Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Ostrava-město |

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Hokejový šampionát v Praze a Ostravě je za námi. Vítězství našich reprezentantů v čele z Havířovským rodákem Radkem Pastrňákem se stalo jedno z nejúspěšnějších v historii a povedlo se opravdu v mnoha ohledech. Ostrava Aréna byla téměř při všech zápasech naplněná do posledního místečka a kdo se nevešel, fandil přímo ve fanzóně u haly nebo ve své oblíbené hospodě. 

fanoušci: "Kdo neskáče není Čech."

Ostrava žila téměř dva týdny hokejem a i po přestěhování šampionátu k bojům o medaile do Prahy, atmosféra vydržela až do finále. Na Masarykově náměstí nechalo vedení města vybudovat fanzónu a fandilo se snad na každém rohu. Zlatá tečka byla pak třešnička na dortu povedeného šampionátu, který má s téměř 798 tisíci fanoušky divácký rekord. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Ostravská část šampionátu proběhla úplně pohodově a hladce, máme zpětnou vazbu od pořadatelů, fanoušků i organizačního týmu a žádné úplné kotrmelce se nestaly." 

Mistrovství světa 2024 bylo pro Ostravu zřejmě poslední na mnoho let. Navíc Ostrava Aréna už pomalu dosluhuje a bude se stavět hala nová, která bude mít kapacitu jen 7 tisíc diváků, což pořádání šampionátu neumožňuje. MS v hokeji 2025 se odehraje ve Švédsku a v Dánsku.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě bude v roce 2026 ME v curlingu. Pořadatelé očekávají 30 zemí

19. prosince 2024 9:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tentokrát se zaměříme na ne zcela tradiční sport. V roce 2026 zamíří totiž do Ostravy Mistrovství Evropy v curlingu. Moravskoslezský kraj, Ostrava a svaz curlingu podepsali memorandum o spolupráci a podpoře tohoto šampionátu.

Czech Indoor Gala patří mezi nejlepší světové atletické mítinky. Největším lákadlem je čtyřstovka žen

3. února 2025 11:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava bude patřit atletice. Uskuteční se totiž další ročník halového atletického mítinku Czech Indoor Gala, který byl podruhé za sebou zařazen mezi devět nejelitnějších světových halových mítinků této sezóny.

Fanoušci byli na atletickém mítinku opět skvělí. Zástupci našeho regionu se neztratili

5. února 2025 11:28 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vynikající výkony i velmi dobré výsledky českých atletů přinesl ostravský mítink Czech Indoor Gala. A neztratili se ani zástupci našeho kraje, kteří se chtěli ve vyprodané aréně obzvláště předvést.


Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Včera 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Dobrá zpráva pro ženy, havířovská nemocnice se stala screeningovým mamografickým centrem

Včera 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Včera 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.

Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

15. prosince 2025 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Zdrogovaní se chtěli vloupat nožem do zásilkových boxů. Způsobili škodu za 23 tisíc

Včera 11:23 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Starší muž se pokoušel vloupat do boxů nožem a mladší držel stráž. Balíčky se jim nakonec nepodařilo ukrást a skončili v rukou policie. Oba měli pozitivní test na drogy. Jejich neúspěšné vloupání způsobilo škodu za 23 tisíc korun. Mladší pachatel už byl v minulosti trestán. Hrozí jim několik let ve vězení.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

15. prosince 2025 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

15. prosince 2025 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

Včera 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

Včera 15:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Senioři z Ostravy-Jihu oslavili advent v Senior klubu Akord

Včera 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.

Bytové muzeum v Jubilejní kolonii čeká v novém roce rozšíření

Včera 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Už téměř dva roky funguje v ostravské Jubilejní kolonii unikátní bytové muzeum, které vrací jeho návštěvníky do 30. let minulého století. Díky velké přízni vedení obvodu na příští rok chystá novinku – muzeum se rozšíří o další byt, který zájemce zavede do šedesátek.

Rekonstrukce ZŠ U Haldy v Ostravě-Jihu probíhá za provozu

Včera 12:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází modernizací, která má přinést výrazné energetické úspory i lepší prostředí pro žáky. Práce probíhají za plného provozu a hotovo má být příští rok v červnu.

Cizinec při kontrole utekl a přeskočil plot. Zastavil ho policejní pes

Včera 10:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Jeden se schovával za krabicí od bot a další utekl a přeskočil plot. Cizinci se snažili vyhnout kontrole, překazil jim to služební pes. Cizinecká policie se na ostravské tržnici zaměřila na platné doklady a povolení k pobytu. Zkontrolovali přes 300 cizinců, sedm z nich porušilo zákon.

Zástupci vedení Ostravy jsou Ježíškovými vnoučaty. Obdarovali klienty Domova Slunovrat

15. prosince 2025 15:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Projekt Ježíškova vnoučata i letos plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze
Vydáno 27. května 2024 8:54, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Hokejový šampionát v Praze a Ostravě je za námi. Vítězství našich reprezentantů v čele z Havířovským rodákem Radkem Pastrňákem se stalo jedno z nejúspěšnějších v historii a povedlo se opravdu v mnoha ohledech. Ostrava Aréna byla téměř při všech zápasech naplněná do posledního místečka a kdo se nevešel, fandil přímo ve fanzóně u haly nebo ve své oblíbené hospodě. 

fanoušci: "Kdo neskáče není Čech."

Ostrava žila téměř dva týdny hokejem a i po přestěhování šampionátu k bojům o medaile do Prahy, atmosféra vydržela až do finále. Na Masarykově náměstí nechalo vedení města vybudovat fanzónu a fandilo se snad na každém rohu. Zlatá tečka byla pak třešnička na dortu povedeného šampionátu, který má s téměř 798 tisíci fanoušky divácký rekord. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Ostravská část šampionátu proběhla úplně pohodově a hladce, máme zpětnou vazbu od pořadatelů, fanoušků i organizačního týmu a žádné úplné kotrmelce se nestaly." 

Mistrovství světa 2024 bylo pro Ostravu zřejmě poslední na mnoho let. Navíc Ostrava Aréna už pomalu dosluhuje a bude se stavět hala nová, která bude mít kapacitu jen 7 tisíc diváků, což pořádání šampionátu neumožňuje. MS v hokeji 2025 se odehraje ve Švédsku a v Dánsku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000043238/hokejovy-sampionat-se-povedl-po-vsech-strankach-fandove-spolecne-sledovali-i-finalove-boje-v-praze