Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalový tým z Mexika lákal nové talenty a slavil 30 let od vzniku

Ostrava-Slezská Ostrava |

Ostravští florbalisté a florbalistky ze dvou zdejších týmů patří mezi extraligovou špičku. Málo lidí ale ví, že tým FBC Ostrava má svoji sportovní základnu na území Slezské Ostravy, konkrétně v části, zvané Mexiko.

Florbalisté z ostravského týmu FBC zahájili svou novou sezonu už tradičním Mexikofestem, spojeným s náborem nových talentů a letos i s oslavou 30 let existence klubu. Nechyběly atrakce pro děti, autogramiáda hráčů či vystoupení kapely Barbaři.

Karin Vavrečková, manažerka FBC Ostrava: Tak dneska tady máme třetí ročník Mexikofestu. Je to vlastně sportovní odpoledne pro děti i také dospělé. Takže jsme tady připravili deset stanovišť. Ve chvíli, kdy ta stanoviště projdou, dostanou razítka a body a potom si mohou vyzvednout věcné ceny.

FBC Ostrava, organizační tým: Od nás dostanou ceny, jeden je lístek na Champions Cup zdarma, potom dostanou na výběr náramky, nějaké bonbony, dostanou zdarma párek, limonádu, nějaké atrakce.

Karin Vavrečková, manažerka FBC Ostrava: Hlavní cíl je přilákat nové děti, nové členy do našeho sportu.

FBC Ostrava, organizační tým: Tak za poslední dvě hodiny jsme tady zaregistrovali přibližně 70 dětí.

Děti si v hale vyzkoušely nejrůznější dovednosti s florbalovou hokejkou a míčkem, například slalom či střelbu na branku s měřením rychlosti, před halou je lákal vodní zorbing, nafukovací skluzavka, malování na obličeji či sladkosti.

Anketa hráčů extraligy:

Lukáš Herblich: Hraju cca 15 let a největší úspěchy - vyhrát extraligu mužů.

Marcel Jakubec: Florbal hraju zhruba už nějakých 15 let. První tým, ve kterém jsem působil, byly Vítkovice, potom jsem šel do Petrovic do první ligy, potom mi trenér Svačinka nabídnul hraní tady v FBC.

Nela Golombová: Florbal hraju od 10 let. Můj největší úspěch je asi letošní nominace na Champions Cup ve Švýcarsku.

Rozálie Jarošová: K florbalu jsem se dostala přes školu, od osmi let asi. Největší úspěch je asi Czech Open, který jsme hráli o prázdninách v Praze.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: FBC Ostrava je dnes jediný kolektivní sport, tedy klub pro kolektivní sport, který působí na vrcholové úrovni na území Slezské Ostravy. Ženy FBC Ostrava dokonce letos v lednu dosáhly na bronzovou pozici v rámci florbalové Ligy mistrů, Champions Cupu. Právě na florbalovém Champions Cupu ve finském Tampere jsme velmi usilovně fandili osobně, byla tam velká výprava právě fanoušků nejenom ze Slezské Ostravy. I na základě toho, co jsme načerpali z finské arény, v posledních týdnech prošla i aréna ostravská značnými změnami, získala nové osvětlení, led pásky, nové obrazovky pro diváky a také ozvučení.

Ve večerním zahajovacím utkání nového ročníku ženské extraligy mezi FBC Ostrava a Buldogs Brno zvítězily Ostravanky až po tuhé bitvě 4:3 - po samostatných nájezdech.


Nahlásit chybu


K tématu

Novojičínští válečníci začali po deseti letech dobývat ligovou soutěž

24. října 2023 12:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Florbalovému týmu Warriors Nový Jičín se po deseti letech existence podařilo postoupit do čtvrté nejvyšší soutěže, tedy do Divize skupiny E. Letos na podzim tak zahájili své fungování v první ligové sezoně.

Florbalový klub v Horní Suché se věnuje dětem na základní škole

14. září 2023 8:14 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Florbalový klub z Horní Suché dochází během školního roku do základní školy. Děti učí nejen práci s hokejkou, ale rozvíjí jejich celkovou pohybovou průpravu. Po několika letech se do Horní Suché vrátil i A-tým žen.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

1. srpna 2023 9:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.


Obyvatelé Dolní Lutyně a Věřňovic v referendu rozhodnou, zda má být obec pro nebo proti gigafactory

Veřejná setkání, ale také pochůzky dům od domu. Zatímco odpůrci stavby průmyslového parku, sjednocení ve spolku Zachovejme Poolší, se snaží lidem vysvětlovat, proč proti stavbě bojovat, zástupci státu už s lidmi domlouvají kompenzace.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tematicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tematicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Florbalový tým z Mexika lákal nové talenty a slavil 30 let od vzniku
Vydáno 12. září 2023 17:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela
Ostravští florbalisté a florbalistky ze dvou zdejších týmů patří mezi extraligovou špičku. Málo lidí ale ví, že tým FBC Ostrava má svoji sportovní základnu na území Slezské Ostravy, konkrétně v části, zvané Mexiko.

Florbalisté z ostravského týmu FBC zahájili svou novou sezonu už tradičním Mexikofestem, spojeným s náborem nových talentů a letos i s oslavou 30 let existence klubu. Nechyběly atrakce pro děti, autogramiáda hráčů či vystoupení kapely Barbaři.

Karin Vavrečková, manažerka FBC Ostrava: Tak dneska tady máme třetí ročník Mexikofestu. Je to vlastně sportovní odpoledne pro děti i také dospělé. Takže jsme tady připravili deset stanovišť. Ve chvíli, kdy ta stanoviště projdou, dostanou razítka a body a potom si mohou vyzvednout věcné ceny.

FBC Ostrava, organizační tým: Od nás dostanou ceny, jeden je lístek na Champions Cup zdarma, potom dostanou na výběr náramky, nějaké bonbony, dostanou zdarma párek, limonádu, nějaké atrakce.

Karin Vavrečková, manažerka FBC Ostrava: Hlavní cíl je přilákat nové děti, nové členy do našeho sportu.

FBC Ostrava, organizační tým: Tak za poslední dvě hodiny jsme tady zaregistrovali přibližně 70 dětí.

Děti si v hale vyzkoušely nejrůznější dovednosti s florbalovou hokejkou a míčkem, například slalom či střelbu na branku s měřením rychlosti, před halou je lákal vodní zorbing, nafukovací skluzavka, malování na obličeji či sladkosti.

Anketa hráčů extraligy:

Lukáš Herblich: Hraju cca 15 let a největší úspěchy - vyhrát extraligu mužů.

Marcel Jakubec: Florbal hraju zhruba už nějakých 15 let. První tým, ve kterém jsem působil, byly Vítkovice, potom jsem šel do Petrovic do první ligy, potom mi trenér Svačinka nabídnul hraní tady v FBC.

Nela Golombová: Florbal hraju od 10 let. Můj největší úspěch je asi letošní nominace na Champions Cup ve Švýcarsku.

Rozálie Jarošová: K florbalu jsem se dostala přes školu, od osmi let asi. Největší úspěch je asi Czech Open, který jsme hráli o prázdninách v Praze.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: FBC Ostrava je dnes jediný kolektivní sport, tedy klub pro kolektivní sport, který působí na vrcholové úrovni na území Slezské Ostravy. Ženy FBC Ostrava dokonce letos v lednu dosáhly na bronzovou pozici v rámci florbalové Ligy mistrů, Champions Cupu. Právě na florbalovém Champions Cupu ve finském Tampere jsme velmi usilovně fandili osobně, byla tam velká výprava právě fanoušků nejenom ze Slezské Ostravy. I na základě toho, co jsme načerpali z finské arény, v posledních týdnech prošla i aréna ostravská značnými změnami, získala nové osvětlení, led pásky, nové obrazovky pro diváky a také ozvučení.

Ve večerním zahajovacím utkání nového ročníku ženské extraligy mezi FBC Ostrava a Buldogs Brno zvítězily Ostravanky až po tuhé bitvě 4:3 - po samostatných nájezdech.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000039075/florbalovy-tym-z-mexika-lakal-nove-talenty-a-slavil-30-let-od-vzniku