Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalé lázně Jubilejní kolonie získaly původní vzhled. Zázemí v nich našla i kavárna

  • Ostrava-Jih,

Někdejší objekt lázní ve Velflíkově ulici v Jubilejní kolonii v Hrabůvce získal původní vzhled a už je také plně obsazený. Vznikly v něm nebytové prostory, kde našly zázemí různé firmy. Přízemí slouží jako kavárna.

Bývalé lázně Jubilejní kolonie v Hrabůvce z roku 1930 prošly kompletní rekonstrukcí. Díky ní se tento historický dům vrátil do doby, kdy byl postaven. O nebytové prostory v něm byl velký zájem.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem velmi mile překvapená, že se nám podařilo veškeré prostory v tomto objektu tak velmi rychle obsadit a opravdu velmi mě těší, že i v této složité době jsme našli nájemce, který byl schopen otevřít v přízemí tohoto objektu kavárnu.”
Pavel Břenek, provozovatel kavárny: “Kavárna disponuje schodolezem, který byl pořízen ze strany městského obvodu a taky bezbariérovou toaletou, čímž jsme kavárnou přátelskou handicapovaným. Protože například i vozíčkáři se k nám dostanou a můžou si vychutnat svůj šálek dobré kávy.”

V kavárně je také dětský koutek a své zboží tady vystavují i regionální výrobci. Navíc tady vznikla i malá galerie.

Pavel Břenek, provozovatel kavárny: “Vytvořili velice příjemné místo jak pro handicapované, tak jsme dali příležitost i místním umělcům žijícím v Jubilejní kolonii a jako první v naší galerii vystavuje místní malířka Marcela Vymyslická, která maluje nádherné obrazy, je módní návrhářkou.”
Anketa: návštěvníci kavárny: “Tady ta kavárna se mi moc líbí. Barvičky, všechno je takové stylové. Myslím si, že určitě je tady něco takového třeba. Já třeba bydlím na Dubině a hledám nějakou svoji oblíbenou kavárničku a určitě tady nejsem naposledy. Dala jsem si kávu, desert a domácí limonádu a moc výborné.”
“Kavárna je moc příjemná, moc se mi tady líbí a myslím si, že něco takového jsme tady potřebovali. Dneska jsem si dala dezert slaný karamel, který byl výborný, kapučíno a domácí limonádu.”
“Nádherné, já pocházím tady odsud, nebydlím daleko a je to krásné. Akorát jsem o tom vůbec nevěděla. Kdyby mi to švagrová neřekla, tak určitě o tom nevíme. Teď se tu chystáme na neděli.”

Rekonstrukce bývalých lázní trvala zhruba 7 měsíců a náklady se vyšplhaly na 14 milionů korun.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Zateplovala se fasáda, dělala se nová střecha, opravovaly se vnitřní rozvody a vybudovávaly se jednotlivé kanceláře.”

Kdysi se v přízemí objektu nacházela čekárna, mandlovna, prádelna a sprchy. V prvním patře pak bylo 9 van, kam se obyvatelé Jubilejní kolonie chodili většinou v sobotu umývat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy