě to baví. To je zatím nejlepší turnaj co jsme měli s Komořany. Já jsem jediná holka v týmu a jsem kapitán.”
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Dnes máme Visegrad Cup, tady v Malých Hošticích se jedná o 2. ročník, celkově 11. ročník. Já z toho mám obrovskou radost, protože jsou tady zástupci našich 4 partnerských měst, celkově tady máme 20 týmů, jsou tady desítky dětí, počasí vyšlo, jak můžeme vidět, je nádherně, až moc teplo, takže budeme muset děti trochu chladit a strašně se na to těším, protože děti jsou připravené, namotivované. Tady v Hošticích je to kouzelné, mají tady plné zázemí.”
Miroslava Konečná (OMČO), starostka Malých Hoštic: “Pro Malé Hoštice je to jakási prestiž. Kluci, kteří tady dneska hrají, tak jim přeji, aby hráli čestně. aby hráli odvážně. aby hráli hlavně hru fair play a aby se jim hlavně nic nestalo a aby si odnesli za tu svoji fotbalovou dřinu jen ty nejkrásnější zážitky.”

Na mezinárodním turnaji nechyběly ani slavné osobnosti ze světa sportu.

Andreas Drastík, organizátor turnaje: “Na zahájení bude Antonín Panenka a legendární hráč Baníku Lubor Knapp, v průběhu turnaje přijede Alois Hadamczik a na konec přijede Jarda Sakala, který bude mít zlatou olympijskou medaili a lyže, se kterými skákal Jiří Raška v Grenoblu v 68.”
Antonín Panenka, bývalý fotbalový reprezentant: “Trošku mi vždycky ukápne slza, protože vzpomínám na sebe když jsem byl v jejich věku a hráli jsme nějaký turnaj, tak na to vzpomínám celý život. Takže já bych jim všem těm klukům a rodičům a funkcionářům, kteří to tady dělají popřál, aby to byl krásný den, aby si krásně zahráli, aby podali ten nejlepší výkon a aby měli ty samé krásné vzpomínky jako jsem měl já.”

V průběhu turnaje probíhala aukce sportovních dresů, která vynesla bezmála 40 tisíc korun. Peníze poputují na dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě a do Domova pro seniory v Kravařích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000044694/v-malych-hosticich-probehl-tradicni-visegrad-cup-utkali-se-v-nem-mali-fotbaliste-ze-ctyr-zemi