Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletické přebory žáků ZŠ z Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

Atletická hala Vítkovice Aréna se stala místem konání závodů základních škol z Ostravy-Jihu. V atletických přeborech se mezi sebou utkali žáci 8. a 9. tříd.

Druhého ročníku závodů základních škol městského obvodu Ostrava-Jih se zúčastnilo celkem 9 škol. Jedna ale byla z centra Ostravy. Zájem o atletické přebory se tak zvyšuje. Loni se přihlásilo o 3 školy méně.

“Máme více škol, než jsme měli v loňském roce, což mě velmi těší. Těší mě to, že ředitelé podporují pohybové aktivity a tělesnou výchovu na svých školách a proto vysílají své děti na tyto akce. My samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se účastnili všechny školy Jihu, ale pokud některé školy nemohou, nevím, z jakých důvodů, tak my s tím samozřejmě nic nenaděláme,” říká Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ B. Dvorského Ostrava-Bělský les

Závodilo ve čtyřech disciplínách. A to v hodu koulí, skoku do výšky, skoku do dálky a ve sprintech. Každou školu mohly reprezentovat maximálně 2 smíšená družstva, která tvořila 5 dívek a 5 chlapců.

“Je to takový víceboj družstev. Za každé družstvo závodí dvě dívky a dva chlapci. Zvlášť jsou hodnoceny 8.třídy a zvlášť 9.třídy,” vysvětluje Oldřich Zvolánek, ředitel závodů

Školáci překonávali všechny disciplíny, jak nejlépe uměli. Některé si vyzkoušeli vůbec poprvé a z vítězství pak byli hodně překvapeni.

“Mám velkou radost a vůbec jsem to opravdu nečekala ale.”

“Sport miluju, hrál jsem hodně basketbal, zahřálo mě to dost a je to překvapivé.”

“Mám radost, no, ale mohl jsem mít 1.místo.”

“Já jsem ještě neskákala teda a já skáču do dálky, do písku, tak asi to mě nejvíc baví.”

Nešlo ale jen o výsledky, ale také o to, aby žáci poznali jak atletiku, tak krásnou atletickou halu, která je nejmodernější v Česku. Ty, které atletika nadchla, se mohli přihlásit do atletického klubu.

“Věřím, že žáci, kteří a závodníci, kteří tu halu vidí vlastně někteří úplně poprvé a zjistí, co to je za krásu, takže se pak budou hlásit k nám do oddílu atletiky. Máme tady formuláře připravené, kde jim můžeme nabídnout to členství v SSK Vítkovice v atletickém klubu.

Tak zatím , co jsem viděl, tak hlavně na ty sprinty, tak tady z Volgogradské ZŠ byl jeden dobrý týpek, ale uvidíme,” uvádí Oldřich Zvolánek, ředitel závodů

Celou akci pořádala Komise pro bezpečnost, prevenci kriminality, sportu a volného času městského obvodu Ostrava-Jih ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice a Základní školou Dvorského z Ostravy-Bělského lesa.

Nahlásit chybu


K tématu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail