Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S příchodem jara odstartovaly opravy pěších komunikací. V Ostravě-Jihu se staví i nové

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

V nejlidnatějším ostravském obvodu odstartovaly nejen další opravy chodníků. Vzniknou zde i nové, například na ulici Horní nebo Na Obecní. Náklady na jejich výstavbu se odhadují přibližně na 4 miliony korun.

S příchodem jarních dnů a stabilně teplého počasí přichází také opravy na komunikacích. Na Jihu se budou moct obyvatelé brzy procházet po několika nových chodnících. Například obyvatelé domů na ulici Tylova. Rekonstrukce chodníku u ulice Tylova navazuje na opravy, které byly v této lokalitě realizovány už v minulém roce.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Aktuálně pokračujeme v druhé fází chodníku na ulici Tylové, a to do zámkové dlažby. Práce by měly být dokončeny do léta. Uvidíme podle počasí, snad už by mělo být pěkné, takže nevidím v tom problém.“

První etapa probíhala od září do prosince minulého roku. Není to ale jediný chodník, který bude letos na Jihu opraven nebo postaven.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Do konce tohoto roku plánujeme ještě výstavbu chodníku na ulici Obecní, kde chyběl propoj a na rondlu vznikne taky nový přechod s chodníkem, aby bylo bezpečnější přecházení a aby tam lidé nepřecházeli přes svodidla a po vyšlapaném chodníku v trávě. Na letošní rok poté plánujeme řadu projektů oprav chodníků i silnic, ale aktuálně čekáme na nacenění, abychom věděli, kolik z těchto projektů budeme schopni realizovat, ale určitě budeme letos opravovat chodník do zámkové dlažby na ulici Výškovické.
Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Ostrava -Jih: „Na ulici Vyškovická, to znamená od ulice Pavlovová po ulici Čujkovovou opravujeme chodník – Tam jsme řešili problémy jako odtokové poměry, kdy nám na těch komunikacích stála hodně voda. Byly tam různé praskliny a nerovnosti a starší lidé si právě stěžovali na to, že se jim po tomto špatně chodí, tak jsme došli k závěru, že by už tento chodník opravdu měl být zrekonstruován.“

To, které chodníky budou opraveny či postaveny, vychází z detailního pasportu komunikací.

Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Ostrava -Jih: „Tak městský obvod se snaží k tomuto přistupovat velmi koncepčně, a to na základě propracovaného pasportu místních komunikací, který si nechalo udělat a na základě těchto priorit a vyhodnocení těch stavů se snažíme opravit ty nejhorší komunikace a chodníky, které v tom městském obvodě jsou. Také k tomu přistupujeme na základě různých požadavků a přání občanů, ale i ten každý daný chodník nebo komunikaci vyhodnocuje ten správce vždycky na místě a podle stavu.“

Rada obvodu mimoto nechává vypracovat také pasport ohledně kanalizace v Zábřehu, včetně kamerového průzkumu. Po Výškovicích se tak Zábřeh stane druhou lokalitou s takto zpracovanou dokumentací.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostravský Blesk se proměnil v Hasičárnu. Obvod teď kolem a na Výstavní opraví chodníky

Moravská Ostrava a Přívoz sehnala nového nájemce kdysi kultovní restaurace Blesk. Provozovatel prostory opravil a zachoval také původní dekorativní stěnu. Obvod teď chystá opravu přilehlých chodníků a regeneraci zeleně, a to především i v přilehlé ulici Výstavní. Zakázka má hodnotu 30 milionů korun.

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace

9. května 2023 16:13 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

25. března 2024 16:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

S příchodem jara odstartovaly opravy pěších komunikací. V Ostravě-Jihu se staví i nové
Vydáno 1. dubna 2024 10:46, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
V nejlidnatějším ostravském obvodu odstartovaly nejen další opravy chodníků. Vzniknou zde i nové, například na ulici Horní nebo Na Obecní. Náklady na jejich výstavbu se odhadují přibližně na 4 miliony korun.

S příchodem jarních dnů a stabilně teplého počasí přichází také opravy na komunikacích. Na Jihu se budou moct obyvatelé brzy procházet po několika nových chodnících. Například obyvatelé domů na ulici Tylova. Rekonstrukce chodníku u ulice Tylova navazuje na opravy, které byly v této lokalitě realizovány už v minulém roce.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Aktuálně pokračujeme v druhé fází chodníku na ulici Tylové, a to do zámkové dlažby. Práce by měly být dokončeny do léta. Uvidíme podle počasí, snad už by mělo být pěkné, takže nevidím v tom problém.“

První etapa probíhala od září do prosince minulého roku. Není to ale jediný chodník, který bude letos na Jihu opraven nebo postaven.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Do konce tohoto roku plánujeme ještě výstavbu chodníku na ulici Obecní, kde chyběl propoj a na rondlu vznikne taky nový přechod s chodníkem, aby bylo bezpečnější přecházení a aby tam lidé nepřecházeli přes svodidla a po vyšlapaném chodníku v trávě. Na letošní rok poté plánujeme řadu projektů oprav chodníků i silnic, ale aktuálně čekáme na nacenění, abychom věděli, kolik z těchto projektů budeme schopni realizovat, ale určitě budeme letos opravovat chodník do zámkové dlažby na ulici Výškovické.
Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Ostrava -Jih: „Na ulici Vyškovická, to znamená od ulice Pavlovová po ulici Čujkovovou opravujeme chodník – Tam jsme řešili problémy jako odtokové poměry, kdy nám na těch komunikacích stála hodně voda. Byly tam různé praskliny a nerovnosti a starší lidé si právě stěžovali na to, že se jim po tomto špatně chodí, tak jsme došli k závěru, že by už tento chodník opravdu měl být zrekonstruován.“

To, které chodníky budou opraveny či postaveny, vychází z detailního pasportu komunikací.

Daniel Jeřábek, vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Ostrava -Jih: „Tak městský obvod se snaží k tomuto přistupovat velmi koncepčně, a to na základě propracovaného pasportu místních komunikací, který si nechalo udělat a na základě těchto priorit a vyhodnocení těch stavů se snažíme opravit ty nejhorší komunikace a chodníky, které v tom městském obvodě jsou. Také k tomu přistupujeme na základě různých požadavků a přání občanů, ale i ten každý daný chodník nebo komunikaci vyhodnocuje ten správce vždycky na místě a podle stavu.“

Rada obvodu mimoto nechává vypracovat také pasport ohledně kanalizace v Zábřehu, včetně kamerového průzkumu. Po Výškovicích se tak Zábřeh stane druhou lokalitou s takto zpracovanou dokumentací.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000042352/s-prichodem-jara-odstartovaly-opravy-pesich-komunikaci-v-ostravejihu-se-stavi-i-nove