Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce objektu u bělského lesa skončila. Nabízí občerstvení i veřejné toalety

Objekt na konci ulice Svornosti na okraji bělského lesa v Zábřehu prošel celkovou rekonstrukcí. Nově tam vznikly mimo jiné i veřejné toalety, jejichž počet tak v Ostravě-Jihu stoupl na čtyři.

Radnice Ostravy-Jihu nechala kompletně zrekonstruovat objekt u točny tramvajové linky č. 11 v Zábřehu. Ocení to zejména návštěvníci přilehlého bělského lesa, kterým kromě veřejných toalet, které tady dlouho chyběly, nabídne i občerstvení.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je zde nová střecha, zateplila se fasáda, jsou zde udělané i terénní úpravy. Vnitřní dispozice se změnily tak, aby zde vznikly toalety, zázemí pro zaměstnance dopravního podniku a také nové bistro. O čistotu a pořádek se starají naše technické služby a toalety jsou zrekonstruovány tak, aby byly v provedení antivandal.

To znamená, že veškerý interiér je z nerezu a jiných odolných materiálů. V objektu byla vyměněna i okna, nové jsou i vnitřní rozvody a o vytápění se starají elektro topné podlahové rohože.

Veřejné toalety jsou rozděleny na pánské, dámské a pro handicapované a přístupné jsou poté, co do mincovníku na dveřích vhodíte pětikorunu.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Toalety jsou v provozu dennodenně od 7 do 18 hodin. Samozřejmě v letních měsících bude otevírací doba prodloužena.”

Co se týká bistra, jeho znovuotevření v novém lidé uvítali.

Anketa: návštěvníci bělského lesa: “Určitě jsem rád, protože tady něco takového chybělo. Dá se tady občerstvit, nakoupit, možná i zahřát, když je něco svařeného, takže určitě to pomůže tady. Dozvěděla jsem se to od sestry, z internetu, tak jsem se šla projít a že to zkusím. Určitě je to super.

Jana Ostrožná, obsluha bistra: “Nabízíme tady teplé nápoje, studené nápoje. Nabízíme tady i belgické hranolky, které se dělají z čerstvých brambor. Pak tady děláme vafle, kdy tady připravujeme průběžně čerstvé těsto, které je ochucené různými polevami, ovocem i šlehačkou a pak tady děláme ještě hot dog, kdy si zákazník může vybrat z několika druhů párečků. Lidi jsou spokojení, dávají nám tady chválu, že jim to strašně chutná, takže doufejme, že to bude tak i nadále.”

Bistro je otevřeno denně mezi 11. až 18. hodinou. Celý zrekonstruovaný objekt nepřetržitě monitorují kamery, které jsou napojeny na městskou policii.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy