Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havárie vodovodního potrubí v Moravské Ostravě, na místě se rozlilo velké množství vody

Velké množství vody, připomínající povodeň, zalilo v úterý 21. září 2021 ráno ulici Sadová v Moravské Ostravě. Jde o havárii litinového potrubí a následný rozsáhlý únik vody. Situaci na místě řeší pracovníci společnosti Ostravské vodárny a kanalizace, informaci o havárii potvrdila její mluvčí Radka Vanková.

Radka Vanková, vedoucí oddělení vztahů s veřejností, Ostravské vodárny a kanalizace a. s.: "Jedná se o havárii na litinovém vodovodním potrubí. Při odkrývání zeminy naší provozní četou byl uvolněn tlak na potrubí a provalila se voda." 

Na společnost OVAK se začali obracet lidé, kteří v oblasti bydlí. Kvůli přerušení dodávky vody je do odvolání uzavřen také areál Vodní svět společnosti Sareza. U havárie zasahovala i Městská policie Ostrava.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci na místě usměrňovali dopravu tak, aby pracovníci OVAKu mohli bezpečně uzavřít proud vody, která tekla přes komunikaci."

Pracovníci společnosti OVAK na místě posílili odčerpávání. Odstranění vody ale bude nějakou dobu trvat, poté může proběhnout oprava. 

Radka Vanková, vedoucí oddělení vztahů s veřejností, Ostravské vodárny a kanalizace a. s.: "Pevně věřím, že identifikace toho problému bude co nejrychlejší tak, aby byla zajištěna oprava." 

Podle informací TV Polar by mělo jít o starší potrubí, voda z něj ale po prasknutí unikala rychlostí okolo 500 litrů za vteřinu.

Lidé mohou aktuální informace k havárii a zastavení dodávky vody sledovat na dispečinku společnosti OVAK

Radka Vanková, vedoucí oddělení vztahů s veřejností, Ostravské vodárny a kanalizace a. s.: "Náš dispečink bude aktualizovat i dobu zastavení dodávky vody.

Aktuální časový předpoklad odstranění havárie je 22. hodina. Podle dispečinku OVAK jsou bez dodávek vody ulice Blahoslavova a Sadová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy