Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci se vydávali při loupeži za francouzské hokejové fanoušky. Dopadení byli díky batohům

Ostrava-město |

U vyřešení nějakého případu policistům často pomůže detail, který pachatele ani nenapadne. Stejně tomu bylo i v případu Slováků, kteří v přestrojení za francouzské hokejové fanoušky pokusili vyloupit v Ostravě směnárnu. Klíčové pro jejich dopadení byly nakonec batohy.

V průběhu světového šampionátu v hokeji, který se konal v Ostravě v květnu, přijala policie oznámení o přepadení směnárny. Směnárnice uvedla, že do provozovny vtrhli dva muži přestrojení za francouzské fanoušky. Jeden měl pistoli a chtěli peníze. Žena ale směnárnu ubránila.

Radim Bena, kriminalista: "Ta pracovnice byla tak odvážná, že se bila. Jednak si chtěla zachránit život a jednak chtěla co nejdříve stisknout tísňové tlačítko. To se ji během toho zápasu povedlo a pachatelé utekli. Vzali pouze klíče od směnárny."

Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po francouzských fanoušcích. Prohledávali také kontejnery v okolí a nakonec byli úspěšní. Našli jeden z dresů i šiltovku. K dopadení pachatelů ale nakonec pomohly batohy, které měli na zádech. 

Radim Bena, kriminalista: "Podařilo se nám zjistit, kde se tyto batohy prodávají. V jedné ostravské prodejně jsme zajistili kamerový záznam a účtenku. Měli jsme tak obličeje a byli tři."

Kriminalisté se obrátili na kolegy na Slovensku a to vedlo až k ustanovení pachatelů. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař obvinil dva muže ve věku 30 a 37 let ze zvlášť závažného zločinu loupeže, třetí 33letý muž byl obviněn ze spáchání účastenství ve formě organizování zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let."

Ukázalo se, že třetí muž vše vymyslel, ale přepadení se neúčastnil. Francouzské dresy si vybrali proto, že v den přepadení opravdu večer hráli v Ostravě Francouzi s Polskem. 

Nahlásit chybu


K tématu

Muž s nožem přepadl hernu v Orlové, policistům stejně neutekl a později ho dopadli

26. května 2025 19:38 | Orlová | Jiří Cileček

Kriminalisté z Karviné objasnili loupežné přepadení z konce dubna v herně v Orlové. Osmadvacetiletý muž, který přepadení spáchal pod pohrůžkou nožem, byl zadržen a obviněn ze zvlášť závažného zločinu. Hrozí mu až deset let vězení.

Pod pohrůžkou násilí okradl nezletilé chlapce v Karviné

28. června 2025 20:48 | Karviná | Jiří Cileček

Vyhlédl si dva nezletilé chlapce na ulici a pod pohrůžkou násilí po nich chtěl peníze. Jeden z dvojice mu je ve strachu dal. Událost se stala v polovině února, ale policistům se loupežníka zatím nepodařilo chytit. Nyní proto žádají veřejnost o pomoc.

Policisté dopadli muže, který utíkal z obchodů se zbožím bez placení

6. dubna 2025 15:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dobíjecí kupóny, stírací losy, ale i zlato. 34letý muž chodil do prodejen v Třinci a Českém Těšíně, kde si vybíral zboží a následně utíkal bez placení. Policejní hlídka ho dopadla zrovna na apríla. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.


Nepochopitelný hazard se životem. Chodec v černém v mlze uprostřed pruhu rychlostní silnice

Včera 19:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Byl celý v černém, šel v mlze středem pravého pruhu rychlostní silnice a mával na projíždějící řidiče. Nepochopitelný hazard se životem předvedl chodec mezi Ostravou a Opavou.

V Opavě začne demolice Slezanky. Odstartuje tím zásadní proměna Horního náměstí

Včera 15:46 | Opava | Jiří Cileček

Budova Slezanky v centru Opavy vstupuje do první etapy demolice. Město tak po letech sporů a neúspěšných pokusů o nové využití zahajuje zásadní proměnu Horního náměstí. Práce mají skončit do konce dubna a jsou prvním krokem k obnově historické uliční fronty i vzniku nového kulturního a společenského centra.

Masopust v Jiříkově u Sovince zahájil sérii masopustních oslav v podhůří Jeseníků

Včera 13:43 | Bruntál | Karel Soukop

Masopust v Jiříkově je novou tradicí nedaleko hradu Sovince. Letos se konal již potřetí, program byl bohatší a vzrostl i zájem veřejnosti. I přes nepříznivé počasí přijeli a přišli maskovaní návštěvníci z místa i okolí.

Turista uklouzl na ledu a spadl do skalnaté strže. Náročný den záchranářů z Jablunkova

Včera 9:14 | Jablunkov | Jiří Cileček

Pět pacientů během jednoho dne ošetřovali v sobotu záchranáři z Jablunkova. Nejnáročnější byly zásahy u dvou turistů, kteří se zranili na zledovatělých beskydských stezkách. Bylo poměrně obtížné se k nim dostat. Záchranářům pomáhali členové horské služby i policisté.

Mendelovo gymnázium v Opavě se stalo dějištěm krajského kola přírodovědné soutěže

7. února 2026 17:08 | Opava | Yvona Fajtová

Mendelovo gymnázium v Opavě se stalo dějištěm krajského kola přírodovědné soutěže určené žákům devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěž má v Opavsku už sedmnáctiletou tradici a pátým rokem probíhá v celokrajském měřítku.

V organizaci Bethel je i v zimě o bezdomovce postaráno, patří pod Slezskou diakonii

7. února 2026 13:48 | Karviná | Gabriela Stašová

I v zimě je postaráno o lidi bez domova, tím spíš, že se kapacity azylových domů a podobných zařízení v tomto období plní více. Organizace Bethel Karviná, patřící pod Slezskou diakonii, zajišťuje pro tyto lidi také noclehárnu, denní centrum nebo terénní služby.

Hornická éra, která stvořila Havířov, se definitivně uzavřela

6. února 2026 10:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov vznikl díky hornictví, tato éra ale definitivně skončila. Z podzemí Dolu ČSM ve Stonavě byl ve středu vyvezen symbolický poslední vozík s černým uhlím.

Záchranáři ocenili osmiletou hrdinku, která mobilem přivolala pomoc k nehodě

6. února 2026 12:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Sama vylezla z havarovaného auta a pomocí světla z mobilu zastavila projíždějící auto. Zástupci záchranky a policie dnes osobně poděkovali malé hrdince. Za odměnu si školačka prohlédla vrtulník i speciální techniku.

Bezpečnostní rizika přibývají, konference Ochrana obyvatelstva upozornila, že bez změny přístupu to nepůjde

6. února 2026 13:49 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Česká republika podle odborníků zatím není dostatečně připravená na všechny bezpečnostní hrozby a možné krizové situace. Nejen to padlo na mezinárodní konferenci Ochrana obyvatelstva na Vysoké škole báňské. Účastníci mluvili i o nutné změně v přístupu lidí k vlastní připravenosti.

Veleúspěch Bukovské: titul z juniorského MS v cyklokrosu

6. února 2026 13:37 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska ostravská cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul a o stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili. Stala se první českou šampionkou v historii.

Potrubáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 29 120 Kč/měsíc

Minikino Kavárna v centru Ostravy patřilo odkazu Michaela Jacksona

6. února 2026 10:01 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Minikino CKV v Ostravě připravilo jedinečný kulturní zážitek pro fanoušky Michaela Jacksona. V rámci speciální akce zde proběhla projekce filmu "Michael Jackson's This Is It" a poté křest knihy "Odhalení Michaela Jacksona" od Davida Baila.

Ostravští plavci slaví úspěchy a trénují na novou sezonu. Čekají je také soustředění

5. února 2026 17:57 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plavecký sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Tříkrálová sbírka je u konce. V Porubě vynesla 161 000 Kč

5. února 2026 17:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Tříkrálová sbírka má za sebou 26. ročník. Pokladničky jsou rozpečetěny a finanční dary spočítány. Tříkrálovou sbírku v Ostravě a okolí realizuje Charita Ostrava ve spolupráci s Charitou sv. Alexandra.

V ulicích Poruby se objeví velkoobjemové kontejnery. Přistavovány budou až do března

5. února 2026 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Od 23. února až do 13. března budou v ulicích Poruby postupě rozmístěny velkoobjemové kontejnery. Přesný harmonogram je k dispozici na internetových stránkách obvodu.

Tématem pro městskou policii a BESIP je opět viditelnost chodců, preventivní akce měli i na Slezské

5. února 2026 15:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Reflexní pásky a další zvýrazňující prvky rozdávají teď v zimě u přechodů každé úterý strážníci městské policie společně s koordinátorem BESIP. Cílem je zvýšit viditelnost chodců, informovat je o rizicích a připomínat jim zásady bezpečného chování v provozu.

Ostravští plavci mají za sebou úspěšnou sezonu. Nyní se připravují na novou

5. února 2026 15:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plaveckých sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Slováci se vydávali při loupeži za francouzské hokejové fanoušky. Dopadení byli díky batohům
Vydáno 18. října 2024 10:34, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
U vyřešení nějakého případu policistům často pomůže detail, který pachatele ani nenapadne. Stejně tomu bylo i v případu Slováků, kteří v přestrojení za francouzské hokejové fanoušky pokusili vyloupit v Ostravě směnárnu. Klíčové pro jejich dopadení byly nakonec batohy.

V průběhu světového šampionátu v hokeji, který se konal v Ostravě v květnu, přijala policie oznámení o přepadení směnárny. Směnárnice uvedla, že do provozovny vtrhli dva muži přestrojení za francouzské fanoušky. Jeden měl pistoli a chtěli peníze. Žena ale směnárnu ubránila.

Radim Bena, kriminalista: "Ta pracovnice byla tak odvážná, že se bila. Jednak si chtěla zachránit život a jednak chtěla co nejdříve stisknout tísňové tlačítko. To se ji během toho zápasu povedlo a pachatelé utekli. Vzali pouze klíče od směnárny."

Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po francouzských fanoušcích. Prohledávali také kontejnery v okolí a nakonec byli úspěšní. Našli jeden z dresů i šiltovku. K dopadení pachatelů ale nakonec pomohly batohy, které měli na zádech. 

Radim Bena, kriminalista: "Podařilo se nám zjistit, kde se tyto batohy prodávají. V jedné ostravské prodejně jsme zajistili kamerový záznam a účtenku. Měli jsme tak obličeje a byli tři."

Kriminalisté se obrátili na kolegy na Slovensku a to vedlo až k ustanovení pachatelů. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař obvinil dva muže ve věku 30 a 37 let ze zvlášť závažného zločinu loupeže, třetí 33letý muž byl obviněn ze spáchání účastenství ve formě organizování zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let."

Ukázalo se, že třetí muž vše vymyslel, ale přepadení se neúčastnil. Francouzské dresy si vybrali proto, že v den přepadení opravdu večer hráli v Ostravě Francouzi s Polskem. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000045536/slovaci-se-vydavali-pri-loupezi-za-francouzske-hokejove-fanousky-dopadeni-byli-diky-batohum