Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu přibývá multifunkčních hřišť. Aktuálně bylo dokončeno u ZŠ Dvorského

  • Ostrava-Jih,

Základní a mateřská škola Dvorského se dočkala zbrusu nového multifunkčního hřiště. Dosud žádné neměla, ačkoli se jedná o školu se sportovním zaměřením. Hodiny tělocviku tak vesměs probíhaly v tělocvičně.

Základní a mateřská škola Dvorského v Ostravě-Bělském lese má důvod k radosti. Po více než 20 letech čekání má nové moderní venkovní sportoviště, které v jejím areálu nechalo postavit vedení radnice.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem velice ráda, že se nám podařilo vybudovat multifunkční hřiště, které bude sloužit pochopitelně žákům školy, ale také sportovním spolkům.”

Hřiště je určeno zejména pro míčové hry jako malá kopaná, nohejbal, volejbal, košíková, florbal, nebo i tenis.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského, Ostrava-Bělský les: “Velké poděkování patří obvodu Ostrava-Jih a věřím, že to hřiště si uplatnění najde, protože jsme sportovní škola se sportovním zaměřením a samozřejmě bychom velmi rádi do budoucna naléhali k tomu, aby vzniklo i další hřiště velké, jelikož místo na to máme. Máme i projekt, který chceme realizovat a záleží samozřejmě na financích.
Anketa: děti ZŠ Dvorského, Ostrava-Bělský les: “To hřiště je super, je velké a dá se to využít k hodně sportům. Já mám rád fotbal a florbal. Na hřišti jsem zkoušel už běhat a běhalo se mi hodně dobře, takže si myslím, že určitě bude super, že se využije.”
“Nejradši mám asi vybíjenou, basketbal a fotbal. Budu tady chodit s kamarádkama třeba s Barčou, Ivou, nebo s kamarády a líbí se mi to hřiště.”

V dalších dnech ještě bude upraveno okolí hřiště a kolem hřiště budou nainstalovány kamery. Poté už bude hřiště sloužit i veřejnosti.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského, Ostrava-Bělský les: “Protože se ještě musí doséct tráva, dát nějaké lavičky, odpadkové koše a v podstatě bude vše připraveno i esteticky z pohledu toho okolí samotného hřiště.”

Mateřská a základní škola Dvorského není jediná, která se může pochlubit novým hřištěm. Už brzy k ní přibude i Základní škola Košaře.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Získává v rámci participativního rozpočtu rovněž nové hřiště, které není tedy zbrusu nové, ale došlo k jeho rekonstrukci. To znamená kompletně je vyměněna sportovní plocha. Místo asfaltové plochy má moderní pružný materiál. Hřiště je osázeno novými sportovními prvky.”

Také toto hřiště bude v odpoledních hodinách, o víkendech a svátcích sloužit i lidem z širokého okolí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy