Ostrava zpívala vánoční koledy

Úderem 18. hodiny se ve středu na desítkách míst v regionu rozezněly koledy. Ostrava se opět připojila k tradičnímu projektu Česko zpívá koledy. Nejvíce lidí se sešlo na Masarykově náměstí v centru, ale zpívalo se i na dalších sedmi místech MS metropole.

Ostravané zpívali nejznámější koledy a doprovodili tak Nikol Samkovou a kapelu Šajtar. Tomu, kdo neznal texty, napomohl novinový zpěvník, který byl k dispozici u kamelotů.

"Já jsem taháček neměla, my zpíváme koledy doma,” říká s úsměvem místostarostka Alena Pataky (ANO).


”Taháček jsem neměla, protože jsem si ho nestihla obstarat, některé texty známe, jiné pobroukáváme,” říká návštěvnice akce.

”Tam vzadu je to bezvadně slyšet a všichni se radují a mají nějaké letáky, tak to zpívají z toho, je to bezvadné,” doplňuje starší usměvavá žena.

”Mám nápovědu,” říká s úsměvem jeden z návštěvníků náměstí.

Sváteční atmosféra byla cítit ze všech koutů náměstí. Dobroty v tekutém i tuhém stavu lákaly ke koštování a stánky překypovaly vánočním zbožím. Plné bylo i kluziště a ostravské mini kolo poskytlo pohled na rozezpívané náměstí z výšky. “Je vidět, že se lidé dokáží vypravit na náměstí a že se dokáží semknout, že dokážou krásně zpívat a mně běhal mráz po zádech protože to je úžasná akce,” komentovala s úsměvem zpívání koled místostarostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Alena Pataky (ANO).

Program na Masarykově náměstí pokračuje i v dalších dnech. Naposledy v letošním roce odtud koledy zazní 23. prosince a pódium v předvečer Štědrého dne obsadí kapela Mirai.
Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Dnes 16:30 - 13:43
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Dnes 17:00 - 13:43
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Ewa Farna, Tomáš Klus, sestry Páchovy a JFO zpívají Ukolébavky

Dnes 19:00 - 13:43
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků