Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chodníky i zastávky na Michálkovické ve Slezské Ostravě dostávají novou podobu

Ostrava-Slezská Ostrava |

Chodníky v ulici Michálkovická ve Slezské Ostravě procházejí rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 26,5 milionu korun. Součástí stavby je také rekonstrukce osmi zastávek městské hromadné dopravy, které získají novou podobu a sjednocený vzhled v duchu obvodu Slezská Ostrava.

V Michálkovické ulici na Slezské Ostravě probíhá intenzivní pracovní ruch.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci opravy Michálkovické ulice dochází zejména k opravě chodníků podél této ulice. A to v úseku delším než 1 kilometr. Opravujeme chodníky po obou stranách. Proto je tato stavba rozetapizována. Aktuálně začíná šestá etapa. Přičemž od června v koordinaci také se Správou silnic Moravskoslezského kraje, která bude provádět opravu vozovky. Začala tedy již pokládáním jednořádku a zároveň rekonstrukcí ploch, na kterých zastavují trolejbusy."

Celá stavba je rozčleněna na osm úseků, kdy obvod spolupracuje s různými majiteli sítí, kteří využili rozkopání ulice také ke své modernizaci.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zejména s ohledem na komplikovanou dopravní situaci na ulici Michálkovické, hlavně o víkendech, kdy zde jezdí řada návštěvníků ostravské zoo, tak probíhají práce trochu pomaleji. A to tak, aby nekomplikovaly právě dopravu a umožnily právě plynulý průjezd vozidel. Oprava chodníků by měla končit na přelomu října a listopadu. A nejpozději v listopadu by měla skončit také oprava vozovky ulice Michálkovická."

Stavba vychází na celkem 26,5 milionu korun a přes 18,5 milionu na ni přispělo město Ostrava.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Součástí rekonstrukce ulice Michálkovická je také výměna všech zastávkových přístřešků městské hromadné dopravy, které dodnes byly zděné, případně různé plechové a nebyly již v dobrém stavu. A tyto přístřešky jsou měněny v jednotném vizuálním stylu, který město vydalo právě pro zastávkové přístřešky."
Anketa: "Já jsem velmi spokojena, že se něco děje. Bude to hezké a chce to trpělivost."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zastávky přitom vychází z designu, který vzešel z městského obvodu Slezská Ostrava. Byl poprvé použit v roce 2019 na zábradlí na sídlišti Kamenec. Následně tedy společnost, která tato zábradlí realizovala byla oslovena městem, aby vytvořila zastávky, které mají jedinečný design a budou vystihovat právě to, že se nacházíme v Ostravě. Zastávky tak zobrazují například některé ostravské dominanty. Jeden zastávkový přístřešek vychází zhruba na půl milionu korun, přičemž v rámci každé takové výměny dochází také k předláždění prostoru, zabetonování patek takové zastávky a k demolici původních zastávek včetně jejich následného odvezení na skládku."

Nových zastávek bude v ulici Michálkovická celkem 8.

Nahlásit chybu


K tématu

MHD ve Frýdku-Místku bude mít flotilu nových elektrobusů i elektronické tabule na zastávkách

Cestující frýdecko-místeckou hromadnou dopravou se mohou těšit na flotilu zbrusu nových autobusů. Dopravce společně s městem usiluje o modernizaci a do vozového parku přibydou další elektrobusy. Další novinkou budou také informační LED tabule na zastávkách.

Historická budova radnice Slezské Ostravy dostává novou fasádu

11. července 2023 13:34 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava opravuje fasádu historické budovy radnice. Byly na ní totiž už viditelné lokální trhliny a nečistoty. Oživení probíhá po jedenácti letech a práce jsou rozděleny do několika etap. Náklady na opravu přesáhnou 2,6 milionu korun.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.


Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Dnes 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Dnes 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I..

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Dnes 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

ZUŠ B. Martinů v Havířově se zapojila do festivalu ZUŠ Open, žáci se prezentovali v ulicích města

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů v Havířově se opět zapojila do celorepublikového festivalu ZUŠ Open. Poprvé se žáci prezentovali přímo v ulicích města.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

27. května 2024 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

Chodníky i zastávky na Michálkovické ve Slezské Ostravě dostávají novou podobu
Vydáno 8. srpna 2023 12:47, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Chodníky v ulici Michálkovická ve Slezské Ostravě procházejí rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 26,5 milionu korun. Součástí stavby je také rekonstrukce osmi zastávek městské hromadné dopravy, které získají novou podobu a sjednocený vzhled v duchu obvodu Slezská Ostrava.

V Michálkovické ulici na Slezské Ostravě probíhá intenzivní pracovní ruch.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci opravy Michálkovické ulice dochází zejména k opravě chodníků podél této ulice. A to v úseku delším než 1 kilometr. Opravujeme chodníky po obou stranách. Proto je tato stavba rozetapizována. Aktuálně začíná šestá etapa. Přičemž od června v koordinaci také se Správou silnic Moravskoslezského kraje, která bude provádět opravu vozovky. Začala tedy již pokládáním jednořádku a zároveň rekonstrukcí ploch, na kterých zastavují trolejbusy."

Celá stavba je rozčleněna na osm úseků, kdy obvod spolupracuje s různými majiteli sítí, kteří využili rozkopání ulice také ke své modernizaci.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zejména s ohledem na komplikovanou dopravní situaci na ulici Michálkovické, hlavně o víkendech, kdy zde jezdí řada návštěvníků ostravské zoo, tak probíhají práce trochu pomaleji. A to tak, aby nekomplikovaly právě dopravu a umožnily právě plynulý průjezd vozidel. Oprava chodníků by měla končit na přelomu října a listopadu. A nejpozději v listopadu by měla skončit také oprava vozovky ulice Michálkovická."

Stavba vychází na celkem 26,5 milionu korun a přes 18,5 milionu na ni přispělo město Ostrava.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Součástí rekonstrukce ulice Michálkovická je také výměna všech zastávkových přístřešků městské hromadné dopravy, které dodnes byly zděné, případně různé plechové a nebyly již v dobrém stavu. A tyto přístřešky jsou měněny v jednotném vizuálním stylu, který město vydalo právě pro zastávkové přístřešky."
Anketa: "Já jsem velmi spokojena, že se něco děje. Bude to hezké a chce to trpělivost."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Zastávky přitom vychází z designu, který vzešel z městského obvodu Slezská Ostrava. Byl poprvé použit v roce 2019 na zábradlí na sídlišti Kamenec. Následně tedy společnost, která tato zábradlí realizovala byla oslovena městem, aby vytvořila zastávky, které mají jedinečný design a budou vystihovat právě to, že se nacházíme v Ostravě. Zastávky tak zobrazují například některé ostravské dominanty. Jeden zastávkový přístřešek vychází zhruba na půl milionu korun, přičemž v rámci každé takové výměny dochází také k předláždění prostoru, zabetonování patek takové zastávky a k demolici původních zastávek včetně jejich následného odvezení na skládku."

Nových zastávek bude v ulici Michálkovická celkem 8.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038539/chodniky-i-zastavky-na-michalkovicke-ve-slezske-ostrave-dostavaji-novou-podobu