Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči v Antošovicích pořádali soutěž v požárním útoku

Ostrava-Slezská Ostrava |

Sbor dobrovolných hasičů v Antošovicích pořádal soutěž v požárním útoku. Akce se zúčastnila čtyři družstva ze tří stanic dobrovolných hasičů. Cílem nebyl jenom samotný závod, ale hlavně udržet dlouholetou tradici. A zároveň zpestřit odpoledne návštěvníkům.

Na hasičském hřišti v Antošovicích se sešli dobrovolní hasiči ze Slezské Ostravy. Pořádali mezi sebou malé hasičské závody.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "Dnešní akce v Antošovicích je 15. ročník už. Máme to jako memoriál Ing. Ericha Heriána, který umřel už dávno. A tak jsme si řekli, že většina těch akcí hasičských je takový nějaký memoriál. Tak jsme se rozhodli, že půjdeme tím duchem, že zůstaneme u toho jednoho. Že to nebudeme měnit, protože bohužel těch členů umírá čím dál víc a víc. Holt ten sbor stárne a mladých lidí moc není. Zájem nemají, oni mají spíš ty hry a fotbaly. Takže nezbývá než ti starší, že to drží. Uvidíme, jak dlouho."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Sbory dobrovolných hasičů na Slezské Ostravě, kterých máme celkem 5 nevykonávají pouze tu samotnou požární činnost, ale organizují také řadu společenských, kulturních akcí, které městský obvod hojně podporuje. Mezi ty se řadí i dnešní akce tady v Antošovicích, která je jednak soutěží hasičských družstev v požárním útoku O pohár starosty Slezské Ostravy. Ale zároveň se jedná i o kulturní akci, kde se mohou potkat lidé z Antošovic a blízkého okolí. Jedná se tedy o komunitní akci a nejenom o hasičskou akci jako takovou."

Do soutěže se nakonec přihlásily čtyři družstva. Každé mělo sedm členů.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "S tím, že jeden dělá tu mašinu, čerpadlo. Jeden dělá koš, sací koš vzadu. Mezitím jsou savice dvě, musí se to spojit, takže ještě tam je spojař uprostřed. A potom je vlastní útok. To jsou dva, kteří běží dopředu a musí sestříknout buď, měli jsme tam kanystry jako terče. Existují i nástřikové terče, kde se přesný počet litrů vody musí dat. Takže dva jsou vpředu a jeden dělá ten troják, rozdělovač takzvaný. A jeden mu pomáhá dělat ty spoje, protože by to sám neutáhl. Ono to je těžké. Ta voda, jak se tam nalije, tak to člověk neutáhne."

Putovní pohár si nakonec odnesli dobrovolní hasiči z Muglinova, kteří zvládli závody za krásných 28 vteřin. O něco přes dvě sekundy pomalejší byli hasiči z Kunčiček a třetí a čtvrté místo patřilo domácím.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "My to tady máme více udělané takové klasické závody hasičské. Existuje ještě požární sport, ale ty časy tam už jsou třeba 20 vteřin jeden čas. A už jsou tam jiné hadice, tenčí a je to rychlejší všechno. A je to spíš pro sportovce než pro nějaké starší muže, když to řeknu jednodušeji."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zejména tady v Antošovicích tvoří sbor dobrovolných hasičů významnou složku komunitního života. Pořádá řadu akcí. I blízký domov pro seniory, který jsme v nedávné době vystavěli, tak se dá propojit právě s areálem hasičské zbrojnice. A mohou se tady konat akce pro širokou veřejnost."

Antošovický sbor má aktuálně 72 členů. V nejlepších dobách dosáhl počtu 99, ale stovku nikdy nepřekonal.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "Minulý rok jsme měli 90. let sboru, jsme oslavili, takže ta akce byla větší. A tady to je spíš taková komorní akce, že ty sbory se navštěvují navzájem v rámci těch akcí. Těch závodů, jak jste si mohli všimnout tady. Nic víc to není, potom samozřejmě nějaká ta zábava volná, máme dneska živou hudbu objednanou. A je to více o pobavení těch lidí, protože v těch vesnicích moc toho vyžití už není."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Podpora dobrovolných hasičů se samozřejmě podepisuje i do obnovy jejich vybavení a techniky. Ale také do rekonstrukce jejich budov. Zde v Antošovicích je již hasičská zbrojnice zrekonstruována a aktuálně připravujeme například rekonstrukce hasičské zbrojnice v Heřmanicích."

Novou moderní zbrojnici mají od podzimu roku 2019 také hasiči v Muglinově.

Nahlásit chybu


K tématu

Nejlepší mladí hasiči z republiky soutěžili na stadionu v Novém Jičíně

15. července 2023 11:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na stadionu v Novém Jičíně se odehrálo mistrovství ČR dorostu v požárním sportu ve hře Plamen. Ve dvoudenním klání se utkalo 15 družstev, Moravskoslezský kraj reprezentovali dobrovolní hasiči z Mniší u Kopřivnice.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku o štít Maryčky Magdonové

9. května 2023 8:00 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Do areálu SDH v Nové Vsi se po roce opět sjely desítky mladých hasičů, aby v tradičním klání poměřily síly v požárním útoku.

Vodní záchranáři poměřili síly v soutěži na Slezské Hartě

15. června 2023 12:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vodní nádrž Slezská Harta se stala centrem vodních záchranářů z celé České republiky. Konal se zde XXIII. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2023“. Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 24 čtyřčlenných týmů složek IZS.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Ostrava Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

StartUp Show na VŠB-TUO vyvrcholil 11. ročník Green Light Akcelerátoru

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Slezská Ostrava ocenila zaměstnance základních škol za celoroční práci

Ve Slezské Ostravě se letos opět sešli učitelé a další zaměstnanci základních škol. V kulturním domě v Heřmanicích jich bylo více než sto. Součástí akce bylo stejně jako loni také ocenění zaměstnanců za jejich přínos škole.

Dobrovolní hasiči v Antošovicích pořádali soutěž v požárním útoku
Vydáno 25. července 2023 13:49, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Sbor dobrovolných hasičů v Antošovicích pořádal soutěž v požárním útoku. Akce se zúčastnila čtyři družstva ze tří stanic dobrovolných hasičů. Cílem nebyl jenom samotný závod, ale hlavně udržet dlouholetou tradici. A zároveň zpestřit odpoledne návštěvníkům.

Na hasičském hřišti v Antošovicích se sešli dobrovolní hasiči ze Slezské Ostravy. Pořádali mezi sebou malé hasičské závody.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "Dnešní akce v Antošovicích je 15. ročník už. Máme to jako memoriál Ing. Ericha Heriána, který umřel už dávno. A tak jsme si řekli, že většina těch akcí hasičských je takový nějaký memoriál. Tak jsme se rozhodli, že půjdeme tím duchem, že zůstaneme u toho jednoho. Že to nebudeme měnit, protože bohužel těch členů umírá čím dál víc a víc. Holt ten sbor stárne a mladých lidí moc není. Zájem nemají, oni mají spíš ty hry a fotbaly. Takže nezbývá než ti starší, že to drží. Uvidíme, jak dlouho."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Sbory dobrovolných hasičů na Slezské Ostravě, kterých máme celkem 5 nevykonávají pouze tu samotnou požární činnost, ale organizují také řadu společenských, kulturních akcí, které městský obvod hojně podporuje. Mezi ty se řadí i dnešní akce tady v Antošovicích, která je jednak soutěží hasičských družstev v požárním útoku O pohár starosty Slezské Ostravy. Ale zároveň se jedná i o kulturní akci, kde se mohou potkat lidé z Antošovic a blízkého okolí. Jedná se tedy o komunitní akci a nejenom o hasičskou akci jako takovou."

Do soutěže se nakonec přihlásily čtyři družstva. Každé mělo sedm členů.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "S tím, že jeden dělá tu mašinu, čerpadlo. Jeden dělá koš, sací koš vzadu. Mezitím jsou savice dvě, musí se to spojit, takže ještě tam je spojař uprostřed. A potom je vlastní útok. To jsou dva, kteří běží dopředu a musí sestříknout buď, měli jsme tam kanystry jako terče. Existují i nástřikové terče, kde se přesný počet litrů vody musí dat. Takže dva jsou vpředu a jeden dělá ten troják, rozdělovač takzvaný. A jeden mu pomáhá dělat ty spoje, protože by to sám neutáhl. Ono to je těžké. Ta voda, jak se tam nalije, tak to člověk neutáhne."

Putovní pohár si nakonec odnesli dobrovolní hasiči z Muglinova, kteří zvládli závody za krásných 28 vteřin. O něco přes dvě sekundy pomalejší byli hasiči z Kunčiček a třetí a čtvrté místo patřilo domácím.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "My to tady máme více udělané takové klasické závody hasičské. Existuje ještě požární sport, ale ty časy tam už jsou třeba 20 vteřin jeden čas. A už jsou tam jiné hadice, tenčí a je to rychlejší všechno. A je to spíš pro sportovce než pro nějaké starší muže, když to řeknu jednodušeji."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zejména tady v Antošovicích tvoří sbor dobrovolných hasičů významnou složku komunitního života. Pořádá řadu akcí. I blízký domov pro seniory, který jsme v nedávné době vystavěli, tak se dá propojit právě s areálem hasičské zbrojnice. A mohou se tady konat akce pro širokou veřejnost."

Antošovický sbor má aktuálně 72 členů. V nejlepších dobách dosáhl počtu 99, ale stovku nikdy nepřekonal.

Petr Dočkal, starosta SDH Antošovice: "Minulý rok jsme měli 90. let sboru, jsme oslavili, takže ta akce byla větší. A tady to je spíš taková komorní akce, že ty sbory se navštěvují navzájem v rámci těch akcí. Těch závodů, jak jste si mohli všimnout tady. Nic víc to není, potom samozřejmě nějaká ta zábava volná, máme dneska živou hudbu objednanou. A je to více o pobavení těch lidí, protože v těch vesnicích moc toho vyžití už není."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Podpora dobrovolných hasičů se samozřejmě podepisuje i do obnovy jejich vybavení a techniky. Ale také do rekonstrukce jejich budov. Zde v Antošovicích je již hasičská zbrojnice zrekonstruována a aktuálně připravujeme například rekonstrukce hasičské zbrojnice v Heřmanicích."

Novou moderní zbrojnici mají od podzimu roku 2019 také hasiči v Muglinově.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038402/dobrovolni-hasici-v-antosovicich-poradali-soutez-v-pozarnim-utoku