Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V DPS Horymírova v Ostravě-Zábřehu opět otevřou jídelnu

  • Ostrava-Jih,

Klientům Domu s pečovatelskou službou Horymírova v Ostravě-Zábřehu se už brzy opět otevře jídelna s kantýnou. Ta je uzavřena od října minulého roku a všem citelně chybí.

Nepříjemnosti vyvolalo uzavření jídelny s kantýnou v Domě s pečovatelskou službou Horymírova v Zábřehu. Klienti tak ztratili nejen společenskou místnost, ale i možnost nakoupit si, co potřebují. Už brzy ji ale budou mít zpátky.

“Bylo tam všechno. Dostala jste všechno koupit, třeba uvařené brambory, jak jsem měla kousek masa, opravdu bylo to, schází to.”

“Teď, když tu není ta kantýna, je to těžké, je to moc těžké. Tím, že jsem chodící, tak ještě si, stejně jdu na procházku, tak si to zařídím, ale děvčata, co nemohou, tak to je kruté.”

“Vařila nám tady jedna firma a neplnila si podmínky, které měla vyplývající ze smlouvy, Proto jsme s ní vypověděli smluvní vztah a vyhlásili jsme novou soutěž na nového nájemce a v současné době už toho nájemce máme. Rada ho schválila. Jsme za to rádi, protože senioři vlastně tady v jídelně se scházeli, měli tady takový společenský prostor. Oni si vlastně u toho jídla popovídali atd., a to jim chybělo,” říká Věra Válková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Jídelna s kantýnou se otevře ihned po rekonstrukci, kterou momentálně prochází. V současné době klientům roznášejí snídaně, obědy i večeře pečovatelky. A v případě potřeby jim zajdou i nakoupit do nedalekého obchodu.

“Většina klientů vlastně nejsou schopni jako zajistit si tu stravu, takže se to roznáší po určitých klientech jako po bytech. Mimo to máme i ty terénní , jakože chodíme podávat snídaně, večeře, obědy i do terénu, uvádí jedna z pečovatelek DPS Horymírova

Klienti se dočkají nejen nové jídelny s kantýnou, ale také nových grilů.

“Rada schválila nákup nových grilů, takže já se těším, že si tady něco ugrilují, přijdu se za nimi podívat, jak to tady vypadá. A budou mít tady i nějaká cvičení, nějaký program u toho grilování,” hovoří Věra Válková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

V Domě s pečovatelskou službou Horymírova je o klienty dobře postaráno. Momentálně je tady pár bytů volných, o které je nutné si zažádat na radnici Ostravy-Jihu. Stejně jako o pečovatelskou službu, která za klienty dochází do jejich domácího prostředí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy