Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Módní dům Ostravica se opět stane atraktivní vstupní branou do centra Ostravy

Módní dům Ostravica se do dvou let promění v centrum kreativního průmyslu. Po dlouhých letech, kdy chátral a hyzdil centrum Ostravy, se v něm konečně něco děje. Architektu se podařilo skloubit historii s moderními prvky a začala jeho rekonstrukce. Na jejím konci Ostrava získá nový, působivý vstup do centra města.

Daniel Zeman, majitel objektu: ”Ten dům má za prvé zůstat připomínkou toho, co se těch 100 let dělo. Kdo znal mé prezentace z minula, ví, že si velmi vážím minulosti. Ty domy jsou nádherné, mají svoji minulost, mají své šrámy, které se nám líbí, mají svá krásná místa, která se nám líbí, takže chceme ty šrámy, když jsou krásné, nechat a ty krásné místa nějakým způsobem vylepšit a zároveň jim dát moderní háv.”

Budově se tak vrátí původní skleněný strop, získá nový, moderní vzhled a uvnitř zůstane zachováno vše, co půjde.

Petr Veselka, starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My jsme moc rádi, protože denně tady kolem objíždí spousta občanů a ptají se. Říkají tu se nic neděje, ale nevědí, že se opravdu hodně děje. Děje se uvnitř, onehdy jsme viděli vizualizaci, jak má vypadat celý ten nový prostor. Já jsem z toho nadšený. Já jsem moc rád, že moje mládí opět ožije.”
Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Předpokládám, že podle návrhů, které jsme viděli a doufám, že se povedou, tak tam bude hodně kultury, hodně zábavy a pokud dole budou ty kavárničky, tak na ty se těším úplně nejvíc, protože to oživí celý prostor.”

S Ostravicí sousedí i další budova, ze které by měl být hotel a proměnou by mělo projít i náměstí Dr. Edvarda Beneše, na kterou magistrát vypsal architektonickou soutěž.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy