Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba se pustila do podzimního úklidu komunikací. Hotovo má být do konce listopadu

Ostrava-město |

Poruba se s podzimem pustila do úklidu komunikací. Na rajónové čištění ulic obyvatele upozorní, vždy v předstihu, přenosné dopravní značky. I s ohledem na počasí by měl být úklid hotov do konce listopadu.

Podzimní úklid komunikací v Porubě je rozdělen ve dvou etap. V první fázi probíhá předčištění a v té druhé samotný úklid.

Vilém Naleraj, vedoucí odboru dopravy: ,,Městský obvod Poruba, Odbor dopravy se podílí na čištění běžných komunikací, to znamená jak chodníků, tak vozovek. Čištění komunikací bude probíhat, jak mechanicky, tak i pracovníci budou obcházet a čistit chodníky ručně. Jedna část úklidu už proběhla minulé měsíci, druhá část bude probíhat v měsíci listopadu.”
Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Úklid probíhá po jednotlivých obvodech a po jednotlivých zónách. Jedná se vždy o ucelený blok ulic tak, aby byl úklid efektivní.”

Podzimní úklid obvod zajišťuje nejen svými Technickými službami, ale spolupracuje také s externí firmou, která má na starost většinu ulic.

Petr Vykrut, ředitel, Vykrut zahradní služby: ,,Předčištění, toho se většinou účastní čtyři stroje, přičemž v letošním roce jsme odvezli 172 tun odpadu. Tento odpad se potom separuje, protože se odváží na mezistřediska. Jedno je v Porubě, druhé je v Kunčicích v Ostravě. A následně se potom deponují podle druhu odpadu, buďto na skládku a nebo do kompostárny. Druhé čištění nám začíná na začátku listopadu. Zde se zúčastňuje většinou šest strojů a průměrně 16 pracovníků na ruční dočišťovací práce.”

Na rajónové čištění komunikací vždy upozorňuje dopravní značení, které je v dané lokalitě umístěno podle zákona 7 dní předem.

Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Je tam informace, že vyparkovat by měli na dva dny, ale je to tam z toho důvodu, že vesměs se to na první dobrou nepovede a řidiči nevyparkují, proto tam je i ten druhý náhradní den. Pokud se stane to, že řidiči budou šikovní a vyparkují hned první den, druhý den se značky zmizí a mohou normálně parkovat.”

Při rajónovém čištění komunikací obvod spolupracuje také s Městskou policií.

Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Cílem není pokutovat řidiče, ale cílem je vyparkovat. Městská policie je schopna kontaktovat řidiče a dost často tak činí, aby si svá auta vyparkovali a vyhnuli se tak pokutě.”

Přesné termíny a lokality čištění najdou obyvatelé Poruby na webových stránkách městského obvodu. Úklid by měl být hotov do konce listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu

Poruba se pustila do podzimního úklidu komunikací. Hotovo má být do konce listopadu

6. listopadu 2025 13:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se s podzimem pustila do úklidu komunikací. Na rajónové čištění ulic obyvatele upozorní, vždy v předstihu, přenosné dopravní značky. I s ohledem na počasí by měl být úklid hotov do konce listopadu.

Karviná postupně čistí ulice po zimě, práce komplikují nepřeparkovaná auta

8. dubna 2026 13:30 | Karviná | Anna Břenková

Pracovníci technických služeb vyrazili do karvinských ulic, aby z cest i chodníků odstranili zbytky posypového materiálu a prachu. Do čištění města je nasazena těžká technika i manuální pracovníci. Celý úklid potrvá několik týdnů a město prosí řidiče, aby sledovali dopravní značení a přeparkovali svá auta.

Ostrava-Jih každoročně odstraní desítky autovraků z ulic obvodu

21. dubna 2026 9:48 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ostrava-Jih každoročně odstraní z ulic obvodu desítky odstavených vozidel a vraků. V loňském roce se jednalo o 150 vozidel a jen letos se řešilo už dalších 40 případů. Odstranění vozidel by přitom mají zajistit jejich majitelé.


Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

Dnes 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

Ve Větřkovicích na Opavsku stále zasahují hasiči, stupeň požárního poplachu byl snížen na II.

Dnes 11:20, vydáno včera 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Hasební práce probíhaly po celou noc.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

Včera 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdeckomístecku řádil šestkrát

Dnes 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdeckomístecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

Včera 20:36, vydáno včera 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

Včera 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Nová Ves bude na povodně lépe připravena. Ostrava obvodu přispěje na hráz a zábrany

Včera 9:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava-Nová Ves, kterou protéká řeka Odra, chce být ještě lépe připravena na případné povodně a proto chystá nákup mobilních zábran a hrází. Ty by operativně v případě nebezpečí byli schopni nainstalovat místní dobrovolní hasiči.

Olympiáda mezi regály s knihami bavila děti v Novém Jičíně a připomněla Hurvínkovy 100. narozeniny

Včera 9:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Trochu sportu mezi regály s literaturou a především letní zábavu pro děti nabídla novojičínská knihovna. V rámci pravidelných “prázdninových čtvrtků” připravila Olympiádu se Spejblem a Hurvínkem.

Spanilá jízda i pomník u místa tragédie. Případ sraženého motorkáře se dál prověřuje

29. července 2026 22:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pro druhé by se rozdal. Leccos opravil a vyrobil. Vášnivý sběratel motorek a veteránů, hlavně strojů Jawa, Jiří M. (41) jel na Pionýru večer z práce domů a na obchvatu Krnova ho zezadu smetl 21letý řidič ve voze BMW. Policie nehodu stále prověřuje. Rodina a přátelé se s Jiřím už rozloučili. U místa tragédie mu postavili pomníček a desítky motorkářů se vydaly na spanilou jízdu.

V úspěšné dražbě se prodalo všech šest odstavených aut

29. července 2026 21:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má za sebou první dražbu nepojízdných vozidel. Velký zájem projevila desítka dražitelů. Zájemci si rozebrali všech 6 nabízených aut, která si v dopoledních hodinách mohli prohlédnout na odstavné ploše v Palkovické ulici.

Bytový dům na Strmé v Ostravě-Mariánských Horách prošel kompletní rekonstrukcí

Po devíti měsících stavebních prací je rekonstrukce bytového domu na ulici Strmá 7 u konce. Objekt prošel kompletní proměnou od základních konstrukcí až po vybavení jednotlivých bytů. Celkové náklady dosáhly bezmála 28 milionů korun.

Prázdniny jsou v porubských školách věnovány opravám. Letos vyjdou na 40 milionů korun

Včera 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zatímco si školáci užívají letní prázdniny, v porubských základních a mateřských školách je napilno. Městský obvod využívá volné měsíce k rozsáhlým opravám a modernizacím.

Poruba 5 let podporuje Kavárnu života ve FNO. Na Klinice hematoonkologie funguje již 8 let

Včera 16:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Hematoonkologickém oddělení Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

Arrows Park přivítal ME žen do 22 let v softballu. Naše reprezentantky ve finále podlehly Itálii

Včera 15:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjely nejlepší evropské softballové týmy. Arrows Park Ostrava hostil ME žen do 22 let. Jak se dařilo naší reprezentaci, prozradíme v reportáži.

Participativní rozpočet centra Ostravy má mimořádně dva vítěze

Včera 13:56 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Lidé v centru Ostravy si zvolili proměnu veřejného prostoru. V hlasování vyhrál návrh na nové hřiště. Radnice ale nakonec postaví i druhý nejúspěšnější projekt.

Z hospody sedl za volant. Opilý řidič v Ostravě nadýchal přes promile, navíc měl zákaz řízení

"Já myslím, že Plzeň jsem měl." Strážníci v Ostravě-Mariánských Horách nejdříve viděli muže odcházet z hospody a o chvíli později už ho zastavovali za volantem auta. Dechová zkouška u něj ukázala přes jedno promile alkoholu a navíc se ukázalo, že má platný zákaz řízení.

Poruba se pustila do podzimního úklidu komunikací. Hotovo má být do konce listopadu
Vydáno 6. listopadu 2025 17:56, Ostrava-město, Jana Lipowská
Poruba se s podzimem pustila do úklidu komunikací. Na rajónové čištění ulic obyvatele upozorní, vždy v předstihu, přenosné dopravní značky. I s ohledem na počasí by měl být úklid hotov do konce listopadu.

Podzimní úklid komunikací v Porubě je rozdělen ve dvou etap. V první fázi probíhá předčištění a v té druhé samotný úklid.

Vilém Naleraj, vedoucí odboru dopravy: ,,Městský obvod Poruba, Odbor dopravy se podílí na čištění běžných komunikací, to znamená jak chodníků, tak vozovek. Čištění komunikací bude probíhat, jak mechanicky, tak i pracovníci budou obcházet a čistit chodníky ručně. Jedna část úklidu už proběhla minulé měsíci, druhá část bude probíhat v měsíci listopadu.”
Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Úklid probíhá po jednotlivých obvodech a po jednotlivých zónách. Jedná se vždy o ucelený blok ulic tak, aby byl úklid efektivní.”

Podzimní úklid obvod zajišťuje nejen svými Technickými službami, ale spolupracuje také s externí firmou, která má na starost většinu ulic.

Petr Vykrut, ředitel, Vykrut zahradní služby: ,,Předčištění, toho se většinou účastní čtyři stroje, přičemž v letošním roce jsme odvezli 172 tun odpadu. Tento odpad se potom separuje, protože se odváží na mezistřediska. Jedno je v Porubě, druhé je v Kunčicích v Ostravě. A následně se potom deponují podle druhu odpadu, buďto na skládku a nebo do kompostárny. Druhé čištění nám začíná na začátku listopadu. Zde se zúčastňuje většinou šest strojů a průměrně 16 pracovníků na ruční dočišťovací práce.”

Na rajónové čištění komunikací vždy upozorňuje dopravní značení, které je v dané lokalitě umístěno podle zákona 7 dní předem.

Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Je tam informace, že vyparkovat by měli na dva dny, ale je to tam z toho důvodu, že vesměs se to na první dobrou nepovede a řidiči nevyparkují, proto tam je i ten druhý náhradní den. Pokud se stane to, že řidiči budou šikovní a vyparkují hned první den, druhý den se značky zmizí a mohou normálně parkovat.”

Při rajónovém čištění komunikací obvod spolupracuje také s Městskou policií.

Richard Hanáčik (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Cílem není pokutovat řidiče, ale cílem je vyparkovat. Městská policie je schopna kontaktovat řidiče a dost často tak činí, aby si svá auta vyparkovali a vyhnuli se tak pokutě.”

Přesné termíny a lokality čištění najdou obyvatelé Poruby na webových stránkách městského obvodu. Úklid by měl být hotov do konce listopadu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000051479/poruba-se-pustila-do-podzimniho-uklidu-komunikaci-hotovo-ma-byt-do-konce-listopadu