Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči i autobusy 14 dní neprojedou přes kruhový objezd u Duhy v Ostravě-Porubě

Ostrava-Poruba |

Od pondělí 15. května až do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky.

Rekonstrukce se uskuteční ve dvou na sebe bezprostředně navazujících etapách a bude zahrnovat zejména frézování živičných vrstev vozovky, přípravu podkladu, pokládku tzv. geomříže s následným spojovacím postřikem a pokládku nových živičných vrstev.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "Okružní křižovatka bude zcela uzavřena pro individuální dopravu."

Pro linkovou autobusovou dopravu bude průjezdná ulice Bedřicha Nikodéma, provoz tam ale bude řízen kyvadlově dočasným semaforem. Průjezd bude zajištěn vždy po jedné polovině okružního pásu křižovatky. Ulice 17. listopadu bude uzavřena i pro linkové autobusy. 

Vyznačené objízdné trasy povedou několika směry, a to v závislosti na trase, odkud řidiči přijíždějí, po ulicích Průběžná, Opavská, Slavíkova, Sokolovská, 1. Československého armádního sboru a Martinovská.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Linkové autobusy MHD budou využívat obdobné objízdné trasy jako individuální motoristé. V rámci akce budou v obou směrech zřízeny provizorní autobusové zastávky na ulici Průběžná - v úseku mezi ul. 17. listopadu a ul. Zdeňka Štěpánka. Další zastávka bude zřízena na ul. Slavíkova, kde bude zastávka umístěna v rámci stávající nástupní hrany zastávky „Poruba - garáže“."

Ostravské komunikace koordinují trasy hromadné dopravy s DP Ostrava a o objížďkách jsou informovány i městské obvody, kterých se mohou dotknout, tedy Poruba, Pustkovec a Plesná. Investorem akce je Správa silnic Moravskoslezského kraje. 

Výluka autobusové dopravy

Devět autobusových linek Dopravního podniku Ostrava (DPO) bude jezdit po odklonových trasách. Konkrétně jde o linky č. 40, 43, 44, 47, 48, 49, 58, 78 a 88. Výluka autobusového provozu se dotkne frekventovaných tras v blízkosti obchodního centra Duha. Na linkách budou platit výlukové jízdní řády vyvěšené na zastávkových označnících. Zastávky Duha a Pustkovec budou přemístěny.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Snažili jsme se pro místní zajistit po dobu výluky hlavně spojení s vyhledávaným cílem – nákupním centrem s hypermarketem Globus. Upravili jsme proto trasu linky č. 49, která toto spojení umožní. Chtěli jsme také zachovat podobný počet spojů přes zastávky Bedřicha Nikodéma, Heyrovského a Jana Šoupala, a tak jsme zde odklonili linku č. 44."
Lucie Baránková Vilamová, starostka městského obvodu Poruba: "Duha je jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Porubě. Uzavírka tak jistě přinese velké komplikace jak řidičům, tak cestujícím, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Pěvně věřím, že vlastník komunikace bude postupovat co nejrychleji a udělá maximum, aby uzavírka byla co nejkratší. Očekáváme, že ve výsledku oprava přinese zlepšení současného nevyhovujícího stavu."

Odklonové trasy jednotlivých linek a umístění zastávek pro konkrétní spojení najdou cestující na webu DPO. Dopravce upozorňuje, aby cestující věnovali pozornost staničení spojů autobusových linek, protože například na zastávkách Slavíkova a Poruba,garáže dojde pro linku č. 49 k obrácenému směrování tras linek. Linky č. 35 a 39 pojedou po svých trasách beze změn.

Nahlásit chybu


K tématu

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

18. června 2023 17:08 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice

2. července 2023 11:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

Řidiči do 8. dubna neprojedou v Ostravě po Slovenské k Mariánským Horám

25. března 2024 13:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Řidiči v Ostravě ode dneška neprojedou kruhovým objezdem na Slovenské ulici ve směru na Mariánské Hory. Složitější je i cesta z Mariánských Hor na Hlučínskou ulici. Ostravské komunikace totiž začaly opravovat obruby na okružní křižovatce Slovenská, přes kterou se sjíždí do města z dálnice D1.


Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Dnes 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Dnes 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I..

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Dnes 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

ZUŠ B. Martinů v Havířově se zapojila do festivalu ZUŠ Open, žáci se prezentovali v ulicích města

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů v Havířově se opět zapojila do celorepublikového festivalu ZUŠ Open. Poprvé se žáci prezentovali přímo v ulicích města.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

27. května 2024 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

Řidiči i autobusy 14 dní neprojedou přes kruhový objezd u Duhy v Ostravě-Porubě
Vydáno 14. května 2023 19:07, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
Od pondělí 15. května až do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky.

zdroj foto: mapy.cz

Rekonstrukce se uskuteční ve dvou na sebe bezprostředně navazujících etapách a bude zahrnovat zejména frézování živičných vrstev vozovky, přípravu podkladu, pokládku tzv. geomříže s následným spojovacím postřikem a pokládku nových živičných vrstev.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "Okružní křižovatka bude zcela uzavřena pro individuální dopravu."

Pro linkovou autobusovou dopravu bude průjezdná ulice Bedřicha Nikodéma, provoz tam ale bude řízen kyvadlově dočasným semaforem. Průjezd bude zajištěn vždy po jedné polovině okružního pásu křižovatky. Ulice 17. listopadu bude uzavřena i pro linkové autobusy. 

Vyznačené objízdné trasy povedou několika směry, a to v závislosti na trase, odkud řidiči přijíždějí, po ulicích Průběžná, Opavská, Slavíkova, Sokolovská, 1. Československého armádního sboru a Martinovská.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Linkové autobusy MHD budou využívat obdobné objízdné trasy jako individuální motoristé. V rámci akce budou v obou směrech zřízeny provizorní autobusové zastávky na ulici Průběžná - v úseku mezi ul. 17. listopadu a ul. Zdeňka Štěpánka. Další zastávka bude zřízena na ul. Slavíkova, kde bude zastávka umístěna v rámci stávající nástupní hrany zastávky „Poruba - garáže“."

Ostravské komunikace koordinují trasy hromadné dopravy s DP Ostrava a o objížďkách jsou informovány i městské obvody, kterých se mohou dotknout, tedy Poruba, Pustkovec a Plesná. Investorem akce je Správa silnic Moravskoslezského kraje. 

Výluka autobusové dopravy

Devět autobusových linek Dopravního podniku Ostrava (DPO) bude jezdit po odklonových trasách. Konkrétně jde o linky č. 40, 43, 44, 47, 48, 49, 58, 78 a 88. Výluka autobusového provozu se dotkne frekventovaných tras v blízkosti obchodního centra Duha. Na linkách budou platit výlukové jízdní řády vyvěšené na zastávkových označnících. Zastávky Duha a Pustkovec budou přemístěny.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Snažili jsme se pro místní zajistit po dobu výluky hlavně spojení s vyhledávaným cílem – nákupním centrem s hypermarketem Globus. Upravili jsme proto trasu linky č. 49, která toto spojení umožní. Chtěli jsme také zachovat podobný počet spojů přes zastávky Bedřicha Nikodéma, Heyrovského a Jana Šoupala, a tak jsme zde odklonili linku č. 44."
Lucie Baránková Vilamová, starostka městského obvodu Poruba: "Duha je jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Porubě. Uzavírka tak jistě přinese velké komplikace jak řidičům, tak cestujícím, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Pěvně věřím, že vlastník komunikace bude postupovat co nejrychleji a udělá maximum, aby uzavírka byla co nejkratší. Očekáváme, že ve výsledku oprava přinese zlepšení současného nevyhovujícího stavu."

Odklonové trasy jednotlivých linek a umístění zastávek pro konkrétní spojení najdou cestující na webu DPO. Dopravce upozorňuje, aby cestující věnovali pozornost staničení spojů autobusových linek, protože například na zastávkách Slavíkova a Poruba,garáže dojde pro linku č. 49 k obrácenému směrování tras linek. Linky č. 35 a 39 pojedou po svých trasách beze změn.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000037193/ridici-i-autobusy-14-dni-neprojedou-pres-kruhovy-objezd-u-duhy-v-ostraveporube