Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci plnili úkoly se sovíkem BUBO BUBO. Pohyb prospěl hlavně jim

Základní škola Dvorského v Ostravě-Bělském lese chtěla rozhýbat děti. Pro žáky I. i II. stupně proto připravila sportovní výzvu. Tělocvikáři společně se školním psychologem dokonce dětem natočili motivační video.

Bezmála tisíc výzev během jediného měsíce splnili žáci ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese. A nešlo jen o sport. Na procházkách poznávali kytky a byliny, pomáhali doma rodičům, nebo se otužovali. Cíl výzvy byl jasný. Podpořit pohybové aktivity dětí v době pandemie, ve které tělesná výchova zůstává v pozadí.

Marie Valová, učitelka, ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “Připravili jsme pro ně úkoly, které plnily a tím pomáhaly školnímu maskotovi, našemu sovíkovi Bubo Bubo. Celkem se zapojilo přes 200 dětí ze školy, k tomu byli zapojeni i učitelé, třídní učitelé. Snažili jsme se děti motivovat a prakticky jsme děti osobně vyzvali, ať se hýbou. Bylo to velmi milé, kdy rodiče psali, že děkují, že se zapojili, že to bylo i pro ně samotné zpestření takové té monotónní online výuky.”

Celkem bylo pro děti připraveno 12 disciplín. Plnily například sovíka Šárky Kašpárkové, při kterém dělaly kliky a sedy lehy, sovíka zdravého jídla, sovíka běžce, sovíka dobrých skutků, nebo sovíka otužilce, kdy musely vydržet určitou dobu pod studenou vodou.

Petr Tomis, učitel, ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “Asi nejvíc je bavil ten sovík otužilec. To máme i z mailů od rodičů , kteří nám psali, že u toho zažili společně s dětmi nejvíce legrace. A tady byl taky jeden pozoruhodný výkon, kdy žák VIII. třídy dokonce plaval v řece Bečvě.”
Alex, VIII.A, výherce kategorie chlapci: "Za největší hec ze všech výzev považuji sovíka otužilce, kdy jsem vlezl do řeky Bečvy. Nevěřil jsem, že tam vlezu, ale ta soutěž mě tolik namotivovala, že jsem tam vlezl a užil jsem si to."

Alex se zároveň stal vítězem v kategorii chlapců.

Petr Tomis, učitel, ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “Byl tam takový výsledek. Nečekali jsme, že někomu se povede splnit všechny ty sovíky, všech těch 12 sovíků na tu nejtěžší úroveň. To se povedlo jedné žačce, která získala plný počet bodů a konkrétně to byla Elen Rujbarová z III.B. Poté jsme ještě vyhodnotili také nejlepší třídy a mezi nejlepší třídy se umístila třída VI.A, která celou soutěž vyhrála."

Měsíční sportovní výzva neunikla ani České společnosti učitelů tělesné výchovy, která ji umístila na své stránky a uvádí ji jako příklad dobré praxe.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy