Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu řádili vandalové. Poničili a zaneřádili veřejné toalety

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu je celkem pět veřejných toalet. Najdete je mimo jiné na náměstí Ostrava-Jih, nebo v podchodu u polikliniky v Hrabůvce. O všechny se pravidelně starají Technické služby. Bohužel se stávají i terčem vandalů, kteří ničí vše, co jim přijde pod ruku.

Veřejnou smart toaletu na prostranství u křižovatky ulic Výškovická a Čujkovova poničil zatím neznámý vandal. Vloupal se dovnitř a ulomil držáky na toaletní papír a utěrky a poškodil také zrcadlo, umyvadlo a další vybavení.

Pavel Moravec, mistr oddělení údržby a čištění komunikací, TSOJ p.o.: “Uklízíme ho také každý den. Doléváme vodu, doplňujeme papírové ubrousky, čistíme. Před nedávnem nám neznámý pachatel provedl vloupání do uvedeného WC, kde nám ho vlastně poškodil a zaneřádil a způsobil nám škodu asi kolem 12 tisíc korun.”

Teď už je vše opraveno a chytrá toaleta opět slouží lidem.

Veřejné toalety jsou v provozu 24 hodin denně, Platit v nich můžete kartou, esemeskou, nebo v hotovosti

Z další toalety u konečné tramvají na okraji Bělského lesa na ulici Svornosti si zase udělali noclehárnu lidé bez domova a někdo si odsud odnesl zrcadlo.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bohužel v poslední době se nám často stávalo, že na toalety v nočních hodinách vstupovali lidé, kteří si tady jednak chtěli uskladnit nějaké věci, nebo se snažili v objektu přespat. Z tohoto důvodu došlo k úpravě provozní doby těchto toalet, ale také následně proběhne i fyzická kontrola.”

Původně byly tyto veřejné toalety v provozu 24 hodin denně, aktuálně je mohou lidé využívat pouze do 8 hodin večer.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Veřejné toalety slouží návštěvníkům Bělského lesa od ledna tohoto roku. O tyto toalety je opravdu velký zájem, k dnešnímu dni evidujeme přes 3500 vstupů. Toalety se snažíme udržet jednak v čistotě. Probíhá zde denní úklid.”

Celý objekt, jehož součástí je i bistro, je také bezpečný. Nonstop ho střeží kamery, které jsou napojeny na městskou policii. Další veřejné toalety jsou v podchodu u polikliniky v Hrabůvce a na náměstí Ostrava-Jih. Mobilní toaletu najdete také u workoutového hřiště na ulici Zdeňka Chalabaly v části Bělský les.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy