Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ Dvorského v Ostravě uspěli ve výtvarných soutěžích a na olympiádě v angličtině

  • Ostrava-Jih,

Základní škola Dvorského vychovává mladé talenty. Velký úspěch si v poslední době připsaly hned tři žákyně. Dvě z nich bodovaly ve výtvarné a literární soutěži a jedna si připsala úspěch v okresním i krajském kole olympiády v angličtině.

Angličtina ji prostě baví. Věnuje se ji naplno nejen ve škole, ale také ve svém volném čase. Jde o Sašu Kalabzovou, žákyni Základní školy Dvorského, která úspěšně a hravě prošla okresním i krajským kolem olympiády v anglickém jazyce.

Saša Kalabzová, žákyně ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “První bylo okresní kolo, kde nás bylo 17 v moji kategorii a tam jsem byla první, takže jsem postoupila do toho krajského, kde jsme byli jenom tři. Tam jsem teda taky byla první. Upřímně pro mě nebylo složité jako nic. Možná jenom stres, jak to bude, co bude, ale jinak jako přímo z toho, přímo z těch otázek jako nic.”

Saša nám také prozradila, jak nejlépe a nejrychleji se naučit anglicky

Saša Kalabzová, žákyně ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “Seriály v angličtině s anglickými titulky. Prvně s českými, to si člověk naposlouchá a když vlastně si potom nastavíte anglické titulky, tak to jde v podstatě samo tady tímto způsobem. A konverzovat s cizími lidmi prostě v angličtině. Já se neučím takhle. Já se neučím, spíš poslouchám a mluvím. Takže já prostě mluvím anglicky každý den. Takže pro mě je to jako mateřský jazyk, i když jsem se s ním nenarodila.”

Okresní i krajské kolo olympiády probíhalo online a zatím to vypadá, že takto proběhne i to celorepublikové, které se uskuteční v první polovině června.

Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ Ostrava-Bělský les, B. Dvorského: “Já jsem velice rád, že se opětovně potvrdilo, že naše vzdělávání je na vysoké úrovni i co se týká anglického jazyka. Chci říci, že nezáleží vždycky pouze na učiteli, ale také na tom studentovi, konkrétně na Saši, jak tráví svůj volný čas a ona ten čas tráví tím anglickým jazykem.”

Saša není jediná, kdo dělá škole radost. Další dvě žákyně bodovaly ve výtvarných soutěžích, které se uskutečnily u příležitosti 60. výročí letu Jurije Gagarina do vesmíru.

Anastasia Caramanuta obsadila 1. příčku ve výtvarném klání v Moskvě a její sestra Sofia ovládla výtvarnou kategorii díky nejlepší výtvarné technice. Navíc obsadila 3. místo ve výtvarné soutěži se stejným tématem, která probíhala v Egyptě. Za reprezentaci školy i obvodu všem úspěšným žákyním na radnici poděkovala místostarostka Dagmar Hrabovská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy