Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu u K-tria

Ostrava-Jih |

Před kulturním domem K-trio se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Akci, kterou každoročně doprovází i vánoční jarmark a pestrý doprovodný program, si nenechaly ujít stovky lidí. A my jsme s kamerou byli u toho.

Pěší zónu u kulturního domu K-trio rozzářil více než 8mi metrový vánoční strom. Zhruba 25ti-letý smrk tady dovezli z krmelinských lesů a na druhou adventní neděli jej slavnostně rozsvítili. 

“Je v tom nejlepším věku, dalo by se říct a zasloužil si být tady před kulturním domem K-trio. 

Je vysoký přes 8 metrů, já jsem před chvíli slyšela moderátora říkat, že má rád osmičky, tak myslím, že i výška našeho stromečku ho uspokojí v tom směru, že zase je tady další osmička, což je prima číslo i pro ten advent a vánoce vůbec.No a je to přírodnina, takže  svůj, je jedinečný, je originál, já se těším až ho v 5 hodin rozsvítíme s panem starostou,” popisuje vánoční strom Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

Než tato slavnostní chvíle nastala, lidé si mohli nakoupit přehršel vánočního zboží i dobrot, pro děti byly připraveny různé atrakce a slavnostní atmosféru dokresloval i vymazlený kulturní program.

Zrovna se připravuje David Stypka, nositel ceny Anděl, takže my jsme připravili to nejlepší, Po rozsvícení vánočního stromu to bude Jarda Beneš se spisovatelkou Kateřinou Tomanovou, která doprovází jeho vystoupení a známé písničky slovem. Ostatně hosté si mohou zazpívat , protože určitě všechny znají, no a Kateřina je nesmírně vtipná,” říká Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

A nesmíme zapomenout ani na tradiční punč pana starosty, který se podával zcela zdarma. Celkem ho bylo připraveno 120 litrů a nezůstala ani kapka. 

“Jde to skvěle, dáte si výborný punč? Máme tady nealkojolický pro děti a alkoholický, kdo si chce dát. Je skvělý, jde to, lidé jsou příjemní. Hosté přicházejí, baví se s náma, přejou nám všechno nejlepší a nápodobně my přejem jim, proto tady jsme,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Mě chutná super a hlavně mám rád toho člověka, který to tady vede. V životě bych ho nevyměnil za nikoho jinýho.

“Krásná atmosféra. Počasí nám drží, neprší, takže věříme, že to vydrží až do 17.hodiny, kdy se rozsvítí stromeček,” uvádí Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Je tady úžasná krásná vánoční atmosféra a všichni už se těšíme na rozsvícení stromečku,” užívá si akci Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-JIh

A taky se dočkali. Poslední sekundy před slavnostním rozsvícením jsou tu. Jdeme tedy počítat.

Zatím se mi to líbí, nemá to chybu.”

“Je to tu super holka milená, perfektní. Líbí se mi to tu To je každý rok také pěkné.”

“Líbí se nám to určitě.”

“Moc hezky si to užíváme, je to tady fajn.” 

“Trošičku se člověk zahřeje  a co víc potřebuje. Trošku té muziky ještě poslechneme a hezké svátky budou,” 

Přesně tak, svátky budou určitě nádherné, tak si je vychutnejte do sytosti a hlavně se nenechte strhnout předvánočním shonem. 

Nahlásit chybu


K tématu

Rozsvícení vánočního stromu pojali v Rychvaldě s dobovým jarmarkem, zvyky a řemesly

27. listopadu 2023 11:44 | Rychvald | Libor Běčák

Náměstí v centru Rychvaldu patřilo opět tradičnímu vánočnímu jarmarku a společnému rozsvícení vánočního stromu. Program jarmarku připomněl dřívější zvyklosti a řemesla.

Letošní vánoční jedlička už zdobí centrum Bruntálu

23. listopadu 2023 10:14 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Díky Technickým službám Bruntál za perfektní práci!

Advent osvěží nové dekorace, jesličky v dřevěném betlémě budou prázdné

24. listopadu 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Centrum Nového Jičína už zdobí vánoční strom a náměstí se připravuje na adventní trhy. Letošní sváteční výzdobu ve městě doplní několik novinek, především těch světelných.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu u K-tria
Vydáno 12. prosince 2018 22:49, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Před kulturním domem K-trio se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Akci, kterou každoročně doprovází i vánoční jarmark a pestrý doprovodný program, si nenechaly ujít stovky lidí. A my jsme s kamerou byli u toho.

Pěší zónu u kulturního domu K-trio rozzářil více než 8mi metrový vánoční strom. Zhruba 25ti-letý smrk tady dovezli z krmelinských lesů a na druhou adventní neděli jej slavnostně rozsvítili. 

“Je v tom nejlepším věku, dalo by se říct a zasloužil si být tady před kulturním domem K-trio. 

Je vysoký přes 8 metrů, já jsem před chvíli slyšela moderátora říkat, že má rád osmičky, tak myslím, že i výška našeho stromečku ho uspokojí v tom směru, že zase je tady další osmička, což je prima číslo i pro ten advent a vánoce vůbec.No a je to přírodnina, takže  svůj, je jedinečný, je originál, já se těším až ho v 5 hodin rozsvítíme s panem starostou,” popisuje vánoční strom Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

Než tato slavnostní chvíle nastala, lidé si mohli nakoupit přehršel vánočního zboží i dobrot, pro děti byly připraveny různé atrakce a slavnostní atmosféru dokresloval i vymazlený kulturní program.

Zrovna se připravuje David Stypka, nositel ceny Anděl, takže my jsme připravili to nejlepší, Po rozsvícení vánočního stromu to bude Jarda Beneš se spisovatelkou Kateřinou Tomanovou, která doprovází jeho vystoupení a známé písničky slovem. Ostatně hosté si mohou zazpívat , protože určitě všechny znají, no a Kateřina je nesmírně vtipná,” říká Renáta Valerie Nešporek, ředitelka KZOJ

A nesmíme zapomenout ani na tradiční punč pana starosty, který se podával zcela zdarma. Celkem ho bylo připraveno 120 litrů a nezůstala ani kapka. 

“Jde to skvěle, dáte si výborný punč? Máme tady nealkojolický pro děti a alkoholický, kdo si chce dát. Je skvělý, jde to, lidé jsou příjemní. Hosté přicházejí, baví se s náma, přejou nám všechno nejlepší a nápodobně my přejem jim, proto tady jsme,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Mě chutná super a hlavně mám rád toho člověka, který to tady vede. V životě bych ho nevyměnil za nikoho jinýho.

“Krásná atmosféra. Počasí nám drží, neprší, takže věříme, že to vydrží až do 17.hodiny, kdy se rozsvítí stromeček,” uvádí Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Je tady úžasná krásná vánoční atmosféra a všichni už se těšíme na rozsvícení stromečku,” užívá si akci Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-JIh

A taky se dočkali. Poslední sekundy před slavnostním rozsvícením jsou tu. Jdeme tedy počítat.

Zatím se mi to líbí, nemá to chybu.”

“Je to tu super holka milená, perfektní. Líbí se mi to tu To je každý rok také pěkné.”

“Líbí se nám to určitě.”

“Moc hezky si to užíváme, je to tady fajn.” 

“Trošičku se člověk zahřeje  a co víc potřebuje. Trošku té muziky ještě poslechneme a hezké svátky budou,” 

Přesně tak, svátky budou určitě nádherné, tak si je vychutnejte do sytosti a hlavně se nenechte strhnout předvánočním shonem. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000017040/slavnostni-rozsviceni-vanocniho-stromu-u-ktria