Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fyzické napadení poblíž školky vyděsilo maminky a obyvatele v Ostravě-Porubě

Ostrava-Poruba |

Spor mezi dvěma muži, který skončil fyzickým napadením vyvolal paniku mezi lidmi v Ostravě-Porubě. Útok se totiž odehrál poblíž mateřské školky v ulici Karla Pokorného. Útočník navíc utekl a policisté ho hledali v okolí. Z bezpečnostních důvodů proto hlídali také školku. Mezi lidmi se ale mezitím objevila mylná informace, že mělo být ze školky uneseno dítě.

Pořádné pozdvižení vyvolal v úterý ráno nezvyklý počet po zuby ozbrojených policistů kolem mateřské školky v ulici Karla Pokorného v Ostravě-Porubě.

svědek: "Venku je plno zakuklených policajtů se samopaly, mají i psy a vypadá to, že někoho hledají."
svědkyně: "Projížděla kolem kolona policejních aut, byla tam i zásahovka. Nevíte, co se děje?"

Podle obyvatel z okolí došlo v jednom z domů k roztržce mezi dvěma muži, kdy jeden druhého fyzicky napadl, zřejmě nožem. Policie ale informaci o způsobu napadení nepotvrdila. Protože byl ozbrojený a utekl, na místo se okamžitě sjelo velké množství policistů a povolána byla skutečně i zásahová jednotka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V ranních hodinách policisté přijali na tísňovou linku oznámení, že došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži na ulici Pokorného v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl z místa utéct, proto policisté přijali bezpečnostní opatření a propátrávali nejbližší okolí."

Policisté zkontrolovali i blízkou školku a mezi lidmi se bohužel objevila vzápětí mylná informace, že ze školky mělo být údajně uneseno dítě. To vyvolalo doslova paniku. Informace se začala bleskově šířit na sociálních sítích a vyděšené maminky všude psaly dotazy na toto téma. Policie ale později takovou informaci vyvrátila. Pohyb policistů kolem školky souvisel právě s hledáním ozbrojeného muže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se poblíž nachází také mateřská škola, policisté z preventivního důvodu kontaktovali i jejich pracovníky. Během několika minut policisté zadrželi podezřelého muže. Nyní probíhají úkony a k věci se nemůžeme více vyjádřit."

Jakmile to okolnosti dovolí, policie snad zveřejní bližší informace. I zda bude případ prověřován jako pokus o vraždu nebo ublížení na zdraví. Napadený muž skončil v nemocnici.

Nahlásit chybu


K tématu

Mezi Prostřední a Horní Suchou srazil vlak člověka, na místě zemřel

15. května 2023 17:08 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Další smrtelná nehoda zkomplikovala provoz na železnici na trase Havířov - Český Těšín. Mezi stanicemi Prostřední Suchá a Horní Suchá srazil vlak člověka. Ten bohužel na místě zemřel.

Psovodi moravskoslezských policistů uspěli v kynologických přeborech

7. května 2023 16:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve dnech 23. až 28. dubna se ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů Dobrotice uskutečnil devátý ročník Mistrovství Moravy psovodů se služebními psy pro rok 2022. V rámci mistrovství probíhaly současně ještě další soutěže, a to Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Organizátorem přeborů pro tento rok bylo naše krajské ředitelství.

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání

29. května 2023 15:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Fyzické napadení poblíž školky vyděsilo maminky a obyvatele v Ostravě-Porubě
Vydáno 26. dubna 2022 10:29, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
Spor mezi dvěma muži, který skončil fyzickým napadením vyvolal paniku mezi lidmi v Ostravě-Porubě. Útok se totiž odehrál poblíž mateřské školky v ulici Karla Pokorného. Útočník navíc utekl a policisté ho hledali v okolí. Z bezpečnostních důvodů proto hlídali také školku. Mezi lidmi se ale mezitím objevila mylná informace, že mělo být ze školky uneseno dítě.

ilustrační snímek; zdroj foto: TV Polar

Pořádné pozdvižení vyvolal v úterý ráno nezvyklý počet po zuby ozbrojených policistů kolem mateřské školky v ulici Karla Pokorného v Ostravě-Porubě.

svědek: "Venku je plno zakuklených policajtů se samopaly, mají i psy a vypadá to, že někoho hledají."
svědkyně: "Projížděla kolem kolona policejních aut, byla tam i zásahovka. Nevíte, co se děje?"

Podle obyvatel z okolí došlo v jednom z domů k roztržce mezi dvěma muži, kdy jeden druhého fyzicky napadl, zřejmě nožem. Policie ale informaci o způsobu napadení nepotvrdila. Protože byl ozbrojený a utekl, na místo se okamžitě sjelo velké množství policistů a povolána byla skutečně i zásahová jednotka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V ranních hodinách policisté přijali na tísňovou linku oznámení, že došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži na ulici Pokorného v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl z místa utéct, proto policisté přijali bezpečnostní opatření a propátrávali nejbližší okolí."

Policisté zkontrolovali i blízkou školku a mezi lidmi se bohužel objevila vzápětí mylná informace, že ze školky mělo být údajně uneseno dítě. To vyvolalo doslova paniku. Informace se začala bleskově šířit na sociálních sítích a vyděšené maminky všude psaly dotazy na toto téma. Policie ale později takovou informaci vyvrátila. Pohyb policistů kolem školky souvisel právě s hledáním ozbrojeného muže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se poblíž nachází také mateřská škola, policisté z preventivního důvodu kontaktovali i jejich pracovníky. Během několika minut policisté zadrželi podezřelého muže. Nyní probíhají úkony a k věci se nemůžeme více vyjádřit."

Jakmile to okolnosti dovolí, policie snad zveřejní bližší informace. I zda bude případ prověřován jako pokus o vraždu nebo ublížení na zdraví. Napadený muž skončil v nemocnici.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000031047/fyzicke-napadeni-pobliz-skolky-vydesilo-maminky-a-obyvatele-v-ostraveporube