Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu vybudovali nové chodníky i parkoviště. Rekonstrukce se dočká i další podchod

  • Ostrava-Jih,

Obyvatelé Ostravy-Jihu mají důvod k radosti. V obvodu vznikla nejen další parkovací místa, ale také nové chodníky. A to u atletické haly Ostravar Arény a na ulici Kaminského na Dubině. S nedostatkem parkovacích míst se lidé potýkají ve všech částech obvodu.

Milovníci královny sportu, kteří míří do atletické haly u Ostravar Arény, už nemusí chodit po trávě. Radnice Ostravy-Jihu tady nechala vybudovat nové chodníky, které tady dosud chyběly.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V závěru loňského roku byla dokončena investiční akce, rozšíření chodníků v okolí atletické haly Ostravar Arény. Byly zde udělány nové chodníky v místech, kde to bylo vyšlapané lidmi a byly doplněny i chodníky směrem k hotelu. Celá akce trvala zhruba dva a půl měsíce. Na financování této akce se částkou milion korun podílela společnost Vítkovice Aréna a zbylou část 1,6 milionů zaplatil městský obvod Ostrava-Jih.”

Rekonstrukce se brzy dočká i zanedbaný a sprejery počmáraný podchod v blízkosti tohoto sportovního stánku na ulici Tylova.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten je hodně frekventovaný, hojně využívaný. V současné době se už hledá zhotovitel na tuto rekonstrukci a my věříme, že vše bude hotovo tak, aby na MS v hokeji v roce 2024 už lidé využívali nový a bezpečný podchod k super sportovnímu zážitku.”
Obyvatel Ostravy-Jihu: “Chodím tu na tramvaj, ale nejezdím často do Hrabůvky. Těším se, že to bude pěkné. Jsou opravy všude, v Hrabůvce opravili podchody.”

Na sídlišti Dubina pak radnice nechala vybudovat nové parkoviště.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to zde v oblasti ulice Kaminského, kde vzniklo 17 nových parkovacích míst a je to v místě bývalého asfaltového hřiště, takže jsme využili plochu, která byla zanedbaná a nevyužívaná. Celá tato akce stála 2, 3 milionů korun.”

Součástí nového parkoviště jsou také nové přístupové chodníky ze zámkové dlažby a nové je také veřejné osvětlení s led svítidly.

Připraveno je také napojení na cyklostezku, která povede v blízkosti parkoviště. V dalších letech chce radnice vybudovat ještě další 9 parkovacích ploch po celém obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy