Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chodníky v Ostravě-Jihu opravují podle pasportu komunikací. K dispozici je na webu

K poslednímu březnu městský obvod Ostrava-Jih opět aktualizoval takzvaný pasport komunikací. Právě podle něj radnice postupně opravuje chodníky. Přednost mají ty, které jsou ve velmi špatném stavu.

Radnice Ostravy-Jihu si opět nechala zmapovat chodníky v obvodu. Chtěla znát jejich stav. Zakresleny jsou v mapě, kde jsou vyznačeny různými barvami. Šedá barva znamená, že jsou v pořádku. Žlutou a červenou barvou jsou označeny chodníky ve špatném až kritickém stavu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Lidé si mohou pasport prohlédnout na webových stránkách Ostrava-Jih. Je to vlastně aktuální zhodnocení chodníků zachycené do 6 lokalit, na které je rozdělen náš obvod a tam po rozkliknutí uvidí včetně legendy, jakým způsobem s tím pasportem pracovat. To znamená, že uvidí, které ty části jsou hodnoceny jako kritické, méně kritické a také to, co se postupně opravilo.”
Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V minulých letech v návaznosti na přidělených finančních prostředcích, se dařilo opravovat chodníky zhruba v ploše 15 tisíc metrů čtverečních. Když se lidé podívají na ten pasport, tak v tuto chvíli vidí, že v červené barvě máme chodníky ve zhruba 99 tisíc metrů čtverečních. My jednoznačně v opravách postupujeme podle stavu těch komunikací. To znamená není to tak, jak si někdo myslí, že zavolá a řekne tady před naším domem ke rozbitý chodník, tak ho hned přijďte opravit.”

Letos radnice plánuje hned dvě velké akce. Jednou z nich je rekonstrukce chodníku na ulici Františka Hajdy o celkové výměře přes 6 tisíc metrů čtverečních.

Druhou velkou rekonstrukcí je oprava celého prostoru včetně chodníku před obchodním centrem Kotva, která aktuálně probíhá.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Stav chodníků je zanedbaný dlouhodobou neúdržbou. Čili tím, že se neopravovaly v minulých letech. Na všechny opravy by radnice potřebovala zhruba jednu a půl miliardy korun.”

Na webu radnice lidé najdou i odkaz na předchozí pasport, takže uvidí i vývoj, jakým způsobem opravy chodníků probíhaly v minulých letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy