Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Ostravy-Jihu nezapomněla na děti z centra Domeček. Opět jim nakoupila vánoční dárky

Ostrava-Jih |

Děti z dětského centra Domeček budou mít hezké Vánoce. Všem se splní jejich přání. Dárky, o které si napsaly, už jsou rozebrané a lidé je v těchto dnech postupně přinášejí, aby si je děti na Vánoce mohly rozbalit.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”
Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno."

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Nahlásit chybu


K tématu

Andílci z mateřské školy potěší seniory

3. prosince 2025 17:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Děti z Mateřské školy Poštovní vyráběly andílky, kteří v předvánočním čase potěší seniory. Vánoční ozdoby poputují především do místní Charity.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

6. prosince 2025 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Sbírka Krabice od bot pomůže dětem v těžké životní situaci

8. prosince 2025 12:07 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vánoční sbírka Krabice od bot opět dorazila do Ostravy. Lidé z celého regionu nosili dárky pro děti, které by jinak pod stromečkem často nic nenašly. Do sbírky se zapojilo i vedení města a další organizace. Dárky putují přímo ke konkrétním dětem v těžké životní situaci.


Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Dnes 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

Včera 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Včera 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Včera 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

7. června 2026 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Žáci základních škol z Ostravy-Jihu opět předvedli své talenty v Luně

Dnes 10:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Běžecký zážitek ve třech kolech dětem ze ZŠ Ostravy-Jihu nabídl Running Cup Ostrava

Dnes 9:41 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Running Cup Ostrava přinesl dětem zajímavou běžeckou výzvu. Atletický klub SSK Vítkovice ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih připravil atraktivní tříkolový pohár běžeckých závodů na různých místech Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Dům umění v Ostravě slaví 100 let. Návštěvníky přilákaly výstavy, workshopy i velkolepý program

Včera 20:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Dům umění v Ostravě si připomněl významné jubileum. Oslavy 100 let existence přilákaly stovky návštěvníků všech generací. Před galerií vzniklo živé kulturní centrum s výtvarnými workshopy, programem pro děti i dospělé, hudbou a dobrým jídlem. Hlavním bodem dne byla vernisáž výstavy Stopa, která představuje nejvýznamnější okamžiky historie galerie.

Děti a mládež v Ostravě-Hrušově mají nové místo pro setkávání. Komunitní centrum Liščina zahájilo provoz

Místo zchátralé budovy moderní dřevostavba plná života. Nové komunitní centrum Liščina v Ostravě-Hrušově zahájilo provoz ve velkém stylu. První den otevřených dveří totiž spojilo s oslavou Dne dětí.

Slavnosti Jihu 2026 budou větší, živější a nabitější

Včera 13:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dny plné hudby, nezapomenutelných vystoupení a jedinečné atmosféry roztančí obvod od 19. do 21. června. Festival Slavnosti Jihu se bude konat tradičně na zábřežském hřišti Svazácká a letos mají být větší, živější a nabitější.

SDH z Ostravy-Hrabůvky zve na Den s hasiči

Včera 13:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 13. června od 14 hodin ožije hasičská zbrojnice v Ostravě-Hrabůvce odpolednem plným zábavy. Děti se mohou těšit na soutěže, úkoly a hasičské aktivity. Pro rodiče bude připraveno občerstvení nebo příjemné posezení. Chybět nebude ani moderátor, který celou akcí provede a postará se o skvělou náladu. Den plný zábavy, techniky, smíchu a hasičské atmosféry se bude konat na ulici Hasičská 34.

Radnice Ostravy-Jihu nezapomněla na děti z centra Domeček. Opět jim nakoupila vánoční dárky
Vydáno 22. prosince 2020 19:16, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Děti z dětského centra Domeček budou mít hezké Vánoce. Všem se splní jejich přání. Dárky, o které si napsaly, už jsou rozebrané a lidé je v těchto dnech postupně přinášejí, aby si je děti na Vánoce mohly rozbalit.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”
Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno."

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000023396/radnice-ostravyjihu-nezapomnela-na-deti-z-centra-domecek-opet-jim-nakoupila-vanocni-darky