Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sotva začala škola, Covid je uzavírá a zpřísňuje opatření

Ostrava-Poruba |

Ředitelé všech základních škol v Ostravě-Porubě mají jasno. Od středy zavedli povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách škol. Děti i učitelky si je mohou sundat pouze ve třídě při výuce. Nechtějí dopadnout jako ZŠ Aleše Hrdličky, která je kvůli covidu mimo provoz.

V Ostravě-Porubě je kvůli covidu uzavřena ZŠ Aleše Hrdličky. Zaměstnanci procházejí testy a postupně se budou vracet. Ostatní školy v obvodu na tuto situaci zareagovaly povinným nošením roušek.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: ”My podporujeme rozhodnutí ředitelů nosit od dnešního dne ve veřejných prostorách roušky. Přijde nám důležité, že se na tom shodli všichni ředitelé porubských základních škol, takže v tom nebudou mít rodiče ani děti zmatek.”
Renáta Fialová, ředitelka ZŠ Komenského: “Našim cílem je zamezit v co největší míře vzájemným kontaktům. Protože v okamžiku, kdyby se vyskytla opravdu nákaza covidem, spadne nám do karantény co nejmémě dětí. Děti to respektují, opravdu dnes ráno jsem měla radost, protože většina dětí přišla disciplinovaně s rouškami.”

Děti by se o přestávkách neměly potkávat s dětmi z ostatních tříd a po chodbách by neměly běhat. Ze tříd nesmí bez roušek ani na krok. Dohlíží na to učitelé.

Anketa: žáci ZŠ Komenského: “Roušky, to je takové nepříjemné, že bych to nejradši neměla vůbec, ale ve škole mi to nevadí.”
“Ty roušky jsou docela na nic. Je to hrozné v tom dýchat.”
“Prostě mi to nevadí.”

Vedení porubské radnice v současné době rozjíždí akci vysokoškolští studenti na pomoc základním školám. Chce tím získat co nejvíce dobrovolníků, kteří by případně mohli učitele v karanténě zaskočit.

Nahlásit chybu


Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Dnes 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

Včera 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Včera 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Včera 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

7. června 2026 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Žáci základních škol z Ostravy-Jihu opět předvedli své talenty v Luně

Dnes 10:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Běžecký zážitek ve třech kolech dětem ze ZŠ Ostravy-Jihu nabídl Running Cup Ostrava

Dnes 9:41 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Running Cup Ostrava přinesl dětem zajímavou běžeckou výzvu. Atletický klub SSK Vítkovice ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih připravil atraktivní tříkolový pohár běžeckých závodů na různých místech Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Dům umění v Ostravě slaví 100 let. Návštěvníky přilákaly výstavy, workshopy i velkolepý program

Včera 20:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Dům umění v Ostravě si připomněl významné jubileum. Oslavy 100 let existence přilákaly stovky návštěvníků všech generací. Před galerií vzniklo živé kulturní centrum s výtvarnými workshopy, programem pro děti i dospělé, hudbou a dobrým jídlem. Hlavním bodem dne byla vernisáž výstavy Stopa, která představuje nejvýznamnější okamžiky historie galerie.

Děti a mládež v Ostravě-Hrušově mají nové místo pro setkávání. Komunitní centrum Liščina zahájilo provoz

Místo zchátralé budovy moderní dřevostavba plná života. Nové komunitní centrum Liščina v Ostravě-Hrušově zahájilo provoz ve velkém stylu. První den otevřených dveří totiž spojilo s oslavou Dne dětí.

Slavnosti Jihu 2026 budou větší, živější a nabitější

Včera 13:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dny plné hudby, nezapomenutelných vystoupení a jedinečné atmosféry roztančí obvod od 19. do 21. června. Festival Slavnosti Jihu se bude konat tradičně na zábřežském hřišti Svazácká a letos mají být větší, živější a nabitější.

SDH z Ostravy-Hrabůvky zve na Den s hasiči

Včera 13:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 13. června od 14 hodin ožije hasičská zbrojnice v Ostravě-Hrabůvce odpolednem plným zábavy. Děti se mohou těšit na soutěže, úkoly a hasičské aktivity. Pro rodiče bude připraveno občerstvení nebo příjemné posezení. Chybět nebude ani moderátor, který celou akcí provede a postará se o skvělou náladu. Den plný zábavy, techniky, smíchu a hasičské atmosféry se bude konat na ulici Hasičská 34.

Sotva začala škola, Covid je uzavírá a zpřísňuje opatření
Vydáno 9. září 2020 10:28, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Ředitelé všech základních škol v Ostravě-Porubě mají jasno. Od středy zavedli povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách škol. Děti i učitelky si je mohou sundat pouze ve třídě při výuce. Nechtějí dopadnout jako ZŠ Aleše Hrdličky, která je kvůli covidu mimo provoz.

V Ostravě-Porubě je kvůli covidu uzavřena ZŠ Aleše Hrdličky. Zaměstnanci procházejí testy a postupně se budou vracet. Ostatní školy v obvodu na tuto situaci zareagovaly povinným nošením roušek.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: ”My podporujeme rozhodnutí ředitelů nosit od dnešního dne ve veřejných prostorách roušky. Přijde nám důležité, že se na tom shodli všichni ředitelé porubských základních škol, takže v tom nebudou mít rodiče ani děti zmatek.”
Renáta Fialová, ředitelka ZŠ Komenského: “Našim cílem je zamezit v co největší míře vzájemným kontaktům. Protože v okamžiku, kdyby se vyskytla opravdu nákaza covidem, spadne nám do karantény co nejmémě dětí. Děti to respektují, opravdu dnes ráno jsem měla radost, protože většina dětí přišla disciplinovaně s rouškami.”

Děti by se o přestávkách neměly potkávat s dětmi z ostatních tříd a po chodbách by neměly běhat. Ze tříd nesmí bez roušek ani na krok. Dohlíží na to učitelé.

Anketa: žáci ZŠ Komenského: “Roušky, to je takové nepříjemné, že bych to nejradši neměla vůbec, ale ve škole mi to nevadí.”
“Ty roušky jsou docela na nic. Je to hrozné v tom dýchat.”
“Prostě mi to nevadí.”

Vedení porubské radnice v současné době rozjíždí akci vysokoškolští studenti na pomoc základním školám. Chce tím získat co nejvíce dobrovolníků, kteří by případně mohli učitele v karanténě zaskočit.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000021766/sotva-zacala-skola-covid-je-uzavira-a-zprisnuje-opatreni