Děti se učí v mateřince zdravě stravovat

Ovoce a zelenina, to je zdraví to je síla, jak napovídá dětská básnička. A o tom, že to není jen hraní se slovy, ale pravdivá skutečnost, se učí děti v centrálním obvodu v mateřince Dvořákova. A ne jen, že se to učí, zdravou stravu mají každý den zastoupenou v jídelníčku.

Reklama

“V dnešní době se o zdravém stravování hodně mluví a nezapomíná se ani na pohyb, který je pro děti důležitý,” říká Simona Závodná , učitelka MŠ Dvořáka. Hravou formou se učily děti poznávat zdravé potraviny s klaunem Hopsalínem, který za nimi s programem dětské etikety dojíždí pravidelně. 

“Dneska budeme za kuchaře, protože budeme vařit, budeme v restauraci s hravou formou si povíme, jak se děti mají chovat třeba v restauraci s rodiči. Je dobré, když už děti od útlého věku etiketě věnují, aby děti věděly, jak se mají chovat třeba na dovolené, v restauraci anebo mezi sebou,” komentuje dětský pořad hlavní představitel klaun Hopsalín.

Je skvělé, že už předškoláci přemýšlejí o tom, jaká strava je pro ně přínosná a co by měli jíst v malém množství nebo vůbec. To, co děti potřebují, je zdravý, pestrý a vyvážený jídelníček, dostatečný pitný režim a také pohyb, a to alespoň 60 minut denně. Výborným příkladem jsou pro děti jejich rodiče, co od nich okoukají, zůstane jim po zbytek života. Výbornou pomůckou je také to, když rodiče zapojí své ratolesti do přípravy jídla, od výběru surovin v obchodě až po jejich zpracování doma. Pokud se navíc na zdravý životní styl zaměří i mateřinka, tak jako Dvořákova, berou děti zdravé stravování jakou samozřejmost.F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Stavby Střechy Komíny s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o.
Ostrava-město
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

ZK Design a.s.
Ostrava-město
od 85 Kč do 85 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu