Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charitativní akce Linkou na drink. Výtěžek z prodeje míchaných nápojů tentokrát poputuje Honzíkovi

Náměstí Ostrava-Jih patřilo už tradiční akci Linkou na drink. Každý, kdo přišel, tak mohl přispět na dobrou věc. Výtěžek 3. ročníku poputuje Honzovi Vavříkovi, konkrétně jeho rodičům, kteří se o něj starají a potřebují bezbariérové bydlení.

Na náměstí Ostrava-Jih se opět míchaly různé drinky. Nešlo o barmanskou show, ale o charitativní akci Linkou na drink, do které se letos zapojilo 17 organizací. Mezi nimi i radnice Ostravy-Jihu.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Dneska jsme na třetí akci Linkou na drink. Podruhé na Jihu, protože minulý rok byli lidé skvělí a vybrali přes 100 tisíc korun pro dalšího potřebného člověka. Dneska se tady setkáváme díky Honzíkovi, pro něho.”
Jan Tabášek, organizátor akce: “Letos máme 17 drinkařů, takže máme o jednoho méně, ale tím zase máme letos doprovodný program, že si děti mohou něco vytetovat na sebe z henny, nebo vytvořit si pečetě, nebo máme tady florbalové hřiště, takže děti si můžou zahrát florbal přímo na náměstí.”

Každá z organizací si před samotnou akcí vylosovala ingredienci, která byla hlavní složkou jejího drinku, který pak nabízela návštěvníkům akce.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Letos jsme si vylosovali mátu. Máme skvělý nápoj, všichni nám ho chválí. Máme dvě varianty, jak teplou, protože jsme nevěděli jaké bude počasí, ale teď jde více studená, protože je skvěle.”
Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-JIh: “Velice nás těší velká návštěvnost, Lidí je tady opravdu hodně a ti, kteří si u nás koupí 3 drinky, tak si mohou zatočit i kolem štěstí.”

Aby si lidé mohli dát drink, kterých je na náměstí přehršel, museli si předem koupit jízdenku.

A vybírat měli z čeho. Podávaly se míchané nápoje z ananasu, levandule, třešní, višní, bezu, jahod, nebo limetky.

Marie Cerulová, Nadační fond Patříme k sobě Oli: “Patříme jakoby Nadace k Olimu, kde podporujeme Honzu a dneska vlastně na Ostravě-Jihu máme drinky. Děláme je z levandule, jsou vynikající. Je to dobrovolné. Ten svůj čas, který tady máme, věnujeme Honzovi.”
Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “My jsme si letos vylosovali ovoce ananas. Máme tam ananasové kostičky, ananasový sirup, ananasový džus, ledovou drť, samozřejmě mátu a citron. Máme zdravé jednohubky sýr s ananasem a brusinkou.”
Michaela Mahrová, ředitelka Kultury-Jih: “My jsme si letos vylosovali bezinku, takže máme bezinkový drink. Bohužel sezóna bezinky je pryč, takže jsme improvizovali. Máme bezinkový sirup a jako pozornost každému zákazníkovi, který si koupí jízdenku dáme domácí bezinkovou bábovku.”

Míchaným bezalkoholickým nápojům neodolal ani Honzík. Právě jemu a jeho rodičům výtěžek z nich pomůže k lepšímu a hlavně bezbariérovému bydlení.

Honza Vavřík: “Zkusil jsem tady u stánku jeden třešňový, stál za to a musím říct, že to je skvělá pohodová akce.”
Jan Vavřík, otec Honzíka: “Děkuji všem, hlavně pořadatelům a městu, že umožnilo takovou akci. V současné době bydlíme v 9. patře, vstup na chodbu je napříč, takže dostat ten kočár, který má skoro metr a půl z toho bytu ven je umění. Je tam malý výtah, takže musím skládat ten kočár, trošičku ho zkrátit, Honzovi překřížit nožky, což pro něj není moc příjemné, sjet dolů a ještě seskákat z 9 schodů dolů.”

Na pomoc rodině Vavříkových se posledního srpna uskuteční i charitativní utkání mezi HC RT TORAX Poruba s LHK Prostějov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy