Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské divadlo loutek patří Pimprlétu. Nabízí divadelní pohádky i workshopy

Divadlo loutek Ostrava patří i letos o prázdninách tradičnímu festivalu Pimprléto. Malým i velkým divákům nabízí spoustu loutkových pohádek, koncerty a také doprovodný program jako pouliční divadlo. A nechybí ani divadelní dílny pro příměstské tábory i veřejnost.

Jana Vozáriková, divadelní lektor: “Letos to máme tak, že dáváme možnost dětem dostat do rukou opravdové umělecké dílo, kterým loutka může být a v divadle loutek je a jsou to loutky, které už svou sezónu mají za sebou a možná by je už nikdy nikdo do ruky nedostal, tak jim dáme možnost je rozžít pomocí dětských rukou Takže děti dostávají profesionální loutku a budou mít možnost si s ní hrát. Můžou ji rozžít a my jim v tom pomůžeme."

Zatímco divadelní dílny probíhají během týdne, na divadelní pohádky a koncerty jste zváni o víkendech do venkovního amfiteátru.

Lucie Mičková, marketing a PR, DLO: “Na naše Pimprléto si zveme soubory z celé ČR, takže můžeme ostravské diváky pozvat třeba na Studio Damúza, na Divadlo Buchty a loutky, na Divadlo b, Divadlo U staré herečky, ale máme program i pro dospělé publikum, takže se můžou dospěláci těšit třeba na koncert kapely Nedivoč, nebo na improvizační show skupiny Odvaz.”

Na veškerý program je třeba si koupit vstupenky předem na webu www.DLO-Ostrava.cz.

Lucie Mičková, marketing a PR, DLO: “Jsme moc rádi, že to můžeme dělat i díky podpoře městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, který nám poskytl dotaci na letošní Pimprléto.”

A to ve výši 70 tisíc korun. Pimprléto bude v Divadle loutek Ostrava probíhat až do poloviny srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy