Česko-polské mateřinky “Společně” soutěžily

Propojování kultur, bourání jazykových bariér a nová přátelství, to jsou cíle projektu česko-polské spolupráce “Společně” mezi mateřinkami Lechowiczova, Šafaříkova a polskou školičkou z Glubczyc. Staví na základech dlouholeté spolupráce a výměně zkušeností.

“Máme za sebou projekt Školky bez hranic, Račte vstoupit do pohádky, další byl Tři, dva, jedna, start a letos jsme ho nazvali Společně nebo-li polsky “razem”. A opravdu si to společně užíváme,” říká usměvavá ředitelka MŠ Šafaříkova Ostrava Lenka Šebestíková. “Spolupráce je skvělá. Většinou nám všechno vyjde. Děti jsou šťastné, prožívají nové zážitky během plnění úkolů, tráví společný čas a učí se jazyk,” dodává k projektu Dorota Sobol, MŠ Marii Konopnickiej, Glubczyce.

Nejdříve se děti rozdělily do skupinek. To byl také jejich první úkol, který jim zadal maskot Family parku Skaláček. Poztrácel kousky pohádek a děti je měly spárovat. Při hře vytvořily česko-polskou skupinu a pustily se do plnění prvních úkolů projektu Za tajemstvím pohádkového lesa. Každá z nich měla svůj bojový pokřik.

“Děti budou mít za úkol splnit pět stanovišť. Projdou si je společně, proto se tak jmenuje i projekt. Budou plnit úkoly z pohádek, které znají, ať už “Bolka a Lolka” anebo české pohádky,” doplnila Šárka Králová, ředitelka MŠ Lechowiczova Ostrava. Tak například pohádka O Popelce byla ukryta za hledáním oříšků. Tradiční a oblíbená opičí dráha a také určování předmětů, které nepatří do lesa a další hravé úkoly čekaly na pěti stanovištích. Na začátek soutěžního mezinárodního klání děti zdolávaly obrovský kopec.

Mateřinky spolupracují šest let a zdá se, že se jim to vyplácí. Děti před prázdninami poznaly nové kamarády, navštívily je v Polsku a ti jim to oplatili návštěvou Family parku Skalka, který se stal na jedno červnové dopoledne dějištěm mezinárodních sportovně vědomostních her mateřinek.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Dny Marianne 2019 ve Forum Nová Karolina

13.09. 9:00 - 15.09. 21:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

Představení zásilky z KNIHOZEMĚ / beseda pro děti

Zítra 10:00 - 15.09. 15:26
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 19 500 Kč

Detail

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Mitušova 16, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 28 630 Kč do 37 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků