Mládě orlosupa bradatého se vylíhlo dne 5. února. Jednalo se o potomka méně zkušeného ostravského páru, který obývá řadovou voliéru dravců v návštěvnické části.
Po vyklubání chovatelé mládě několik dnů rozkrmovali, tzn. krmení od rána do večera, postupné navyšování množství potravy a snižování teploty v inkubátoru. V pátek 10. února bylo mládě po dohodě s koordinátorem Evropského ex situ programu podloženo na hnízdo náhradním pěstounům – staršímu a velmi zkušenému ostravskému páru, který obývá voliéru v zázemí.
Ve středu ráno se vydal tým pracovníků Zoo Ostrava s mladým orlosupem na cestu. Noc strávili v Zoo Stuttgart a ve čtvrtek dorazili do cíle. Vypuštění obou dravců probíhá v pátek. O průběhu cesty zoo informuje na facebookovém profilu.
O návratu orlosupů do Alp se začalo poprvé uvažovat už ve 30. letech 20. stol. V té době se zrodila i myšlenka využít k tomuto účelu v lidské péči odchovaných ptáků. V roce 1978 byl zahájen mezinárodní repatriační projekt „Návrat orlosupa bradatého do Alp“ financovaný Frankfurtskou zoologickou společností (FZS), do kterého je zapojeno přes 35 evropských zoologických zahrad, včetně ostravské, dále správy národních parků v Alpách, Světový fond na ochranu přírody (WWF) a také speciálně pro orlosupy zřízené chovné stanice. První orlosupi byli do přírody Alp vypuštěni teprve po osmi letech příprav (v roce 1986) na území Rakouska. K prvnímu úspěšnému vyvedení mláďat v přírodě však došlo až v roce 1997, tedy po 11 letech od vypuštění prvních jedinců, což svědčí o tom, jak dlouhá a náročná je náprava předchozích činů člověka.