Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior express Moravské Ostravy a Přívozu opět vyjede do ulic. Jeho provoz přerušil covid

Do ulic opět vyjede senior express Moravské Ostravy a Přívozu. Ten na delší dobu zastavila pandemie koronaviru, kvůli které nemohl jezdit od března do května a dále pak od poloviny října doteď.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Je nám strašně líto jaká doba v podstatě nás přepadla od loňského roku, nicméně mám radostnou zprávu, protože od 2. února začínáme znovu. Samozřejmě, že jsou to služby, které jsou pro seniory vyššího věku, kteří mají zdravotní problémy, potřebují navštívit své lékaře, lékárny, jiná zdravotnická zařízení, případně úřady a hřbitovy."

Senior express mohou využívat lidé ve věku 70 let a více a lidé se zdravotním postižením, kteří mají trvalé bydliště v obvodu. Nárok mají na 3 jízdy za měsíc, přičemž za jednu jízdu se považuje jízda tam i zpět.

Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: "Samozřejmě může si vzít senior sebou doprovod a má ty stejné podmínky jako ten senior, eventuálně pokud je to držitel průkazu ZTP, nebo ZTP/P, jede zdarma. Jedna jízda stojí 20 korun v rámci městského obvodu, pokud je čekací doba do 15 minut. A když je to mimo obvod, tak je to potom za 40 korun."

Pokud na Vás řidič musí čekat déle, zaplatíte dvakrát tolik. 
Senior express je nutné si objednat, a to minimálně jeden den a maximálně 4 týdny předem.

Pokud tedy máte o senior express zájem, můžete si zavolat na číslo 720 735 361.

Michal Ohnoutek, řidič: "Mi se líbí tato služba. Perfektní, záslužné a baví mě to. Je velmi velký zájem."
Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: "Jen ze statistických údajů, bych řekla, že jsme za loňský rok, přestože byl velmi složitý a takový, jaký byl, tak jsme přepravili průměrně měsíčně 138 osob."

Kromě pátku Senior express jezdí každý všední den. Veškeré podrobnosti o této zvýhodněné službě se dozvíte na webu radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy