Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ v centrálním obvodu Ostravy se připravují na zápisy do 1. tříd

Blíží se zápisy do 1. tříd základních škol. V obvodu Moravská Ostrava a Přívoz je z čeho vybírat. Celkem je tady 8 ZŠ a každá z nich je specifická svým zaměřením. Například ZŠ Gajdošova preferuje individuální přístup k žákům a je zařazena do projektu Ekoškoly.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsou to takoví badatelé, meteorologové, mají krásnou, upravenou zahradu.”

Individuálním přístupem k žákům se pyšní také ZŠ Gebauerova, která je specifická tím, že se věnuje především dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a lehkým mentálním postižením.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jako takový top, bych řekla, je, že mají přípravné první třídy. To znamená, že ještě před nástupem do základního vzdělání mohou tyto děti, pokud mají rodiče potřebu a chtějí děti někam posunout, do těchto tříd zapsat.”

Sportovně zaměřené děti se mohou hlásit mimo jiné na Základní školu Nádražní, která sídlí ve dvou budovách. Historická část školy má dokonce statut kulturní památky.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Mají krásné velké hřiště, super vybavenou tělocvičnu, kde je umístěná boxerská akademie. Jako další specifikum této školy je, že se tam vzdělávají cizinci.”

V obvodu nechybí ani Waldorfská základní škola, která respektuje individualitu dětí, jejich talent a temperament.

Barbora Kopcová, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Podrobnější informace rodiče najdou na stránkách jednotlivých škol, také na stránkách našeho obvodu. Některé školy v rámci zápisů provádějí i dny otevřených dveří, takže tyto informace také najdete na stránkách škol.”

Zápisy do 1. tříd základních škol budou probíhat od 1. do 30. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu

Zapisy w polskiej szkole

Do zapisów do pierwszej klasy Polskiej Szkoły Podstawowej w Stonawie-Hołkowicach przyszło również dwoje dzieci z sąsiedniego Przedszkola, i ...


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace,
Ostrava
od 16 050 do 19 395 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Elena Izraelová,
Ostrava
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry