Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu na první adventní neděli slavnostně rozsvítili vánoční strom před DK Akord

Ostrava-Jih |

V obvodu Ostrava-Jih už září do tmy první vánoční strom. Slavnostně ho rozsvítili první adventní neděli před kulturním domem Akord před zraky stovek lidí.

Ježíškova pošta, vánoční jarmark, pohádky, písničky, skřítci, andílci. To vše předcházelo slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí SNP v Zábřehu.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “První adventní neděle, to už je mnoho a mnoho let Před Akordem se rozsvěcuje první vánoční strom v našem obvodu a my jsme moc rádi, že po dvouleté pomlce jsme zase tady. a jsme tady ve velké síle, protože vidíme plné náměstí lidí, kteří se bavili.”

Nejkrásnějším okamžikem bylo zjevení anděla na vrcholu stromu, který lidem popřál krásné

svátky v míru a pohodě nejen u nás, ale i všude ve světě a poté se rozsvítil vánoční strom.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Když jsem se rozhlédla kolem sebe, tak jsem viděla, že ukápla slzička nejen dětem, ale také i některým dospělým, protože to byl moc emoční, krásný zážitek. Tak krásné svátky.”
Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jako obvod Ostrava-Jih podporujeme tuto akci každoročně. Finančně samozřejmě a jsme rádi, že Akord dělá takovou pěknou akci, na které se taky podílíme.”
Anketa: návštěvníci akce: “Bylo to krásné, anděl byl krásný, všechno bylo super.”
“Bylo to super, úžasné. Užili jsme si to neskutečně. Sice jsme přišli na poslední chvíli, ale přece jenom jsme to viděli a bylo to super. Jak se vám líbí strom? Nádherný, je fakt super, mám dojem, že se to každým rokem zlepšuje.”
“Bylo to skvělé. Hodně lidí, ale jinak super. Koupili jste si nějaké dárky nebo něco? Nedostali jsme se vůbec na řadu. Strašně lidí.”
“Líbilo. Bylo to pěkné, příjemná atmosféra. Koupili jsme si tady takový ovocný čaj.”
“Perníkové srdce ještě takové hezké. Je to pěkné, takové super. Bylo to poprvé, takže je to super.”
“Je to opravdu hezké, líbí se mi to. Akorát by mohli mít nějakou vánoční , když prostě rozsvěcovali ten strom nádherný. To by k tomu bylo trošku lepší.”
“Pěkné je to tady. My jsme z Opavska a je to moc hezké. Líbí se nám to tady.”
“Počasí vyšlo, tak je fajn. Není zima, je to hezké tady. Koupili jste něco? Teď jsme teprve dorazili. Byli jsme na druhé straně na stromeček se podívat, vyfotit a teď se podíváme, něco si koupíme dobrého a něco si dáme samozřejmě.”
“Je to krásné. Jsme tu poprvé, pocházíme až z Dubiny, to je dost daleko a líbilo se nám to tady. Všechno jste si vyfotili? Ano, teď se ještě budeme znovu fotit, nebo nám to nějak nejde.”
“Strom je krásný. Tří a půl letá Laduška byla poprvé na rozsvěcování stromečku a byla docela nadšená. Moc se jí to líbilo, hlavně ten andílek. To jsme nečekali, to bylo překvapení.”

Druhý vánoční strom se v obvodu slavnostně rozsvítí už 1. prosince, a to na náměstí Ostrava-Jih

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kde budou vánoční trhy a bohatý doprovodný program. 1.12. když se rozsvítí na Ostravě-Jihu strom na náměstí, tak se rozsvítí celá výzdoba v obvodu Ostrava-Jih. Jsou nějaké novinky ohledně vánoční výzdoby? Viděl jsem novinky, jsou to krásní sněhuláci, krásné stromy zlaté. Na veřejných sloupech jsou klasické komety, hvězdy, to je každoročně.”

Vánoční trhy na náměstí Ostrava-Jih potrvají až do 23. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí

26. září 2023 16:17 | Ostrava-Jih | Yvona Fajtová

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí. Ten připadá na patnáctý den osmého měsíce podle lunárního kalendáře a je vždy plný zábavy, soutěží, tance a pestrých barev.

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského Dne dětí

26. září 2023 9:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí. Ten připadá na patnáctý den osmého měsíce podle lunárního kalendáře a je vždy plný zábavy, soutěží, tance a pestrých barev.

Reprezentačním plesem vyvrcholila plesová sezóna na Jihu. Slavilo se i stoleté výročí Ostravy

25. února 2024 13:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Obyvatelé Ostravy-Jihu završili plesovou sezónu velkolepým reprezentačním plesem obvodu. Dorazilo okolo šesti stovek návštěvníků a zaplnili tři patra kulturního domu Akord. Ples se letos nesl v duchu stoletého výročí Velké Ostravy.


Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Moravská Ostrava a Přívoz postupně revitalizuje i Husův sad

Centrální ostravský obvod revitalizuje také Husův sad. Aktuálně tam byly vysazeny nové trvalkové záhony a chystá se také realizace nového hřiště.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Ostravští strážníci realizovali na školách přes 800 preventivních programů

Včera 14:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence je důležitou součástí práce ostravských strážníků. Cílí na nejzranitelnější skupiny, mezi které patří děti a dospívající mládež. Právě z tohoto důvodu ostravští strážníci-preventisté realizovali v průběhu celého školního roku v mateřských, základních i středních školách řadu besed i preventivních projektů.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka byl zahájen, probíhá po celém Moravskoslezském kraji

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka probíhá ve slavnostní atmosféře. Na tento rok totiž připadl nejen Rok české hudby ale i výročí samotného Leoše Janáčka, který se narodil před 170 lety. V rámci festivalu tak opět vystoupí nejen špičkoví hudebníci, chybět nebude ani balet a bohatý doprovodný program.

Porubští trubači oslavili 15 let. S výročním koncertem vystoupili v klubu Garáž

20. června 2024 21:10 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubští trubči oslavili 15 let od svého založení výročním koncertem v klubu Garáž v Martinově. Za tu dobu se pořádně rozrostli, z původních 5 členů jich je v současné době 20. Loni jich bylo dokonce 27.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

20. června 2024 21:00 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

V Ostravě-Jihu na první adventní neděli slavnostně rozsvítili vánoční strom před DK Akord
Vydáno 29. listopadu 2022 21:50, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V obvodu Ostrava-Jih už září do tmy první vánoční strom. Slavnostně ho rozsvítili první adventní neděli před kulturním domem Akord před zraky stovek lidí.

Ježíškova pošta, vánoční jarmark, pohádky, písničky, skřítci, andílci. To vše předcházelo slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí SNP v Zábřehu.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “První adventní neděle, to už je mnoho a mnoho let Před Akordem se rozsvěcuje první vánoční strom v našem obvodu a my jsme moc rádi, že po dvouleté pomlce jsme zase tady. a jsme tady ve velké síle, protože vidíme plné náměstí lidí, kteří se bavili.”

Nejkrásnějším okamžikem bylo zjevení anděla na vrcholu stromu, který lidem popřál krásné

svátky v míru a pohodě nejen u nás, ale i všude ve světě a poté se rozsvítil vánoční strom.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Když jsem se rozhlédla kolem sebe, tak jsem viděla, že ukápla slzička nejen dětem, ale také i některým dospělým, protože to byl moc emoční, krásný zážitek. Tak krásné svátky.”
Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jako obvod Ostrava-Jih podporujeme tuto akci každoročně. Finančně samozřejmě a jsme rádi, že Akord dělá takovou pěknou akci, na které se taky podílíme.”
Anketa: návštěvníci akce: “Bylo to krásné, anděl byl krásný, všechno bylo super.”
“Bylo to super, úžasné. Užili jsme si to neskutečně. Sice jsme přišli na poslední chvíli, ale přece jenom jsme to viděli a bylo to super. Jak se vám líbí strom? Nádherný, je fakt super, mám dojem, že se to každým rokem zlepšuje.”
“Bylo to skvělé. Hodně lidí, ale jinak super. Koupili jste si nějaké dárky nebo něco? Nedostali jsme se vůbec na řadu. Strašně lidí.”
“Líbilo. Bylo to pěkné, příjemná atmosféra. Koupili jsme si tady takový ovocný čaj.”
“Perníkové srdce ještě takové hezké. Je to pěkné, takové super. Bylo to poprvé, takže je to super.”
“Je to opravdu hezké, líbí se mi to. Akorát by mohli mít nějakou vánoční , když prostě rozsvěcovali ten strom nádherný. To by k tomu bylo trošku lepší.”
“Pěkné je to tady. My jsme z Opavska a je to moc hezké. Líbí se nám to tady.”
“Počasí vyšlo, tak je fajn. Není zima, je to hezké tady. Koupili jste něco? Teď jsme teprve dorazili. Byli jsme na druhé straně na stromeček se podívat, vyfotit a teď se podíváme, něco si koupíme dobrého a něco si dáme samozřejmě.”
“Je to krásné. Jsme tu poprvé, pocházíme až z Dubiny, to je dost daleko a líbilo se nám to tady. Všechno jste si vyfotili? Ano, teď se ještě budeme znovu fotit, nebo nám to nějak nejde.”
“Strom je krásný. Tří a půl letá Laduška byla poprvé na rozsvěcování stromečku a byla docela nadšená. Moc se jí to líbilo, hlavně ten andílek. To jsme nečekali, to bylo překvapení.”

Druhý vánoční strom se v obvodu slavnostně rozsvítí už 1. prosince, a to na náměstí Ostrava-Jih

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kde budou vánoční trhy a bohatý doprovodný program. 1.12. když se rozsvítí na Ostravě-Jihu strom na náměstí, tak se rozsvítí celá výzdoba v obvodu Ostrava-Jih. Jsou nějaké novinky ohledně vánoční výzdoby? Viděl jsem novinky, jsou to krásní sněhuláci, krásné stromy zlaté. Na veřejných sloupech jsou klasické komety, hvězdy, to je každoročně.”

Vánoční trhy na náměstí Ostrava-Jih potrvají až do 23. prosince.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000034577/v-ostravejihu-na-prvni-adventni-nedeli-slavnostne-rozsvitili-vanocni-strom-pred-dk-akord