Česko-polské mateřinky “Společně” soutěžily

Propojování kultur, bourání jazykových bariér a nová přátelství, to jsou cíle projektu česko-polské spolupráce “Společně” mezi mateřinkami Lechowiczova, Šafaříkova a polskou školičkou z Glubczyc. Staví na základech dlouholeté spolupráce a výměně zkušeností.

Reklama

“Máme za sebou projekt Školky bez hranic, Račte vstoupit do pohádky, další byl Tři, dva, jedna, start a letos jsme ho nazvali Společně nebo-li polsky “razem”. A opravdu si to společně užíváme,” říká usměvavá ředitelka MŠ Šafaříkova Ostrava Lenka Šebestíková. “Spolupráce je skvělá. Většinou nám všechno vyjde. Děti jsou šťastné, prožívají nové zážitky během plnění úkolů, tráví společný čas a učí se jazyk,” dodává k projektu Dorota Sobol, MŠ Marii Konopnickiej, Glubczyce.

Nejdříve se děti rozdělily do skupinek. To byl také jejich první úkol, který jim zadal maskot Family parku Skaláček. Poztrácel kousky pohádek a děti je měly spárovat. Při hře vytvořily česko-polskou skupinu a pustily se do plnění prvních úkolů projektu Za tajemstvím pohádkového lesa. Každá z nich měla svůj bojový pokřik.

“Děti budou mít za úkol splnit pět stanovišť. Projdou si je společně, proto se tak jmenuje i projekt. Budou plnit úkoly z pohádek, které znají, ať už “Bolka a Lolka” anebo české pohádky,” doplnila Šárka Králová, ředitelka MŠ Lechowiczova Ostrava. Tak například pohádka O Popelce byla ukryta za hledáním oříšků. Tradiční a oblíbená opičí dráha a také určování předmětů, které nepatří do lesa a další hravé úkoly čekaly na pěti stanovištích. Na začátek soutěžního mezinárodního klání děti zdolávaly obrovský kopec.

Mateřinky spolupracují šest let a zdá se, že se jim to vyplácí. Děti před prázdninami poznaly nové kamarády, navštívily je v Polsku a ti jim to oplatili návštěvou Family parku Skalka, který se stal na jedno červnové dopoledne dějištěm mezinárodních sportovně vědomostních her mateřinek.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

SEMAG spol. s r.o.
Ostrava-město
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

CONE - DOPRAVA, a.s.
Ostrava-město
od 16 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

STRABAG a.s.
Ostrava-město
od 105 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu