Reklama

ZŠ Nádražní má nové workoutové hřiště

Wokoutové hřiště, dvě hrací multifunkční plochy, běžecká a doskoková dráha, to vše se speciálním povrchem. Nově vybudovaný sportovní areál u ZŠ na ulici Nádražní nahradil zastaralé hřiště. Škola se zaměřuje na sport a moderní areál je další příležitostí jak rozšířit nabídku pro děti.

Reklama

“Budou moci využívat basketbal, volejbal, házenou, cokoliv. Co se týká toho menšího hřiště, tak tam mohou od fotbalu přes volejbal až po různé aktivity, které lze provádět. Když tady bude nějaká větší akce, lze tady vystavět mobilní ring,” popisuje Libor Novotný, ředitel ZŠ Ostrava, Nádražní 117, p. o.

“My, ze své pozice, se snažíme vytvářet maximální podmínky pro sportování, a to ať už spoluprací se špičkovými kluby jako je Boxink, který spolupracuje se ZŠ Nádražní a kdy ves spolupráci s nimi byla vytvořena 1. Boxerská akademie v ČR Ostrava a také vytváření technického ,” říká 1. místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak).

Street workout je stále populárnější druh venkovního posilování, při kterém se využívá především vlastní váha. Poprvé si ho tady přišli vyzkoušet svěřenci Boxingu Ostrava a Boxerské akademie.

“Je to super, je to další možnost jak využít tréninku nejen v tělocvičně, ale i tady venku, nebude to zaběhnuté do starých kolejí, komentuje areál Nela Freiherrová, mistryně ČR, Boxing Ostrava. “Venku můžeme trénovat workout, silové tréninky, běhat, budeme tady mít dva ringy, venku boxovat, říká s úsměvem Erik Suchý, mistr ČR, kat. kadet 63 kg, Boxerská akademie Ostrava.

Workoutové hřiště u školy budou využívat žáci a kluby školy. V létě tam budou sportovat děti, které se přihlásí do prázdninové družiny. Ostravští příznivci workoutu nebudou o cvičení na speciálních prvcích ochuzeni. Obvod nechal vystavět hřiště za půl milionu korun v Komenského sadech. Otevřeno bude už za pár týdnů.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

DIVADELNÍ FESTIVAL LETNÍ ŠAPITÓ 2019

11.06. 10:30 - 16.06. 21:00
Ostrava, Štěrkovna Hlučín

Slezská lilie 2019

14.06. 19:00 - 16.06. 16:00
Ostrava, Vybrané Ostravské kostely

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 65 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu