Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zpívala vánoční koledy

Úderem 18. hodiny se ve středu na desítkách míst v regionu rozezněly koledy. Ostrava se opět připojila k tradičnímu projektu Česko zpívá koledy. Nejvíce lidí se sešlo na Masarykově náměstí v centru, ale zpívalo se i na dalších sedmi místech MS metropole.

Ostravané zpívali nejznámější koledy a doprovodili tak Nikol Samkovou a kapelu Šajtar. Tomu, kdo neznal texty, napomohl novinový zpěvník, který byl k dispozici u kamelotů.

"Já jsem taháček neměla, my zpíváme koledy doma,” říká s úsměvem místostarostka Alena Pataky (ANO).


”Taháček jsem neměla, protože jsem si ho nestihla obstarat, některé texty známe, jiné pobroukáváme,” říká návštěvnice akce.

”Tam vzadu je to bezvadně slyšet a všichni se radují a mají nějaké letáky, tak to zpívají z toho, je to bezvadné,” doplňuje starší usměvavá žena.

”Mám nápovědu,” říká s úsměvem jeden z návštěvníků náměstí.

Sváteční atmosféra byla cítit ze všech koutů náměstí. Dobroty v tekutém i tuhém stavu lákaly ke koštování a stánky překypovaly vánočním zbožím. Plné bylo i kluziště a ostravské mini kolo poskytlo pohled na rozezpívané náměstí z výšky. “Je vidět, že se lidé dokáží vypravit na náměstí a že se dokáží semknout, že dokážou krásně zpívat a mně běhal mráz po zádech protože to je úžasná akce,” komentovala s úsměvem zpívání koled místostarostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Alena Pataky (ANO).

Program na Masarykově náměstí pokračuje i v dalších dnech. Naposledy v letošním roce odtud koledy zazní 23. prosince a pódium v předvečer Štědrého dne obsadí kapela Mirai.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail