Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.

Období letních prázdnin je nejlepší pro opravy základních a mateřských škol. Aktuálně se intenzivně pracuje také ve Slezské Ostravě.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Aktuálně probíhá rekonstrukce tady na mateřské školce Slívova, kde byl havarijní stav elektroinstalace, proto zde probíhá její výměna. Současně probíhá také i výměna rozvodů vody. Takže jsme pojali tu rekonstrukci spíše komplexně. Školka je tedy nyní uzavřena. A práce by měly být dokončeny na konci léta. Práce probíhaly také na Mateřské škole Jaklovecká, kde byl naopak problém se statikou budovy. Tedy byla posílena tato statika, tak aby neohrožoval stav budovy provoz školky jako takové."

Náklady na rekonstrukci Mateřské školy Slívova byly vyčísleny na více než 3 milion korun včetně DPH. Školství patří tradičně mezi nejdůležitější oblasti, o které je potřeba se starat a neustále je zdokonalovat. Ať už v oblasti různých oprav nebo například modernizací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod Slezská Ostrava zřizuje celkem 8 škol. Z toho jsou 4 základní a 4 mateřské. Ty fungují na celkem šestnácti budovách. Městský obvod se celkem pravidelně snaží tyto budovy opravovat. A investovat do nich. Ročně takto investujeme zhruba 20 milionů korun, které míří například na opravy rozvodů ve školách, ale také úpravy jejich zahrad. Výstavby nových školních hřišť, včetně těch multifunkčních. Nebo také na věci, jako je například instalace větrání s rekuperacemi odpadního tepla, což byla jedna z největších investičních akcí posledních let. Dalších více než 20 milionů korun ročně dáváme na samotný provoz škol a na menší výdaje. I na obnovu nábytku, například ve třídách nebo v kabinetech. Nebo výměnu podlah v jednotlivých učebnách."

Největší investiční akcí posledních let byla právě v roce 2020 instalace nuceného větrání s rekuperací na všech základních školách, která vyšla na 13,5 milionu korun. Obvodu se ale podařilo na tento projekt získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši téměř 9,5 milionu korun.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V druhé polovině tohoto roku a v roce příštím se rozběhnou další projekty v našich zejména základních školách. Půjde o rekonstrukce odborných učeben. Respektive zřízení nových odborných učeben v těchto školách, kde se chceme zaměřit také na učebny praktických předmětů. To znamená na díly, cvičné kuchyňky nebo na skleníky na školních zahradách."

Od roku 2019 se do škol a školek ve Slezské Ostravě investovalo zhruba 76 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

ZŠ a MŠ Waldorfská v Ostravě má po opravě rozvodů i nové hřiště

15. září 2023 10:49 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Nové rozvody elektřiny i vody. A také nové venkovní sportoviště. Důležité a náročné úpravy má za sebou Základní a mateřská škola Waldorfská v Ostravě. Obvod investoval do rekonstrukce 19 milionů korun.

Kuchařky na 5. ZŠ ve Frýdku-Místku už vaří v novém vybavení

11. září 2023 13:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Kuchyně 5. Základní školy ve Frýdku-Místku prošla přes léto modernizací. Dostala nové vybavení, které si kuchařky velmi chválí. Příští rok město plánuje provést ještě rekonstrukci podlahy. Práce musely být rozděleny do dvou etap, protože kuchyně nemůže být během školního roku mimo provoz.

Kuchyně 5. ZŠ ve Frýdku-Místku projde náročnou rekonstrukcí

27. července 2023 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Opravy na základních školách jsou v létě v plném proudu. Frýdek-Místek dlouho připravoval náročnou rekonstrukci kuchyně na 5. Základní škole. Rozdělena bude do dvou etap, kdy první proběhne letos a druhá v příštím roce. Náklady se odhadují na zhruba 8 milionů korun.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

StartUp Show na VŠB-TUO vyvrcholil 11. ročník Green Light Akcelerátoru

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Slezská Ostrava ocenila zaměstnance základních škol za celoroční práci

Ve Slezské Ostravě se letos opět sešli učitelé a další zaměstnanci základních škol. V kulturním domě v Heřmanicích jich bylo více než sto. Součástí akce bylo stejně jako loni také ocenění zaměstnanců za jejich přínos škole.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě
Vydáno 25. července 2023 16:21, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.

Období letních prázdnin je nejlepší pro opravy základních a mateřských škol. Aktuálně se intenzivně pracuje také ve Slezské Ostravě.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Aktuálně probíhá rekonstrukce tady na mateřské školce Slívova, kde byl havarijní stav elektroinstalace, proto zde probíhá její výměna. Současně probíhá také i výměna rozvodů vody. Takže jsme pojali tu rekonstrukci spíše komplexně. Školka je tedy nyní uzavřena. A práce by měly být dokončeny na konci léta. Práce probíhaly také na Mateřské škole Jaklovecká, kde byl naopak problém se statikou budovy. Tedy byla posílena tato statika, tak aby neohrožoval stav budovy provoz školky jako takové."

Náklady na rekonstrukci Mateřské školy Slívova byly vyčísleny na více než 3 milion korun včetně DPH. Školství patří tradičně mezi nejdůležitější oblasti, o které je potřeba se starat a neustále je zdokonalovat. Ať už v oblasti různých oprav nebo například modernizací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod Slezská Ostrava zřizuje celkem 8 škol. Z toho jsou 4 základní a 4 mateřské. Ty fungují na celkem šestnácti budovách. Městský obvod se celkem pravidelně snaží tyto budovy opravovat. A investovat do nich. Ročně takto investujeme zhruba 20 milionů korun, které míří například na opravy rozvodů ve školách, ale také úpravy jejich zahrad. Výstavby nových školních hřišť, včetně těch multifunkčních. Nebo také na věci, jako je například instalace větrání s rekuperacemi odpadního tepla, což byla jedna z největších investičních akcí posledních let. Dalších více než 20 milionů korun ročně dáváme na samotný provoz škol a na menší výdaje. I na obnovu nábytku, například ve třídách nebo v kabinetech. Nebo výměnu podlah v jednotlivých učebnách."

Největší investiční akcí posledních let byla právě v roce 2020 instalace nuceného větrání s rekuperací na všech základních školách, která vyšla na 13,5 milionu korun. Obvodu se ale podařilo na tento projekt získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši téměř 9,5 milionu korun.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V druhé polovině tohoto roku a v roce příštím se rozběhnou další projekty v našich zejména základních školách. Půjde o rekonstrukce odborných učeben. Respektive zřízení nových odborných učeben v těchto školách, kde se chceme zaměřit také na učebny praktických předmětů. To znamená na díly, cvičné kuchyňky nebo na skleníky na školních zahradách."

Od roku 2019 se do škol a školek ve Slezské Ostravě investovalo zhruba 76 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038404/prazdniny-jsou-ve-znameni-oprav-na-skolach-i-ve-slezske-ostrave