Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před Kotvou v Zábřehu roste do krásy. Začala jeho revitalizace

V Ostravě-Zábřehu začala revitalizace prostoru před Obchodním centrem Kotva. Celé místo tak bude pro obyvatele i turisty daleko atraktivnější a komfortnější.

Prostor před OC Kotva v Ostravě-Zábřehu vyroste do krásy. Momentálně prochází revitalizací, v rámci které tady bude vybudován nový chodník i cyklostezka, nainstalován nový mobiliář a opraveno schodiště.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Taky dojde k přemístění uměleckého díla Kotva, které bude posunuto blíže ke kostelu. Akce potrvá do října a vyžádá si 25 milionů korun. Akce navazuje i na jednak revitalizovaný prostor před kinem Luna a dále na velkou revitalizaci za kinem Luna, kde vznikl nový park pro sportovaní i pro oddych našich obyvatel. Tato akce probíhá v souladu s našim plánem revitalizovat jednotlivé veřejné prostory, kde se pohybuje velké množství lidí.”

Připravuje se také revitalizace prostoru před kostelem svatého Ducha, kde by mělo místo velkého parkoviště vzniknout místo pro setkávání a odpočinek.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tato rekonstrukce se v současnosti chystá ve spolupráci s městským ateliérem a bude probíhat architektonická soutěž na ztvárnění celého prostoru.”
Vítězslav Řehulka, farář římskokatolické církve: “Nacházíme se před kostelem sv. Ducha, kde v budoucnu by měl vzniknout veřejný prostor s takovou přidanou hodnotou proto, aby se zde mohli setkávat lidi. Doteď se tady setkávají jen auta a to si myslím, že to je škoda. Moc se na to těším, byl jsem velmi rád, když jsem viděl na jaké odborné rovině, umělecké rovině, politické rovině. Jak se to všechno sešlo a jak ty lidi mají zájem o ten předprostor, aby tady vzniklo krásné náměstí pro Ostravu-Jih.”

Až bude vše hotovo, budou se tady pořádat koncerty a výstavy. Nebo si tady budou moci lidé jen tak posedět třeba u kávy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy