Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Akord patřil tradičnímu Plesu seniorů. Vyprodaný byl během půl hodiny

Ostrava-Jih |

Kulturní dům Akord se oblékl do slavnostního. Uskutečnil se tady už tradiční Ples seniorů, jehož hlavní hvězdou byla tentokrát Heidi Janků.


Beznadějně vyprodaný byl i letos Ples seniorů, který každoročně probíhá v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu. Lístky se prodaly během půl hodiny.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: "Jsme rádi, protože jsme dali občanům Ostravy-Jihu nabídku, kdy na únorovém senior klubu si mohli přednostně koupit lístky a další den do infocenter nemělo co jít, protože bylo vyprodáno. Na úvod jsme měli s panem Kačorem takovou scénku, pak vystoupila taneční skupina s orientálním tancem, která nikdy nezklame. Velmi krásné motýlí křídla, tak si myslím, že to bylo efektní vystoupení pro publikum. Všichni se těšíme na Heidi Janků, tak se načančám, načančám, všichni si to užijeme na plné pecky."
Heidi Janků, zpěvačka: "Já mám samozřejmě Ostravu jako rodné město a mám k ní takovou nostalgii, takže když jedu Porubou tak musím jet tou Leninkou abych viděla ten náš byteček, kde jsme kdysi bydleli. Do Třebovic občas taky zajedu ráda a tady mám hlavně tetu, mám tady rodinu, takže kapelu mám tady. Jsem tady velmi často a moc ráda tady jezdím. Protože jste regionální televize, tak to můžu říct. Ostrava je prostě nejvíc."

Připravena byla i bohatá tombola, do které krásnými cenami přispěl nejen radnice Ostravy-Jihu ale také ostatní ostravské obvody, MS kraj a kluby důchodců. Hlavní cenou byl zájezd do Chorvatska.

Anketa: návštěvníci plesu: "Jsem poprvé a líbí se mi tady. Jsme tady z Horymírové, kde bydlíme. Tam máme krásný velký klub. Jsem, ráda, že jsme šli. Je tu krásné posezení, jsme tady poprvé, vážím si toho."


"Na plese v Akordu jsem poprvé seniorském samozřejmě a moc se mi to tu líbí. Od začátku, kdy jsme prostě měl představení různých tanečních souborů a tak dále. A taky jsem si všiml nádherné tomboly. Doufám, že všichni budou spokojeni."
"Já už tady jsem asi potřetí ne-li počtvrté a jako vždy tak příjemnou atmosféru a jít na ples ve čtvrtek ve 3 odpoledne, to je všechno tak zvláštní a krásné, že není co dodat, jenom se zúčastnit třeba i příští rok."
"To, co zažívám dneska, je velmi příjemný zážitek. Jsem tady poprvé a je to moc prima. gratuluju pořadatelům i vám k tomu, jak se vám daří."
"Už jsem tu aspoň 5x byla. Vždycky obdivuji jak je to spořádané, program, obdivuju a hrozně se nám to líbí tady. Bavíme se dobře a je nám tady velice dobře."
"Je to tady úžasné. Jsem, tady poněkolikáté a vždycky se budu ráda vracet. Zábava, společnost u stolu, moc hezké. Úžasně zvolený program, Heidi Janků a vystoupení s panem moderátorem bylo úžasné."

Ples si všichni dosytosti užili a na ten další se mohou těšit opět příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři z celé Ostravy si zatancovali na již tradičním Plese seniorů v kulturním domě Akord

19. března 2024 15:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Okolo 350 seniorů si v pátek 15. března zatančilo na tradičním plese seniorů v ostravském Akordu. Lístky byly vyprodány do tří dnů a hlavní hvězdou večera byl český Elvis Presley.

Přes 300 seniorů z Ostravy si zatančilo na plese v domě kultury Akord

Okolo 350 seniorů si v pátek 15. března zatančilo na tradičním plese seniorů v ostravském Akordu. Lístky byly vyprodány do tří dnů a hlavní hvězdou večera byl český Elvis Presley.

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského Dne dětí

26. září 2023 9:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Kulturní dům Akord v Ostravě-Zábřehu patřil oslavám vietnamského dne dětí. Ten připadá na patnáctý den osmého měsíce podle lunárního kalendáře a je vždy plný zábavy, soutěží, tance a pestrých barev.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

DK Akord patřil tradičnímu Plesu seniorů. Vyprodaný byl během půl hodiny
Vydáno 21. března 2023 10:27, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Kulturní dům Akord se oblékl do slavnostního. Uskutečnil se tady už tradiční Ples seniorů, jehož hlavní hvězdou byla tentokrát Heidi Janků.


Beznadějně vyprodaný byl i letos Ples seniorů, který každoročně probíhá v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu. Lístky se prodaly během půl hodiny.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: "Jsme rádi, protože jsme dali občanům Ostravy-Jihu nabídku, kdy na únorovém senior klubu si mohli přednostně koupit lístky a další den do infocenter nemělo co jít, protože bylo vyprodáno. Na úvod jsme měli s panem Kačorem takovou scénku, pak vystoupila taneční skupina s orientálním tancem, která nikdy nezklame. Velmi krásné motýlí křídla, tak si myslím, že to bylo efektní vystoupení pro publikum. Všichni se těšíme na Heidi Janků, tak se načančám, načančám, všichni si to užijeme na plné pecky."
Heidi Janků, zpěvačka: "Já mám samozřejmě Ostravu jako rodné město a mám k ní takovou nostalgii, takže když jedu Porubou tak musím jet tou Leninkou abych viděla ten náš byteček, kde jsme kdysi bydleli. Do Třebovic občas taky zajedu ráda a tady mám hlavně tetu, mám tady rodinu, takže kapelu mám tady. Jsem tady velmi často a moc ráda tady jezdím. Protože jste regionální televize, tak to můžu říct. Ostrava je prostě nejvíc."

Připravena byla i bohatá tombola, do které krásnými cenami přispěl nejen radnice Ostravy-Jihu ale také ostatní ostravské obvody, MS kraj a kluby důchodců. Hlavní cenou byl zájezd do Chorvatska.

Anketa: návštěvníci plesu: "Jsem poprvé a líbí se mi tady. Jsme tady z Horymírové, kde bydlíme. Tam máme krásný velký klub. Jsem, ráda, že jsme šli. Je tu krásné posezení, jsme tady poprvé, vážím si toho."


"Na plese v Akordu jsem poprvé seniorském samozřejmě a moc se mi to tu líbí. Od začátku, kdy jsme prostě měl představení různých tanečních souborů a tak dále. A taky jsem si všiml nádherné tomboly. Doufám, že všichni budou spokojeni."
"Já už tady jsem asi potřetí ne-li počtvrté a jako vždy tak příjemnou atmosféru a jít na ples ve čtvrtek ve 3 odpoledne, to je všechno tak zvláštní a krásné, že není co dodat, jenom se zúčastnit třeba i příští rok."
"To, co zažívám dneska, je velmi příjemný zážitek. Jsem tady poprvé a je to moc prima. gratuluju pořadatelům i vám k tomu, jak se vám daří."
"Už jsem tu aspoň 5x byla. Vždycky obdivuji jak je to spořádané, program, obdivuju a hrozně se nám to líbí tady. Bavíme se dobře a je nám tady velice dobře."
"Je to tady úžasné. Jsem, tady poněkolikáté a vždycky se budu ráda vracet. Zábava, společnost u stolu, moc hezké. Úžasně zvolený program, Heidi Janků a vystoupení s panem moderátorem bylo úžasné."

Ples si všichni dosytosti užili a na ten další se mohou těšit opět příští rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000036292/dk-akord-patril-tradicnimu-plesu-senioru-vyprodany-byl-behem-pul-hodiny