Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyřlístek Ostrava pomáhá postiženým už 30 let. Ve Dvoraně vystavuje nejen jejich práce

Ve Dvoraně radnice Moravské Ostravy a Přívozu se prezentuje centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek. Výstava mapuje nejen jeho 30 letou historii, ale k vidění jsou tady i práce klientů.

Svatopluk Aniol, ředitel Čtyřlístku Ostrava: “My jsme ji využili k tomu, že jsme tady použili materiály, kam ten Čtyřlístek v současné době dospěl, protože jsme měli proces takzvané transformace a ten stojí za to, protože se zásadně změnily podmínky života mentálně postižených. No a využíváme to i k tomu, abychom tady ukázali i část tvorby, protože lidé s mentálním postižením tam, kde jim je jakoby ubráno v těch rozumových schopnostech, tak mnohdy je jim přidáno v oblasti umělecké tvorby, hudby a tak dále.”

Jsou to obrázky, které klienti Čtyřlístku tvořili sami, nebo jen s minimální pomocí. Každý je zaměřen na něco jiného podle jejich schopností.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem moc nadšený, že tady zrovna v naší krásné Dvoraně máme výstavu příspěvkovky města Čtyřlístek, protože mám k nim velmi vřelý vztah. Ta výstava tady bude probíhat delší dobu, takže se lidé mohou podívat, jak jsou lidé Čtyřlístku šikovní.”
Svatopluk Aniol, ředitel Čtyřlístku Ostrava: “My jsme rádi, že se můžeme prezentovat a že i tímto způsobem někdo se stane i naším sponzorem , protože to je velice příjemné, abychom ten život těch klientů mohli ještě jakoby vylepšit”

O Dvoranu se stará Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, se kterým si můžete domluvit prohlídku výstavy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy