Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci vysbírali jehly a stříkačky v celé Ostravě

  • Ostrava-Jih,

Možná jste v úterý viděli chodit po Ostravě dvojice strážníků, kteří měli na rukou rukavice a nesli si speciální schránku na infekční materiál. Ostrava se totiž opět po roce připojila k celostátní akci s názvem Jehla. Městští policisté sbírali jehly a stříkačky po celém městě.

Na jaře se Ostrava už tradičně zapojuje do celostátní akce Jehla, která má za cíl vysbírat použité injekční stříkačky a jehly po narkomanech. Strážníci tuto činnost provádějí i v rámci plnění svých běžných povinností, takže znají místa, kde se odhozené stříkačky nejčastěji vyskytují. “Ostravská městská policie se účastní potřetí. Jedním cílem je samotný sběr stříkaček a jehel a druhým jakási osvěta. Chceme znovu připomenout, jaké nebezpečí odhozené jehly skrývají,” vysvětluje mluvčí MP Ostrava Michal Maršo.

Náš štáb se vydal se strážníky pod Českobratrskou ulici za budovu bývalé Budoucnosti. Během pár minut našli policisté 5 inzulínových stříkaček i s jehlami.”Máme dekontaminační kyblíček. Jehlu uchopujeme vždy kleštěmi,” ukazuje názorně jeden ze strážníků postup při likvidaci stříkaček.

Každý podobný nález strážníci okamžitě hlásí na centrálu. Stříkačky se odevzdávají a nakonec se převážejí do centra pro drogově závislé Renarkon, kde je likvidují. V MS kraji se akce Jehla v letošním roce zúčastnilo 6 měst. Kromě Ostravy ještě Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná a Český Těšín. Loni Strážníci v rámci akce Jehla vysbírali jen v Ostravě 3323 stříkaček a jehel.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků