Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Ostrava-Poruba |

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

recidivista se zbraní a hovor na linku 158; zdroj: Policie ČR

Operační důstojník linky 158 v minulých dnech ve večerních hodinách přijal oznámení od 77letého muže, který sdělil, že při vykládání věcí z auta zapomněl legálně drženou kulovnici, kterou opřel o vozidlo a odešel domů. Zhruba po dvou hodinách si uvědomil, že tuto neuklidil do trezoru a proto se po ní začal shánět. Nikde ji nenašel.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Rozjelo se okamžité pátrání po zbrani, která byla uložena v textilním pouzdře. I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje. Ty zachytily pohyb muže, který měl u sebe odcizené pouzdro. Díky místní znalosti policistů z oddělení hlídkové služby Ostrava se tohoto podařilo okamžitě ztotožnit. Netrvalo dlouho a do druhého dne od oznámení kriminalisté zadrželi 32letého muže, který měl zbraň odcizit."

Ukázalo se, že se jedná o recidivistku, který má již bohatou trestní minulost. Jak sám u výslechu uvedl, procházel se s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, kde si na parkovišti všiml velké černo- zelené tašky, která byla opřená o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jak sám uvedl, nikdo se v blízkosti nenacházel, proto ji vzal s úmyslem prodeje. Jakmile se do tašky podíval, zjistil, že se tam nachází kulovnice. Myšlenky na prodej a získání peněz se nevzdal, a proto se začal zajímat o nějaké kupce. Následující den kulovnici prodal známému za částku 3.000 korun."

Netrvalo dlouho a ještě v den obchodu si kriminalisté přišli i pro 33letého muže, který zbraň koupil. Jeho okamžitá reakce bylo tvrzení, že kulovnici měl v plánu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u zbraně našel i náboje, které policistům také odevzdal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 32letého muže a obvinil ho ze spáchání trestných činů zatajení věci a nedovolené ozbrojování. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky. Jen o rok staršího muže kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolené ozbrojování a legalizace výnosů z trestné činnosti. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky za mřížemi."

I poškozený muž, který je vlastníkem legálně držené zbraně, kterou nezabezpečil a nechal ji bez dohledu, se dopustil přestupkového jednání na úseku zbraní a střeliva. To s ním projedná Odbor ochrany životního prostředí Magistrát města Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Buďte ke svým věcem obezřetní, především když se jedná o zbraně. Takovým nezodpovědným jednáním mohlo dojít k neštěstí, ať už k úrazu samotných obviněných osob z důvodu jejich neodbornosti, ale také k případnému ohrožení veřejnosti."
Nahlásit chybu


K tématu

Policejní manévry v Opavě kvůli nahlášené střelbě

2. ledna 2024 14:04 | Opava | Jiří Cileček

Policisté v Opavě dostali v úterý po poledni hlášení o údajné střelbě u jednoho z tamních barů. Na místo okamžitě vyrazily všechny dostupné jednotky a povolány byly i posily. Zřejmě mělo jít o spor mezi hostem a personálem baru. Policisté se událostí dál intenzivně zabývají.

Muž ohrožuje děti zbraní, psali lidé na síti. Mělo jít o hádku a policie zbraň nepotvrdila

20. října 2023 12:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Nemá někdo informace, jestli už chytili toho blázna se zbraní, co řádí v Porubě? Tato informace na sociální síti vzbudila v pátek před polednem pořádný rozruch mezi obyvateli Ostravy. Lidé se ptali, zda je to pravda a kde je více informací. Policie následně na dotaz pouze sdělila, že zasahovala u sporu tří mladíků. Že by ale někdo z nich použil zbraň, to policie nemá potvrzeno. Muže se zbraní vyvrátila později i ředitelka školy.

Nenapravitelný zloděj ukradl ze skladu v Havířově alkohol za 100 tisíc korun

26. března 2024 13:44 | Havířov | Jiří Cileček

Zřejmě nenapravitelný 36letý recidivista vykrádal auta, byty, sklepy. Zaměřoval se také na různé prodejny v Havířově, kde bral vše na co přišel. Chytili ho už na začátku března a rozhodně si nedal říct. Nyní mu policisté prokázali další vloupání a krádeže. V jednom z havířovských skladů dokonce ukradl alkohol za 100 tisíc korun.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal
Vydáno 20. dubna 2024 20:29, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

kulovnice; zdroj foto: Policie ČR

Operační důstojník linky 158 v minulých dnech ve večerních hodinách přijal oznámení od 77letého muže, který sdělil, že při vykládání věcí z auta zapomněl legálně drženou kulovnici, kterou opřel o vozidlo a odešel domů. Zhruba po dvou hodinách si uvědomil, že tuto neuklidil do trezoru a proto se po ní začal shánět. Nikde ji nenašel.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Rozjelo se okamžité pátrání po zbrani, která byla uložena v textilním pouzdře. I když samotné parkoviště nebylo pod dohledem kamer, policisté mimo jiné zajistili kamerové záznamy z tramvaje. Ty zachytily pohyb muže, který měl u sebe odcizené pouzdro. Díky místní znalosti policistů z oddělení hlídkové služby Ostrava se tohoto podařilo okamžitě ztotožnit. Netrvalo dlouho a do druhého dne od oznámení kriminalisté zadrželi 32letého muže, který měl zbraň odcizit."

Ukázalo se, že se jedná o recidivistku, který má již bohatou trestní minulost. Jak sám u výslechu uvedl, procházel se s kamarádem ulicemi v Ostravě-Porubě, kde si na parkovišti všiml velké černo- zelené tašky, která byla opřená o auto. Údajně si myslel, že v ní jsou rybářské pruty.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jak sám uvedl, nikdo se v blízkosti nenacházel, proto ji vzal s úmyslem prodeje. Jakmile se do tašky podíval, zjistil, že se tam nachází kulovnice. Myšlenky na prodej a získání peněz se nevzdal, a proto se začal zajímat o nějaké kupce. Následující den kulovnici prodal známému za částku 3.000 korun."

Netrvalo dlouho a ještě v den obchodu si kriminalisté přišli i pro 33letého muže, který zbraň koupil. Jeho okamžitá reakce bylo tvrzení, že kulovnici měl v plánu vrátit, ale policie byla rychlejší. Dále uvedl, že u zbraně našel i náboje, které policistům také odevzdal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 32letého muže a obvinil ho ze spáchání trestných činů zatajení věci a nedovolené ozbrojování. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky. Jen o rok staršího muže kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolené ozbrojování a legalizace výnosů z trestné činnosti. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky za mřížemi."

I poškozený muž, který je vlastníkem legálně držené zbraně, kterou nezabezpečil a nechal ji bez dohledu, se dopustil přestupkového jednání na úseku zbraní a střeliva. To s ním projedná Odbor ochrany životního prostředí Magistrát města Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Buďte ke svým věcem obezřetní, především když se jedná o zbraně. Takovým nezodpovědným jednáním mohlo dojít k neštěstí, ať už k úrazu samotných obviněných osob z důvodu jejich neodbornosti, ale také k případnému ohrožení veřejnosti."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000042677/senior-zapomnel-kulovnici-oprenou-o-auto-recidivista-ji-sebral-a-prodal