Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Ostrava-Jih rozsvítili vánoční strom a zahájili šňůru vánočních koncertů

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih ožilo prvním vánočním koncertem. Slavnostní atmosféru spojenou s rozsvícením vánočního stromu a výzdoby v celém obvodu si užily stovky lidí. Náměstí bylo oplocené, aby se dodržela vládní opatření.

Náměstí Ostrava-Jih zaplnily stánky s vánočním zbožím a různými dobrotami a ožilo nejen farmářskými trhy, ale i vánoční atmosférou. S pomocí dětí tady slavnostně rozsvítili vánoční strom a výzdobu v obvodu a nechyběl ani vánoční koncert a minizoo s ovečkami, kozičkami, lamou a oslíkem.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih : “I na letošek byl připravený bohatý kulturní program. Bohužel víme, že situace není jednoduchá. Proto jsme ho velmi redukovali. Dneska tady máme koncert, nejsou tady vánoční trhy, ty jsme museli také zrušit. Ale věřím, že přesto si užijeme svátků a že budeme na sebe hodní. Přeji všem, aby Vánoce prožili v pohodě a pochopitelně, aby jsme se všichni sešli doma se svými blízkými u vánočního stromku.”

Na vánoční koncert mohlo maximálně tisíc lidí a vpuštěni na něj byli jen ti, co se prokázali, že jsou očkovaní, nebo prodělali covid 19.

I proto je náměstí dočasně oploceno, aby byla splněna všechna vládní opatření spojená s pandemií.

Vladimír Hron, zpěvák, komik a imitátor: “Podíváme se do zahraničí, podíváme se na moje vánoční album a mám tady dokonce velmi milou návštěvu, permoníčky, takže budu zpívat i se sborem, který patří mezi nejlepší sbory na světě a já se na to hrozně těším. Ono to je hrozně zvláštní, když jsou tady lidé za bariérou. Vánoce jsou svátky, kdy se lidé mají zastavit, zamyslet, možná trochu bilancovat, ale hlavně říct lidem, se kterýma se třeba dlouho neviděli a nebo si třeba neřekli něco úplně hezkého, tak se udobřit, dát se do kupy. Vánoce jsou svátky odpuštění, svátky lásky a svátky sounáležitosti. Takže já mám tu sounáležitost rád a trošku mě mrzí, že je to teď tak, jak to je,”

Anketa: stánkaři: “Jsme strašně rádi. Doufám, že to vydrží, protože jsme venku, mrzneme a já si myslím, že nikoho tady ohrožujeme. Nás už ta krize, nás, co chodíme vlastně jenom po trzích a adventních akcích, už to drtí druhým rokem a velmi těžce to neseme už. Už nebyly velikonoce 2x, teď Vánoce podruhé už jsou tak napůl, takže je to likvidační. A připravujeme se půl roku. Všechno se váže, sbírá, suší, aranžuje, je to těžké.”
“To jsem velice ráda, protože aspoň něco povolili. Zatím lidi chodí. Máme tady cukrovinky různé. Pendreky, marcipánky, štramberské uši, perníčky a to je vše.”

Vánoční koncert si užili nejen prodejci farmářských trhů, ale také návštěvníci.

Anketa: návštěvníci vánočního koncertu: “V rámci možností je to dobrý na ta všechna opatření, která jsou. Užíváme, posloucháme, navozujeme atmosféru.”
“Jsme šťastní, že to tu můžeme aspoň na chviličku navštívit, tak jsme rádi, že to aspoň na chvilku otevřeli. Kvůli tomu jsem byla díle v práci ať se tady můžu podívat.”
“Výzdoba je moc hezká. Líbí se mi strom, líbí se mi ozdobený ten amfiteátr, nebo jak to nazvat. Atmosféra super, fajn. Jsem ráda, že se to nakonec koná. Super.”

Farmářské trhy budou na náměstí probíhat až do 23. prosince. Do tohoto data tady zůstane i minizoo, kde od 17. prosince přibude i velbloud. A těšit se můžete i na další koncerty. 12. prosince tady vystoupí Dalibor Gondík s Dixilandem a o týden později pěvecký sbor Add Gospel Přerov.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail