Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domy v centru Ostravy používají chytré měření vody

Dálkové odečty a chytré vodoměry. Smart technologie, kterou už používají vodárenské společnosti ve světě i u nás. V Ostravě byla nasazena ve velkém měřítku. Centrální obvod ji ve spolupráci se společností Ostravské vodárny a kanalizace začal instalovat v listopadu na koncové vodoměry v obecních domech.

"Na vodoměr umístíme takovou odečítací hlavu, která prostřednictvím rádiového signálu přenáší informace o stavu průtoku vodoměru do nějakého přijímače, který následně ta data posílá do databáze. Pak jsme s nimi schopni pracovat," vysvětluje generální ředitel společnosti Ostravské vodárny a kanalizace.

"Jednak umožní dálkový odpočet na patním vodoměru, ale umí také upozornit a 24 hodin nonstop sledovat spotřebu vody, takže nás včas upozorní na případný únik vody. Třeba v období zimních měsíců jsme v neobydlených domech toto nezjistili tak rychle, jak bychom potřebovali. Umí nás také upozornit na to, že v některém z těchto domů je nadměrná spotřeba vody," dodává starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Radnice tak může prakticky okamžitě řešit situaci s nájemníky. Data jsou ale využitelná i dále. Do konce března by měly být chytré vodoměry nasazeny na všech koncových vodoměrech v domech Moravské Ostravy a Přívozu.
Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj báječný rozvod / one women komedie s Eliškou Balcerovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

ANETA LANGEROVÁ / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 34 600 Kč/měsíc

Detail

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 106 Kč/hod.

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků