Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maminky s dětmi z Charitního domu svaté Zdislavy oslaví Vánoce společně. Dostanou i dárky

  • Ostrava-Jih,

A s nadělováním ještě zdaleka nekončíme. Spoustu dárků si z rukou vedení obvodu převzali i v charitním domě svaté Zdislavy v Ostravě-Zábřehu, který funguje jako azylový dům pro matky s dětmi.

Také děti z charitního domu svaté Zdislavy se mohou těšit na vánoční dárky. Každým rokem je pro ně tradičně nakupuje i radnice Ostravy-Jihu a ani letos tomu nebylo jinak.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “My vždycky v závěru roku zjistíme momentální obsazenost tohoto azylového domu , zjistíme, jak staré děti tady aktuálně jsou a snažíme se i po dohodě se sociálními pracovníky vytipovat takové dárky, které jsou pro děti potřebné, nebo které chtějí, které si třeba sami napsali Ježíškovi na seznam. Takže jsme nějaké dárky donesli a věříme, že udělají radost.”

Kapacita charitního domu je 9 maminek plus až 15 dětí s tím, že každá maminka má svůj pokoj. Vánoce budou trávit všichni společně.

Petr Matěj, vedoucí střediska: “Vánoce vzhledem k době, která je a k nařízením, tak samozřejmě je budeme slavit, neomezíme, ale budou trošičku jiné. Nicméně vánoční stromeček, večeře, bramborový salát, řízek plus hrachová polévka maminky budou mít a samozřejmě to nejdůležitější dárečky. Tímto bych chtěl samozřejmě poděkovat všem našim donátorům, sponzorům, kteří se o to přičinili.”

Spoustu dárků dětem z charitnímu domu každoročně posílá i anesteziologické oddělení Vítkovické nemocnice. Letos lékaři a sestry přidali i velkoplošnou televizi, která udělá radost všem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy