Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči ze Zábřehu se dočkali. Po dlouhých letech mají multifunkční víceúčelové hřiště

Ostrava-Jih |

Dobrovolní hasiči z Ostravy-Zábřehu mají nové hasičské hřiště. Jde o moderní hřiště se zázemím, kde bude možné pořádat nejrůznější hasičské závody a soutěže, včetně profesionálních.

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Zábřeh se dočkal moderního profesionálního hřiště. Přestože funguje od roku 1890, dosud žádné takové hřiště neměl.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Vybudovali jsme jim nový areál, který bude určen pro nácvik požárního sportu. Areál má multifunkční hřiště s umělým povrchem, dále 70 metrovou atletickou dráhu a samozřejmě jsme jim vybudovali také zázemí včetně toalet. Výstavba trvala zhruba 10 měsíců a převýšila v nákladech 16 milionů korun.”
Štěpán Popek, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Co se týká závodů, tak nám to velmi pomůže, protože v současné době, pokud by se mohly pořádat nějaké závody. mohli bysme maximálně požární útok. V současné době už to bude 60 m s překážkami pro děti, bude to štafeta dvojic a budou tady už možné disciplíny co se týká útoku CTIF a některé z těch disciplín jsme opravdu nebyli schopni pořádat. Pokud jsme chtěli trénovat, tak jsme museli dojíždět do okolních obcí, kde jsou hasičské hřiště, nebo se domlouvat s hasičským záchranným sborem ohledně jejich sportoviště v Martinově na ulici Martinovská, kde je hasičská stanice.”

První závody se tady na tomto novém multifunkčním hřišti uskuteční už 16. září. Půjde o okrskovou soutěž, které se zúčastní 8 družstev.

Nově vybudovaný areál hlídají kamery, které jsou napojeny na městskou policii.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tento areál nebudou moci využívat jenom dobrovolní hasiči, ale taktéž všechny neziskové organizace, které působí v bývalé škole V Zálomu.”

Nové hasičské hřiště na ulici U Hrůbků se slavnostně otevře už 1. září.

Štěpán Popek, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Na slavnostním otevření uvidí lidé mladé hasiče na 60 m s překážkami, uvidí štafetu dvojic, ale uvidí taky soutěž dospělých, což bude TFA nejtvrdší hasič přežije. Jeden z našich členů ukáže, který se pravidelně účastní těchto disciplín jak v DOV, tak jezdí i jinde po kraji s touto disciplínou.”

Chybět nebude ani ukázka hasičské techniky a bohaté občerstvení. Začátek je v 15 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Požár pily v Chlebovicích zaměstnal pět jednotek hasičů

15. června 2023 21:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru pily v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Požár sklepa výrobní haly v Břidličné způsobil škodu 900 tisíc korun

30. května 2023 10:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasiči v pondělí večer zasahovali u požáru sklepa výrobní haly v Břidličné na Bruntálsku. Nikomu se nic nestalo, ale škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun.

Vodní záchranáři poměřili síly v soutěži na Slezské Hartě

15. června 2023 12:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vodní nádrž Slezská Harta se stala centrem vodních záchranářů z celé České republiky. Konal se zde XXIII. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2023“. Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 24 čtyřčlenných týmů složek IZS.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Dobrovolní hasiči ze Zábřehu se dočkali. Po dlouhých letech mají multifunkční víceúčelové hřiště
Vydáno 29. srpna 2023 18:29, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Dobrovolní hasiči z Ostravy-Zábřehu mají nové hasičské hřiště. Jde o moderní hřiště se zázemím, kde bude možné pořádat nejrůznější hasičské závody a soutěže, včetně profesionálních.

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Zábřeh se dočkal moderního profesionálního hřiště. Přestože funguje od roku 1890, dosud žádné takové hřiště neměl.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Vybudovali jsme jim nový areál, který bude určen pro nácvik požárního sportu. Areál má multifunkční hřiště s umělým povrchem, dále 70 metrovou atletickou dráhu a samozřejmě jsme jim vybudovali také zázemí včetně toalet. Výstavba trvala zhruba 10 měsíců a převýšila v nákladech 16 milionů korun.”
Štěpán Popek, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Co se týká závodů, tak nám to velmi pomůže, protože v současné době, pokud by se mohly pořádat nějaké závody. mohli bysme maximálně požární útok. V současné době už to bude 60 m s překážkami pro děti, bude to štafeta dvojic a budou tady už možné disciplíny co se týká útoku CTIF a některé z těch disciplín jsme opravdu nebyli schopni pořádat. Pokud jsme chtěli trénovat, tak jsme museli dojíždět do okolních obcí, kde jsou hasičské hřiště, nebo se domlouvat s hasičským záchranným sborem ohledně jejich sportoviště v Martinově na ulici Martinovská, kde je hasičská stanice.”

První závody se tady na tomto novém multifunkčním hřišti uskuteční už 16. září. Půjde o okrskovou soutěž, které se zúčastní 8 družstev.

Nově vybudovaný areál hlídají kamery, které jsou napojeny na městskou policii.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tento areál nebudou moci využívat jenom dobrovolní hasiči, ale taktéž všechny neziskové organizace, které působí v bývalé škole V Zálomu.”

Nové hasičské hřiště na ulici U Hrůbků se slavnostně otevře už 1. září.

Štěpán Popek, starosta SDH Ostrava-Zábřeh: “Na slavnostním otevření uvidí lidé mladé hasiče na 60 m s překážkami, uvidí štafetu dvojic, ale uvidí taky soutěž dospělých, což bude TFA nejtvrdší hasič přežije. Jeden z našich členů ukáže, který se pravidelně účastní těchto disciplín jak v DOV, tak jezdí i jinde po kraji s touto disciplínou.”

Chybět nebude ani ukázka hasičské techniky a bohaté občerstvení. Začátek je v 15 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000038838/dobrovolni-hasici-ze-zabrehu-se-dockali-po-dlouhych-letech-maji-multifunkcni-viceucelove-hriste